logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Indonezja - co warto zobaczyć? 14 niesamowitych miejsc

Indonezja — największy wyspiarski kraj na świecie, ponad 17 tys. wysp oraz 250 grup etnicznych, miejsce życia wyznawców wszystkich największych religii świata, miejsce z niezwykłą rozmaitością kulturową i fragment ziemi skrywający niezwykłe cuda natury od wulkanów, wodospadów, lasów deszczowych, jaskiń, pól ryżowych po bezludne wysepki i puste plaże. „Jedność w różnorodności” - motto to idealnie podkreśla charakter tego kraju, który sprawia, że do Indonezji chce się wracać. My odwiedzamy ją od kilku do kilkudziesięciu razy w sezonie. Najczęściej odkrywamy ją, łącząc ze sobą pobyt na Jawie, Bali i w Parku Narodowym Komodo. W naszej opinii te trzy miejsca idealnie oddają istotę Indonezji, a dzięki temu, że każde z nich jest inne, dają możliwość doświadczenia różnorodności tego egzotycznego państwa.

Co warto zobaczyć w Indonezji? 14 niesamowitych miejsc

1. WYSPA PADAR w Parku Komodo

Podczas kilkudniowego rejsu po Paku Komodo warto udać się na piesze wędrówki po okolicznych wzniesieniach, aby z różnej perspektywy spojrzeć na mocno urozmaicone wybrzeże rajskich wysp. Jedne z najpiękniejszych widoków świata można podziwiać z punktu obserwacyjnego znajdującego się na wyspie Padar. Jest to dzika i odległa wyspa, broniona przez silne prądy z Oceanu Indyjskiego. Samo dotarcie na nią stanowi już nie lada przygodę. A dotrzeć warto! Strome klify i zbocza, wchodzące prosto do oceanu, kołujące nad głową orły morskie, wielkie zatoki z krystaliczną wodą i kilka plaż w zasięgu wzroku...

Wodospad Coban Sewu jawa

2. WODOSPAD COBAN SEWU na jawie

Wodospad jest nową atrakcją na Jawie, jeszcze kilka lat temu, nawet lokalni mieszkańcy nie wiedzieli o jego istnieniu. Coban Sewu jest niesamowity, jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, jaki widzieliśmy w Azji. Prawdziwy ukryty klejnot! Powodem wartym odwiedzenia tego miejsca, jest sama możliwość podziwiania szerokiego na 30 metrów zbocza, po którym kaskadowo spływa woda - 60 metrów w dół kanionu. Co więcej do kanionu można zejść, po 

wodospad coban sewu

3. PARK NARODOWY BROMO

Park jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Indonezji. Na terenie parku znajdują się 3 wulkany: Bromo, Batok, Kursi, nad którymi góruje położony w pobliżu najwyższy szczyt Jawy, bardzo aktywny wulkan Semeru. Jest to popularne miejsce do trekkingów na punkty widokowe. W parku jest również możliwość spaceru po kraterze aktywnego wulkanu Bromo, podczas którego można usłyszeć pomruk wnętrza ziemi i podziwiać unoszący się biały dym. 

Park bromo

4. ŚWIĄTYNIA BOROBUDUR

To właśnie tutaj, na Jawie mieści się największa buddyjska świątynia świata. Kamienna konstrukcja, stworzona na kształt schodkowej piramidy ma w wysokość 36 m, a bok u jej podstawy mierzy 123 m.  Jedna z najpiękniejszych świątyń świata. Majestat, kultowe stupy w kształcie dzwonu, zapach historii, zimne, kamienne płaskorzeźby, poważne posągi Buddy. Symbol kosmosu i ludzkiego umysłu.

Park bromo

5. RÓŻOWA PLAŻA

Kilkudniowa wycieczka po wyspach to przede wszystkim pełen relaks w niezwykle rajskim otoczeniu. Te prawie niezamieszkałe tereny mogą się poszczycić wspaniałymi, dziewiczymi plażami, których próżno szukać w wielkich turystycznych resortach. Warto zatrzymać się na bajecznie różowej Pink Beach na wyspie Komodo.Plaża swój różowy kolor zawdzięcza mikroskopijnym zwierzętom znanym jako otwornice. Otwornice wytwarzają czerwony pigment i żyją w małych muszlach. Gdy umierają, muszle zostają wyrzucone na brzeg i mieszają się z białym piaskiem, co przy dużym nagromadzeniu tych stworzeń, tworzy różowy kolor na całej linii brzegowej plaży
Na świecie istnieje tylko kilka plaż z różowym piaskiem.

6. PLAŻA TIMANG

Samo dotarcie do brzegu Oceanu Indyjskiego niesie ze sobą powiew, zapach i kurz przygody. Żeby dotrzeć na plaże można skorzystać z przejażdżki jeepem 4x4 szutrową i wyboistą drogą.  Z plaży dostrzega się pobliską, skalistą wysepkę, która góruje nad oceanem. Można na nią dotrzeć na dwa sposoby. Wziąć gondolę albo wybrać się zawieszonym nad oceanem, wiszącym mostem.
Może Cię zaskoczymy, ale zdecydowanie polecamy tę drugą opcję. Bujający się nad bezkresem wzburzonej wody most, nierzadko wraz z Tobą zalewany przez olbrzymie fale oceanu — to gwarancja adrenaliny!

7. WODOSPAD MADAKARIPURA na JAWIE

Jeden z najwyższych wodospadów w Indonezji! Dźwięk wszechobecnie opadającej wody, wysokie skaliste ściany, iskrzący się w świetle słońca zielony mech, kamienista ścieżka z każdym krokiem coraz bardziej zanurzająca się w czarującej, wodnej zasłonie orzeźwiającej ciało – to droga do Madakaripury. Miejsca określanego mianem „wiecznego wodospadu”.  Na końcu drogi czeka Cię spektakularny i surrealistyczny widok najpotężniejszej z kaskad liczącej ponad 200m. Fascynacja, zachwyt, radość i możliwość orzeźwiającej kąpieli!

8. WULKAN IJEN

Wulkan mierzący 2 600 metrów, w którym po dziś dzień, górnicy wydobywają siarkę. Oprócz złóż siarki wulkan Ijen  w swoim olbrzymim kraterze skrywa największe, kwaśne jezioro świata - szerokie na 1 kilometr i głębokie na około 200 metrów, mieniące się obłędnym kolorem.

9. SMOKI Z KOMODO

Oczywistym punktem programu każdej wyprawy po Parku Komodo jest poszukiwanie ogromnych waranów. Na terenie parku, największa populacja waranów żyjących na wolności, zamieszkuje wyspę Komodo (około 1700) i Rinca (1300).  W rzeczywistości, wyspa Rinca daje większe prawdopodobieństwo spotkania waranów w ich naturalnym środowisku ponieważ zdecydowana większość turystów płynie na Komodo, dzięki czemu na wyspie Rinca jest spokojniej. Dorosłe osobniki tego endemicznego gatunku osiągają wagę około 90 kilogramów, a długość ich potężnego ciała dochodzi nawet do trzech metrów. Smoki są mięsożercami, a na swoje ofiary polują z ukrycia. Często ich celem są szczury lub makatki, ale to bawoły są dla nich prawdziwą ucztą! 

Warany z komodo

10. WODOSPAD ALING ALING na Bali 

Wodospad znajduje się w wiosce Sambangan. Okolica wioski jest niezwykła, ponieważ daje możliwość zobaczenie 7 wodospadów w krótkim czasie - wszystkie są położone blisko siebie. Świeża, krystalicznie czysta woda z gór i zielona sceneria okolicy sprawią, że poczujesz się bliskość natury. To, co sprawia, że wodospady są niezwykłe to po pierwsze, jeden z nich jest naturalną ślizgawką, a po drugie, można z nich skakać do wody (najwyższy ma 16 m). Świetna przygoda i wyzwanie.

11. Wioska Todo na Flores

Na wyspie, w okolicach miejscowości Bajawa oraz Ruteng organizowane są wycieczki do oddalonych wiosek, w których żyje rdzenna ludność z plemienia Nghada i Manggarai. Podczas wypraw podglądnąć można spokojne, choć niełatwe życie codzienne mieszkańców osad. Obserwując kobiety zajmujące się tkactwem, pół gołe dzieciaki biegające dookoła, mężczyzn pracujących w polu, czy zwierzęta hodowane w bambusowych zagrodach można odnieść wrażenie, że czas stanął tu w miejscu. Będąc na Flores warto wybrać się w kilkudniowy trekking w głąb dżungli, podczas którego jeszcze bliżej przyjrzeć się można tutejszym wioskom. 

12. JASKINIA JOMBLANG

Otaczający Cię półmrok, ogromna przestrzeń wokół Ciebie, kamienny dach, który znajduje się 50 metrów lub więcej nad Twoją głową i promienie słoneczne przedzierające się przez otwór w dachu — Jaskinia Yomblang. Ściślej mówiąc, część systemu jaskiń, który obejmuje całą Gunung Kidul. Widok jest zdecydowanie niecodzienny, ale jeszcze bardziej oszałamiający jest sposób dotarcia do miejsca, z którego można go podziwiać. Jedyna droga to pozwolić, aby okoliczni mieszkańcy, za pomocą lin spuścili Cię z około 60-metrowego zbocza wprost przed wejście do ciemnej jaskini.

13. ŚWIĄTYNIA TAMBLINGAN

Niewielkich rozmiarów, ale za to bardzo klimatyczna świątynia położona przy jeziorze . Swoją unikalność zawdzięcza położeniu — daleko od większości popularnych atrakcji oraz brakiem rozpoznawalności — mało osób o niej wie, w związku z czym, nie ma tutaj autokarów z turystami i można poczuć ducha Bali.

14. Tarasy ryżowe Tegalalang i huśtwki na palmach

Na Bali pola ryżowe rozciągają się praktycznie wszędzie, a najpiękniejszymi tarasami są właśnie Tegalalang. To miejsce z widokówki, które daje możliwość zrobienia zdjęć w przepięknej scenerii, a poza doświadczeniem cudownego widoku możesz pohuśtać się na wielkich huśtawkach zawieszonych pośród palm.

KIEDY WYBRAĆ SIĘ DO INDONEZJI?

Indonezja znajduje się w obszarze klimatu tropikalnego. Pora sucha zaczyna się w czerwcu i trwa do września. W tych miesiącach średnia temperatura wynosi około 33 stopni Celsjusza, a wilgotność na poziomie 75% utrzymuje się przez cały rok. Najgorszym miesiącem do odwiedzenia wyspy jest grudzień, styczeń i luty. Wtedy pada tam najwięcej. Natomiast najlepsze miesiące na odwiedzenie wyspy to okres od maja do października.

Ocena 5 (2 Głosy)

a w taki sposób ekipa AA regularnie podbija Indonezję

POZOSTAŁE WPISY O INDONEZJIkwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google