logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

FAQ - pytania i Odpowiedzi

Miejsce na wyjazd, możesz zarezerwować poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się w planie każdego wyjazdu, na samym dole strony. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Tobą i przekażemy Ci kolejne, szczegółowe instrukcje.

Możliwość zapisana się na wyjazd trwa do momentu dostępności wolnych miejsc. Czasami miejsca kończą się już na 6 miesięcy przed terminem wyjazdu, a na inne wyjazdy miejsca mogą być dostępne jeszcze na miesiąc przed wyjazdem.

Płatność dokonywana jest w 3 ratach + wpłacana jest zaliczka na zakup biletu lotniczego na lot międzykontynentalny. 

I rata (PLN - przelew) płatna jest przy podpisaniu umowy (razem z umową otrzymasz dane do wpłaty) 

Zaliczka na bilet (PLN - przelew) płatna jest po skompletowaniu grupy – zazwyczaj dzieje się to od 5 miesięcy do 1 miesiąca przed terminem wyjazdu (otrzymasz maila z prośbą o wpłatę) 

II Rata (PLN - przelew) płatna jest do 7 dni od daty otrzymania biletu lotniczego na lot międzykontynentalny (otrzymasz maila z prośbą o wpłatę) 

III Rata (USD -gotówka) płatna jest w dniu wlotu

*Jeżeli masz jakieś indywidualne preferencje odnośnie płatności poinformuj nas o nich.

*Kwoty poszczególnych rat różnią się w zależności od wybranego kierunku. Szczegóły znajdują się w każdym planie wyjazdu.

Nie.  Statystycznie  na naszych wyjazdach w grupie znajdują się 2 -3 pary, reszta uczestników to osoby podróżujące solo.  Jeżeli jedziesz solo, nie zapłacisz więcej za wyjazd. Pokój będziesz dzielił z osobą tej samej płci.

 

*Szczegóły odnoście noclegów, znajdziesz w planie wyjazdu w zakładce noclegi.

Nie. Z uwagi na charakter naszego wyjazdu  i w trosce o odpowiedni klimat nie zabieramy osób poniżej 21 roku życia i rodziców z dziećmi.

Nie.  Jesteśmy przekonani, że pozytywnie wpływa to na proces integracji uczestników. Program wyprawy i jego dopracowanie, a także  właściwy opiekun grupy to 50% sukcesu udanej przygody. Pozostałe 50% to  ludzie, którzy uczestniczą w tej  wyprawie. Staramy się zrobić jak najwięcej, aby przyciągnąć odpowiednie osoby i dobrze ja zintegrować. Jesteśmy  przekonani, że jednym z kluczowych elementów  jest nietworzenie na stracie różnic pomiędzy uczestnikami, dlatego nie chcemy, żeby ktoś był sam w pokoju, tylko dlatego, że więcej za to zapłacił.

*Jeżeli borykasz się z jakimś problemem z powodu, którego nie możesz dzielić pokoju ze  współtowarzyszem, poinformuj nas o tym, a my podejdziemy do sprawy indywidualnie. 

Na nasze wyjazdy nie zabieramy osób poniżej 21 roku życia, a statystyczną, rocznikową dominantą są osoby w przedziale od 30 do 45 roku życia.  Na naszych wyjazdach gościmy również osoby po 50 i 60 roku życia.  Metryka w tym zakresie nie ma dla nas znaczenia, ważne jest odpowiednie poczucie ducha, posiadanie pozytywnej energii i chęć próbowania  nowych rzeczy  oraz  przeżycia przygody.

*Intensywność naszych wyjazdów zależna jest od kierunku, który Cię interesuje. Jeżeli zastanawiasz się, czy  sprawność fizyczna pozwoli Ci na aktywny udział w wyjeździe, skontaktuj się z nami i wspólnie zastanowi się nad tą kwestią.

 

Nie.  Dbając o backpackerski  klimat, bezkompromisowo latamy z plecakami. Poza tym na naszych wyjazdach  sprawdza on się zdecydowanie lepiej niż walizka. W większości naszych wyjazdów noszenie plecaka polega jedynie na przerzucaniu go z resortu do środka transportu.

Wraz z biletem lotniczym otrzymasz od nas poradnik, w którym zajdziesz wszystkie informację pozwalające  przygotować Ci się do wyjazdu. Szczegółowo przekażemy Ci jak się spakować oraz co ze sobą zabrać. Jeżeli taki poradnik chciałabyś otrzymać wcześniej, daj nam znać:) 

Tak. Każdy uczestnik naszego wyjazdu ma wykupione wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 60.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN) wraz z rozszerzeniem o sporty ekstremalne oraz choroby przewlekłe oraz opłaconą składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej - koszt wynosi 3% wartości wyjazdu.

Szczegóły zostaną Ci przekazane razem z umową.

Nie. W miejsca, do których latamy nie ma wymaganych szczepień, są jedynie zalecane. Listę zalecanych szczepień oraz instrukcję postępowania w przypadku gdybyś chciał z nich  skorzystać, przekażemy Ci wraz z umową.

To zależne jest od kierunku wyprawy, w której chcesz wziąć udział. Szczegółowe informację odnośnie wiz przekażemy Ci wraz z umową oraz znajdziesz je w planie wyjazdu.

Bilet lotniczy na lot międzykontynentalny  kupujemy po skompletowaniu grupy. Zazwyczaj dzieje się to od 5 miesięcy do 1 miesiąca przed terminem wylotu.

Tak.  Oferujemy fakultatywną, darmową usługę rezerwacji biletu na lot międzykontynentalny. Poszukujemy lotów z jedną, stosunkowo krótką przesiadką w dobrej cenie.  Na tę usługę możesz się zdecydować już przy podpisaniu umowy. Przed zakupem biletu poprosimy Cię o wpłatę zaliczki na bilet. Ewentualną różnicę w cenie biletu zwrócimy bądź, gdy będzie to konieczne poprosimy Cię  o dopłatę. Jeżeli będzie konieczność dopłacenia kwoty powyżej  300 zł, skonstatujemy się ponownie i poprosimy o akceptację.

 *Kwota zaliczki oraz średnia cena biletu  zależna jest od kierunku i terminu  wyjazdu. Szczegółowe informacje znajdują się w planie danego wyjazdu.

Tak.  Każdy uczestnik ma możliwość indywidualnego zakupienia biletu lotniczego oraz możliwości wylotu z dowolnego portu lotniczego.  Zaznaczamy, żeby bilet lotniczy zakupić po otrzymaniu od nas potwierdzenie o realizacji wyjazdu. Taka wiadomość zostanie przekazana od 5 miesięcy do 1 miesiąca przed terminem wyjazdu  i zależna jest od zebrania  grupy. Prosimy również, żeby bilet został zakupiony po wcześniejszej konsultacji z nami.

Tak. Jeżeli chcesz, pomożemy Ci również w zakupie biletu zgodnego z Twoimi indywidualnymi preferencjami lub taki bilet po konsultacji z nami możesz zakupić samodzielnie

Grupa wylatuje z Warszawy z Lotniska Chopina. 

Tak. Jeżeli chcesz, pomożemy Ci również w zakupie biletu zgodnego z Twoimi indywidualnymi preferencjami lub taki bilet po konsultacji z nami możesz zakupić samodzielnie. 

Korzystamy tylko z dobrych i renomowanych linii lotniczych np. Qatar Airways, Finnair, KLM.

Podczas organizacji naszych  wyjazdów dbamy o to, aby z podróży wynieść jak najwięcej, więc nie markujemy czasu na lotniskach. Poszukujemy lotów w dobrej cenie, z jedną stosunkowo krótką przesiadką.

Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania, dzwoń lub pisz śmiało.

+48 500 535 333 - Biuro

+48 791 323 800 - Krystian Klottka

wyprawy@amazingasia.pl