logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

Gwarancja Ubezpieczeniowa:

Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki

NIP: 969 150 37 53

Napisz, zadzwoń

Masz pytania, wątpliwości? Porozmawiaj z kimś kto tam był:

+48 791 323 800 - Krystian Klottka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo amazing asia

Indie - wyjazdy w 2019

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym. Często się przemieszczamy dzięki temu bardzo dużo odkrywamy. 17 DNI Koszt: 3 800 zł +850 usd+ bilet (1800-2800 zł).

OTO CO MAMY W PLANIE:

 • W celu wyciągnięcia w 17 dni esencji Indii przemierzymy 6700 km
 • Odbędziemy dwudniową, pełną wrażeń wizytę w najbardziej mistycznym mieście świata – Varanasi
 • Zasmakujemy nocy na Pustyni Thar w namiocie pod rozświetlonym tysiącami migających gwiazd niebie
 • Przez trzy dni relaksować będziemy się na rajskich plażach Goa
 • Przeżyjemy chwile pełne zdumienia podczas odwiedzin legendarnych Ghat
 • Doznamy niezapomnianych emocji w trakcie uczestnictwa w ceremonii kremacji i pochówku nad Gangesem
 • Zasmakujemy podróży legendarnymi, indyjskimi kolejami
 • Pływać będziemy łódką przy wschodzie słońca po Gangesie
 • Doświadczymy hinduistycznych  obrzędów  „podarowania słońca bogom”
 • Odwiedzimy Stare Miasto w Delhi, oraz zwiedzimy największą muzułmańską budowlę sakralną w Indiach – „Meczet Piątkowy”
 • Posiedzimy przy ognisku na pustyni z poczęstunkiem i pokazem lokalnego tańca, muzyki i strojów
 • Pojedziemy na Safari na wielbłądach, zakończymy je pustynnym zachodem słońca
 • Zobaczymy wyjątkową panoramę „Niebieskiego Miasta” ze skalistego wzgórza Pachetia
 • Odwiedzimy dwa Forty: Twierdzę Mehrangarh- jeden z największych fortów w Indiach, Twierdzę w Jaisalmer – jedyny zamieszkały fort w Indiach
 • O wschodzie słońca podziwiać będziemy jeden z siedmiu cudów świata „Taj Mahal”
 • Zajadać się będziemy towarzyszącą nam przez całą podróż, bogatą w różnorodne smaki, kuchnię indyjską
 • Chłonąć będziemy zwyczaje i tradycje indyjskie

Zero ściemy, wszystkie zdjęcia i filmy są naszego autorstwa, to co zobaczyłeś na naszej www, przeżyjesz podczas wyjazdu!

Tak widzimy Indie:

Indie – kraj legenda, stan innej rzeczywistości. Miejsce, w którym doświadcza się nieoczekiwanego. To świat, w  którym powietrze ma swój niepowtarzalny  zapach, a ulice pełne są intensywnych barw, smaków, tłumów i gwaru. Święte krowy blokujące ruch uliczny, niesione po uliczkach nawoływania sprzedawców herbaty „Chai, Chai Masala”, wszechobecny brud, widoczna bieda, chaos komunikacyjny, zaciekawieni Tobą Hindusi - kierunek zdecydowanie nie dla każdegoAby zrozumieć Indie trzeba szeroko otworzyć oczy i umysł. To podróż dla osoby z duszą odkrywcy i kolekcjonera emocji.  Indie to miejsce, którego zobaczyć nie można, je trzeba przeżyć. Nie da się tego uczynić bez noclegu nad Gangesem, odkrycia jego energii i duchowości, czy odwiedzin ludzi pustyni. Żadna wizyta w Indiach nie jest kompletna bez podróży lokalnymi kolejami, które tętnią rytmem indyjskiego życia. Śpiący na podłogach dworca kolorowo ubrani ludzie, przechadzające się krowy, hałas, tłok, intensywne zapachy - to tam spotkasz swoistą autentyczność tego świata.  Indie to również kolebka wspaniałej cywilizacji, mocarne miasta oraz monumentalna architektura. Prawdziwa kraina różnorodnych cudów przyrody. Wyjątkowa mieszanka religii, tworząca unikatowy klimat. Każda godzina spędzona w Indiach pełna jest nowych i niecodziennych przeżyć.

Stworzony przez nas plan, stawia przed Tobą możliwość zaczerpnięcia z Indii wszystkiego tego, co pozwoli Ci poznać pełną gamę różnorodności tego świata. Świata w stosunku do którego nie będziesz mógł pozostać obojętnym. Gwarantujemy Ci pełne spektrum indyjskich doznań. Poznając Indie z nami zasmakujesz zupełnie innej kultury, poznasz szokujące zwyczaje, zobaczysz imponującą indyjską architekturę, przeżyjesz niezapomniane chwilę nad Gangesem, spędzisz noc na pustyni czy po prostu zrelaksujesz się na rajskich plażach Goa. My nie pokażemy Ci Indii, z nami będziesz je doznawać. 

KOSZT REALIZACJI TEGO PLANU

OPINIE UCZESTNIKÓW NASZYCH WYJAZDÓW

Jaka nas czeka pogoda?

Wszystkie terminy wyjazdów są w najlepszych miesiącach pod względem pogody!

Piloci

Terminy wyjazdów

 • Termin I grudzień: 30.11.2019 – 16.12.2019 (+/- 3 dni)

DZIEŃ 1 - WARSZAWA 

Wylot z Warszawy do Delhi z jedną przesiadką po drodze. 

DZIEŃ 2 - DELHI (POCIĄG NOCNY DO WARANASI)

Przylot do Delhi. W stolicy będziemy około południa. Po opuszczeniu lotniska wyjdziemy na nasze pierwsze doświadczenie  indyjskiego świata - mieszanki nowoczesnej aglomeracji z miejscem życia krów czy wołów.  Stolica Indii jest zakorkowanym, przeludnionym i zanieczyszczonym miastem, pełnym wrzawy, tradycyjnie ubranych kobiet, krzykliwych kolorów i intensywnych zapachów. To tu zjemy nasz pierwszy, prawdziwy indyjski posiłek, a następnie udamy się zobaczyć  największą muzułmańską budowlę sakralną w Indiach, położona w samym centrum starego miasta – „ Meczet Piątkowy”. Wieczorem czeka nas prawdziwa przygoda. Nocnym, sypialnianym pociągiem udamy się w podróż do Varanasi. Legendarnymi kolejami, w towarzystwie Hindusów pokonamy ok. 1400 km. Chwile spędzone w indyjskim pociągu będą dla nas unikatowym doznaniem. To jedna z najlepszych okazji do zaobserwowana odmiennego stylu bycia i zwyczajów lokalnej ludności...

DZIEŃ 3,4 - WARANASI

W najbardziej mistycznym mieście świata będziemy około południa. Varanasi powita nas swoją oryginalną energią, zapachem, klimatem tajemniczości, który doświadczymy już od pierwszych chwil  spaceru w labiryncie wąskich uliczek w towarzystwie „ świętych krów” i mieszkańców toczących codzienne życie.

Po zakwaterowaniu  w resorcie,  usytuowanym w samym centrum starego miasta, udamy się na legendarne Ghaty  (Schody do świętej rzeki Ganges), gdzie będziemy podziwiać hybrydę, której nie doświadczymy w żadnym innym miejscu na świecie. Osobiście zobaczymy pielgrzymów dokonujących oczyszczających kąpieli w rzece Ganges, czy spotkamy medytujących, kolorowych Sadhu, zachęcających nas do wspólnych zdjęć. Rzeka Ganges służy każdemu, dlatego poza religijnymi rytuałami dostrzeżemy tam codzienną koegzystencję ludzi, małp, psów i krów.

Po oswojeniu się z odmiennością tego niezwykłego miejsca, udamy się w najświętszą część Varanasi- na Ghaty krematoryjne. Tam przeżyjemy chwilę, które z pewnością zapamiętamy na zawsze. Będziemy uczestniczyć w ceremonii palenia zwłok na stosach sandałowego drewna ułożonego na schodach prowadzących do rzeki Ganges. Zobaczyć będziemy mogli jak prochy ludzkich ciał wrzucane są do rzeki. Jeżeli zechcemy lokalny uczestnik obrzędów wtajemniczy nas w proces pochówku.  Dowiemy się m.in. że nie wszystkie ciała są palone przed spoczęciem w rzece, czy zostanie nam wyjaśniony powód nieuczestniczenia kobiet w uroczystości pogrzebowej.  Pamiętaj, że na wizytę w tym miejscu nie da się przygotować, ale doświadczenie takiej ceremonii zaowocuje w niezapomniane przeżycia.

Kolejny dzień w Varanasi rozpoczniemy  już przed wschodem słońca, aby jego wschodzące, czerwone promienie  móc podziwiać  na łódce podczas rejsu po Gangesie, rzece która jest wielkim cmentarzyskiem. Z łódki będziemy oglądać  budzące się życie na Ghatach, którymi delektować będziemy się mogli jeszcze przez cały dzień.   

Wieczorową porą, weźmiemy udział w obrzędach podarowania światła bogom. Wydarzenie to przybiera formę festiwalu podczas, którego podziwiać będziemy hinduistyczny taniec, muzykę oraz modlitwę. Wydarzeniu towarzyszy muzyka obfita w dźwięk bębnów, a przebrani, kolorowi mężczyźni układy taneczne wykonują z udziałem kadzideł i świec co tworzy niepowtarzalny klimat.

DZIEŃ 5 - WARANASI-DELHI(POCIĄG NOCNY DO JAISALMER)

Po śniadaniu pożegnamy się z Varanasi i samolotem udamy się do Delhi, skąd pociągiem pokonamy kolejne 800 km, aby przedostać się na północny zachód Indii. Naszym celem jest Radżastan – największy stan Indii, graniczący z Pakistanem, pełen pustynnego krajobrazu i unikatowej kultury.

DZIEŃ 6 - JAISALMER 1 NOC

Około południa dotrzemy do Jaisalmer – miasta położonego na pustyni Thar. Po zakwaterowaniu w resorcie i krótkim odpoczynku udamy się do jedynego zamieszkałego fortu w Indiach. Na terenie twierdzy mieszka ok. ¼ ludności Jaisalmer. Budowla z XII w. położona na 80-metrowym wzgórzu zachwyca swoim ogromem i misternymi zdobieniami. W jej wnętrzu podziwiać będziemy pałac królewski i świątynie dżinijskie. Noc spędzimy w resorcie, w  którym  przy smacznej indyjskiej kolacji delektować będziemy się widokiem zachodzącego słońca na tle wielkiego, górującego fortu.

DZIEŃ 7 - JAISALMER (PUSTYNIA THAR) - 1 NOC

Tego dnia w granicach południa czeka nas około godzinny transfer busem na pustynię Thar, na której spędzimy najbliższą noc. Po zakwaterowaniu się w namiotowym obozie udamy się na wielbłądzie safari. W karawanie, półtorej metra nad ziemią podążać będziemy po przesypującym się z wydmy na wydmę piasku w świecie po horyzont skąpanym w żółto-pomarańczowych barwach. W tak  bajkowej scenerii przywitamy pustynny zachód słońca, po którym udamy się do naszego namiotowego obozu, na czekający nas tradycyjny poczęstunek przygotowany przez ludzi pustyni. Spożyjemy go przy rozpalonym ognisku, a tubylcy ubrani w kolorowe, tradycyjne stroje podczas swoich pokazów zachęcać nas będą do wspólnego tańca w rytm indyjskiej muzyki. Po zagaśnięciu ognia, gdy dookoła zapanuje niczym niezakłócony zmrok czeka nas iście nieziemski widok. Znajdziemy się pod kopułą nieba przykrytą tysiącami migoczących gwiazd. Nocą niebo nigdzie nie wygląda tak, jak na pustyni.

DZIEŃ 8 -JAISALMER - JODHPUR (POCIĄG NOCNY)

Dzień przywitamy na pustyni, na której jeszcze przez kilka godzin relaksować się będziemy mogli w okolicznościach niepowtarzalnej przyrody i ciszy. Po wymeldowaniu z naszych namiotów udamy się w podróż powrotną do Jaisalmer i nocnym, sypialnianym  pociągiem do Jodhpur.

DZIEŃ 9,10 - JODHPUR - 2 NOCE

Dwa dni spędzimy w Jodhpur – miejsca zwanego „ Niebieskim Miastem”  Już z daleka będziemy mogli dostrzec górującą nad niebieskimi zabudowaniami Twierdzę Mehrangarh, która jest jedną z największych fortów w  Indiach. Po zakwaterowaniu się w resorcie, z widokiem na górująca budowlę, udamy się na przechadzkę po klimatycznych, wąskich, wypełnionych niebieskimi zabudowaniami uliczkach. Przed zachodem słońca dotrzemy na skaliste wzgórze Pachetia, aby nasycać się niesamowitym widokiem niebieskiego miasta  skąpanego w promieniach zachodzącego słońca. Z uwagi na niepopularność tego miejsca, jest duże prawdopodobieństwo, że podziwianie tego widoku będzie zarezerwowane jedynie dla nas. Kolejny dzień w Jodhpur rozpoczniemy wizytą w Twierdzy  Mehrangarh. Monumentalny fort częściowo wykuty w skale, powstały w 1459 roku zachwyca cudowna architekturą i bajkowym wnętrzem. Misterne zdobienia i zebrane eksponaty przeniosą nas w średniowieczne Indie. Ponad to, to właśnie z tego miejsca rozciąga się jeden z najwspanialszych widoków w Radżastanie, dzięki któremu delektować się będziemy pejzażem „niebieskiego miasta” na tle pustynnego płaskowyżu.

DZIEŃ 11 - JODHPUR - GOA

Tego dnia samolotami pokonamy kolejny dystans 1500 km, aby diametralnie zmienić otaczające nas widoki. Dotrzemy na Goa – Stan położony na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Indyjskiego nad Morzem Arabskim. Goa to kraina pełna dziewiczych plaż, na jednej z których, po dniu spędzonym w podróży  zameldujemy się późnym wieczorem.

DZIEŃ 12,13,14 - GOA

Po pełnym spektrum doznań, które za nami czeka nas czas błogiego wypoczynku. Przed nami wakacje na Goa-  125 km malowniczych, dziewiczych plaż, biały piasek, przepiękne krajobrazy, gorące słońce, żywa egzotyka – to nasz raj w Indiach. Goa to miejsce, które wygląda jak nie Indie, jakie poznawaliśmy.  Zakończona dopiero w latach 60. XX w kolonia portugalska pozostawiła w swojej schedzie nutę europejskości, dzięki,  której będziemy mieć wrażenie przebywanie w zupełnie innym kraju.  O pobycie w Indiach przypomni nam jednak od czasu do czasu plątająca się po plaży krowa, hinduscy rybacy czy kobiety w tradycyjnych, indyjskich strojach. Na Goa spać będziemy w niesamowicie klimatycznym resorcie, położonym na samej plaży. Czas na plaży to chwile, w których robimy wszystko to na co mamy ochotę. Całymi dniami możemy wygrzewać się na rozgrzanym piasku delektując się szumem morza, możemy odkrywać okolice podczas długich spacerów, pływać w morzu, grać w siatkówkę czy popijać drinka obserwując leniwie chowające się za horyzontem słońce. Tu wszystko zależy od Twojej fantazji.

DZIEŃ 15 - GOA - DELHI

Po idyllicznych dniach spędzonych na rajskim wybrzeżu, wrócimy samolotem do Delhi, a następnie prywatnym busem udamy się do Agry.

Dzień 16 - AGRA (TAJ MAHAL)

Ten dzień rozpoczniemy wschodem słońca nad jeden z siedmiu cudów świata – Taj Mahal. Budowla nazwana „ świątynią miłości” wzniesiona z tysiąca ton białego marmuru, uważana jest za najpiękniejszy dowód miłości mężczyzny do kobiety.  To niewątpliwy symbol Indii, który raz w życiu trzeba zobaczyć na własne oczy. Jednych zachwyca, innych rozczarowuje.  Jak będzie u Ciebie? Tego dnia przekonasz się sam.

Wieczorem busem udamy się w drogę powrotną do Delhi, gdzie w godzinach wieczornych zameldujemy się w resorcie. Będzie to nasza ostatnia noc w Indiach.

DZIEŃ 17 PRZYLOT DO WARSZAWY

Panel informacyjny:

CENA:3800 zł + 850USD + koszt lotu z Warszawy do Delhi(1800-2800 zł)
CENA OBEJMUJE:
 • 4 loty wewnątrz Indii
  - Waranasi - Delhi
  - Jodhpur - Bombaj
  - Bombaj - Goa
  - Goa - Delhi
 • wizę do Indii
 • 13 noclegów w hotelach i resortach (jak podano) pokoje dwuosobowe
 • 1 nocleg w namiocie na pustyni Thar z pełnym wyżywieniem
 • 3 noclegi w legendarnych indyjskich pociągach nocnych
 • Śniadania w każdym z resortów
 • Wszystkie transporty wynikające z planu
 • Safari na wielbłądach
 • Prywatny rejs łódką po Gangesie
 • Prywatny bus w czasie zwiedzania Delhi
 • Prywatny bus do Agry
 • opiekę w postaci polskiego pilota od pierwszego lotu
 • ubezpieczenie podróżne wysokiej klasy KL i NNW (KL 60.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN) wraz z rozszerzeniem o sporty ekstremalne
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opiekę w postaci polskiego pilota od pierwszego lotu
CENA NIE OBEJMUJE:
 • przelotu na trasie Warszawa –Delhi -Warszawa (1800 - 2800 zł - wyszukujemy najkorzystniejsze oferty i zakupujemy bilety dla Was)
 • wydatków własnych
 • wyżywienia poza śniadaniami, napoi i alkoholu
 • atrakcji z cenami wymienionymi w planie oraz ewentualnych dodatkowych atrakcji nie ujętych w planie
   

CAŁOŚĆ (ORIENTACYJNIE):10 140 zł - to przybliżony całkowity koszt wyjazdu (uwzględniający bilet lotniczy, wydatki własne, jedzenie i atrakcje)

*Całkowity koszt wyjazdu, wraz z wydatkami na miejscu(jedzenie, wszystkie atrakcje itp) wyniesie: 3800 zł + 850USD + 2200zł(średnia cena za bilet do Delhi)+ **300 USD (jedzenie, atrakcje, bilety). Są to kwoty orientacyjne, dokładna kwota będzie zależała od kursu dolara, ceny biletu do Delhi i z powrotem oraz wydatków własnych. Jednak nie będzie znacząco odbiegała (ani w jedną ani w drugą stronę) od powyższych wyliczeń.

**300 USD to sugerowana kwota jaką należy zabrać jako kieszonkowe na jedzenie, napoje i atrakcje wymienione w planie.

Zatem, bazując na powyższych wyliczeniach, realny koszt na jedną osobę, uwzględniający wszystkie wydatki łącznie z jedzeniem i atrakcjami , przy kursie 1$=3,6 zł, to około 10 140 zł.

TERMINY WPŁAT:

1. I rata 500 zł - przy podpisaniu umowy

2. Bilet lotniczy - 2200 zł - 1-5 miesięcy przed wyjazdem (jeśli bilet kupimy taniej, zwracamy różnicę, jeśli drożej, uczestnik dopłaca różnicę)

3. II rata 3300 zł - płatna po 7 dniach od otrzymania biletu lotniczego

4. III rata 850USD - płatna pilotowi na lotnisku, w dniu wylotu.

Przewidziane noclegi w planie, jak poniżej, bądź o podobnym standardzie w każdym z miejsc:

Przed wypełnieniem formularza, zapoznaj się z tym co lubimy i jak podróżujemy, w zakładce O PROJEKCIE

Teraz wiesz już o nas wystarczająco dużo, czytałeś i widziałeś jak podróżujemy, co robimy i co lubimy. Dbamy o to aby na nasze wyjazdy jeździły osoby, które czują podobny klimat, a bądźmy szczerzy, nie każdy go czuje. Dlatego przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, daj nam trochę poznać siebie i napisz kilka słów o sobie wraz z informacja dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę?

27.12.2019 - 11.01.2020
30.04.2020 - 15.05.2020
03.09.2020 - 18.09.2020
01.10.2020 - 16.10.2020
10.10.2020r. - 26.10.2020
31.10.2020 -16.11.2020
wrzesień: 05.09.2020 - 19.09.2020
30.11.2019-16.12.2019
grudzień 2019 30.11.2019-16.12.2019
styczeń 06.01.2020-22.01.2020
styczeń 09.01.2020-25.01.2020
styczeń 13.01.2020-29.01.2020
styczeń 16.01.2020-01.02.2020
styczeń/luty 20.01.2020–05.02.2020
styczeń/luty 30.01.2020-15.02.2020
luty 03.02.2020–19.02.2020
luty 06.02.2020–22.02.2020
luty 10.02.2020–26.02.2020
luty 13.02.2020–29.02.2020
luty/marzec 17.02.2020–04.03.2020
luty/marzec 20.02.2020–07.03.2020
luty/marzec 24.02.2020–11.03.2020
luty/marzec 27.02.2020–14.03.2020
marzec 02.03.2020–18.03.2020
marzec 05.03.2020-21.03.2020
marzec 09.03.2020–25.03.2020
marzec 12.03.2020–28.03.2020
marzec 16.03.2020–01.04.2020
marzec/kwiecień 19.03.2020–04.04.2020
marzec/kwiecień 23.03.2020–08.04.2020
marzec/kwiecień 26.03.2020–11.04.2020
kwiecień 30.03.2020–15.04.2020
kwiecień 02.04.2020–18.04.2020
kwiecień 09.04.2020–25.04.2020
majówka 27.04.2020–13.05.2020
kwiecień: 02.04.2020 – 17.04.2020
kwiecień: 16.04.2020 – 01.05.2020
majówka 30.04.2020 - 15.05.2020
maj/czerwiec: 28.05.2020 - 12.06.2020
lipiec: 02.07.2020 - 17.07.2020
lipiec: 16.07.2020 - 31.07.2020
sierpień: 30.07.2020 - 14.08.2020
sierpień 13.08.2020 - 28.08.2020
wrzesień: 03.09.2020 - 18.09.2020
wrzesień: 17.09.2020 - 02.10.2020
październik 01.10.2020 - 16.10.2020
październik: 11.10.2020 - 26.10.2020
październik: 10.10.2020-25.10.2020
listopad: 31.10.2020 - 15.11.2020
grudzień 28.11.2020 - 13.12.2020
Wrzesień: 11.09.2020 - 26.09.2020

Akceptuję politykę prywatności, zapoznałem/am się z klauzulą RODO oraz ze stroną "O projekcie".

W skrócie:

Gdzie jedziemy

Indie

Termin

12 grudzień 2019

Na ile dni

16

Ilość osób

13

Terminy wypraw:

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google