Blog

Amazing Asia Azja

Punkty widokowe - Azja

Azja jest niekończącym się źródłem niezwykłych punktów widokowych. Mamy jednak swoje ulubione, które za każdym razem potrafią wywrzeć na nas takie samo, niezapomniane wrażenie.

Amazing Asia Wietnam

Wietnam - ciekawostki

Wietnam jest jednym z najbardziej różnorodnych krajów Azji. My szczególnie lubimy jego północną część - bogata tradycja, górzyste tereny zamieszkałe przez liczne mniejszości etniczne, cudowna natura, niezwykłe tarasy ryżowe, rajskie wysepki, autentyczność i brak autokarów z turystami - dla nas to właściwe miejsce na prawdziwą przygodę ale do rzeczy:

Amazing Asia Filipiny

Filipiny co zobaczyć?

Myślisz o podróży na Filipiny? Nie zastanawiaj się, bo przegapisz najlepsze chwile na to, aby odwiedzić to niezwykłe miejsce. Turystyka na Filipinach rozwija się w imponującym tempie, jednak wciąż ten rajski i egzotyczny kraj NIE jest przepełniony turystami tak jak sąsiadująca z nim Tajlandia.

Amazing Asia Filipiny

Filipiny ciekawostki

Potrzebujesz 21 lat, aby spędzić chociaż 1 dzień na każdej z filipińskich wysp

Amazing Asia Filipiny

Najpiękniejsze plaże Filipin

Filipiny - kraj ponad 7 000 edeńskich wysp. Gdybyśmy chcieli spędzić, chociaż 1 dzień na każdej z nich potrzebowalibyśmy na to niespełna 21 lat! A każda z wysp obfita jest w rajskie plaże, które przyciągają jak magnes. Jak więc wybrać te, na których spędzimy niezapomniane momenty w rytmie wyspiarskiego czasu? 

Amazing Asia Indonezja

Indonezja ciekawostki

Jak zobrazować sobie wielkość Indonezji?  Wyobraź sobie, że odcinek z jednego końca Indonezji na drugi jest porównywalny z odległością w linii prostej z Londynu do Montrealu w Kanadzie.

Amazing Asia Azja

Top 8 wysp Azji

Nie jest tajemnicą, że w Azji Południowo-Wschodniej znajdują się jedne z najpiękniejszych wysp świata.

Amazing Asia Wietnam

Lan Ha

Zatoka Lan Ha położona jest na południowy wschód od miasta Cat Ba, i składa się z ponad 300 wysepek skalnych, tak samo pięknych jak wyspy z zatoki Ha Long

Amazing Asia Indonezja

Indonezja co zobaczyć

Indonezja skrywa niezwykłe cuda natury od wulkanów, wodospadów, lasów deszczowych, jaskiń, pól ryżowych po bezludne wysepki i puste plaże. „Jedność w różnorodności” - motto to idealnie podkreśla charakter tego kraju

Amazing Asia Indie

Varanasi

Położone u brzegu rzeki Ganges Waranasi to jedno z najstarszych miast świata.

Amazing Asia Chiny

Hua Shan

Huashan jest znana jako „najbardziej stroma góra pod niebem” oraz jest jedną z najbardziej niebezpiecznych gór na świecie, odwiedzanych przez turystów

Amazing Asia Chiny

Longji

Najciekawsze i najbardziej popularne tarasy znajdują się w Pingan i Jinkeng (Dazhai). Tarasy w Pingan powstały jako pierwsze w całej okolicy - są bardziej turystyczne i zatłoczone niż tarasy w Dazhai, które są bardziej spektakularne i spokojniejsze.