logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Zatoka Lan Ha – lepsza niż Ha Long?

Zatoka Lan Ha – lepsza niż Ha Long?

 

Wszyscy słyszeliśmy o zatoce Ha Long... ale czy ktoś słyszał o zatoce Lan Ha?

Kiedy myślimy o Wietnamie, w głowię pojawiają się obrazy pół ryżowych, sajgonek i zatoki Ha Long. Nic dziwnego ponieważ zatoka jest jedną z największych atrakcji Azji. Składa się z ponad 2tys. wysp i wysepek skalnych, w większości niezamieszkałych, mnóstwem jaskiń oraz porośnięta jest w dużej części lasami namorzynowymi. Dzięki tak unikalnym pejzażom, została uznana za jeden z 7 Cudów Natury Świata, a także wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1994 roku. Jaki jest problem z zatoką Ha Long? Każdy chce ją zobaczyć. W 2018 roku, zatokę odwiedziło ponad 12 mln turystów.

Ale jest alternatywa! Nazywa się Zatoka Lan Ha i jest nie mniej oszałamiająca niż sąsiednia Ha Long.

Zatoka Lan Ha położona jest na południowy wschód od miasta Cat Ba, i składa się z ponad 300 wysepek skalnych, tak samo pięknych jak wyspy z zatoki Ha Long. Ze względu na odległość od głównego ośrodka turystycznego w regionie, miasta Halong - zatoka jest znacznie spokojniejszym miejscem niż zdecydowanie bardziej zatłoczona siostrzeńcza zatoka Ha Long. W zatoce znajduje się 139 plaż, więc nietrudno znaleźc idealne i spokojne miejsce tylko dla siebie. Wiekszość plaż znajduje sie pomiędzy wysokimi wapiennymi górami, dzięki czemu ma się poczucie odosobnienia gdzieś na jednej z setek wysepek morza Południowochińskiego. 

Geograficznie zatoka Lan Ha jest przedłużeniem zatoki Ha Long ale leży w innej prowincji. W wodach żyje około 200 gatunków ryb, 500 gatunków mięczaków, 400 gatunków stawonogów. W zatoce znajduje się mnóstwo domów na wodzie, które tworzą pływające wioski rybackie.

Lan Ha charakteryzuje się głównie nietkniętą naturą i pustymi plażami.

KIEDY JECHAĆ DO LAN HA

Halong leży w strefie klimatu tropikalnego. Lato jest ciepłe i wilgotne z dużą ilością opadów deszczu i średnią temperaturą około 35 stopni celsjusza. Zima jest sucha i chłodna. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą 13 stopni Celsjusza. Najcieplejszymi miesiącami i zarazem najbardziej mokrymi są czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą 28 stopni Celsjusza. W tych 3 miesiącach, spada więcej deszczu niż w pozostałych 9 razem wziętych.

Najlepszy okres na odwiedzenie zatoki Ha Long, to wrzesień- listopad i marzec-maj, z temperaturą od 18 do 30 stopni Celsjusza. Początek września i koniec maja może być deszczowy.

FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO WIETNAMU

POZOSTAŁE WPISY O WIETNAMIE

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google