Indonezja - Raja Ampat i Moluki

Po co podróżować zwyczajnie kiedy można niesamowicie
 
 • Gdzie jedziemy? Indonezja
 • Ilość osób? 8-11
 • Wiek? 21+
 • Na ile dni? 18
 • Kiedy listopad-kwiecień

15 800 zł + 900 USD

+ bilet na lot międzykontynentalny (od 6 000 zł)

 

JEDNA Z RELACJI Z TEGO PLANU:

SPRAWDŹ TUTAJ

Czego doświadczysz?

Przed Tobą 100% unikalnych doświadczeń na krańcu świata! Zabierzemy Cię na odizolowany, trudno dostępny archipelag Molukówrajskie wyspy Raja Ampat, gdzie infrastruktura turystyczna jest niezwykle skromna, a prawdziwym luksusem jest obcowanie z rajskimi plażami, wulkanami oraz rafami koralowymi na wyłączność. Dotarcie tam na własną rękę jest niezwykle czasochłonne, a inni organizatorzy nie podejmują się tego wyzwania. Dla AA i ich indonezyjskich przyjaciół nie ma jednak rzeczy niemożliwych! Na wyspiarsko-przygodową wyprawę do najbardziej odosobnionych miejsc Indonezji Wschodniej zabieramy maksymalnie 11 osób otwartych na nowe przyjaźnie i gotowych na przygodę życia w świecie dostępnym tylko nielicznym podróżnikom.

Zamieszkasz na prywatnej wyspie wśród rajskiej przyrody

Przejedziesz skuterem przez malownicze trasy wyspy Saparua

Odkryjesz północną część wyspy Seram zwaną także indonezyjskimi Hawajami

Zasmakujesz dziewiczych, pustych plaż

Spłyniesz rzeką otoczoną przez dżunglę

Będziesz rozkoszował się niezwykle oryginalnymi pejzażami spektakularnych formacji skalnych wystających z oceanu

Popływasz w jeziorze pełnym nieparzących meduz

Poszukasz różnych gatunków egzotycznych ptaków oraz motyli

Doświadczysz wilgotności i zieleni lasu deszczowego w parku narodowym Manusela

Przepłyniesz przez niedostępne jaskinie

Wejdziesz na aktywny wulkan Gunung Api Banda i poczujesz gorąco bijące z wnętrza Ziemi

Odkryjesz rajskie laguny Raja Ampat

Zrelaksujesz się w domkach na wodzie w otoczeniu egzotycznej przyrody

Będziesz eksplorować bogaty, podwodny świat Raja Ampat i wysp Banda

Odwiedzisz lokalne targowisko

RAJA AMPAT: MISOOL

Marzenie każdego podróżnika – podobno po zobaczeniu tego archipelagu nic już nie jest takie samo. Często wymieniane jako jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie wciąż pozostaje niedostępne, a co za tym idzie, niezadeptane przez turystów. Nasza trasa biegnie totalnie poza utartym szlakiem - na naszą przygodę wybraliśmy najbardziej odosobnioną część Raja Ampat, czyli Misool, której zwiedzanie lokalni przewodnicy przygotowują wyłącznie na zamówienie. Tutaj zanurzymy się w krystalicznie czystej wodzie, zobaczymy spektakularne widoki, popływamy z nieparzącymi meduzami, zajrzymy do niesamowitych jaskiń, zrelaksujemy się na rajskich plażach, odpoczniemy na bezludnej wyspie i zanurzymy się w kolorowym, podwodnym świecie. Przy odrobinie szczęścia będą towarzyszyć nam małe, przyjazne rekiny, żółwie, manty oraz delfiny… To prawdziwa przygoda na krańcu świata!

MOLUKI: SERAM

Moluki to wciąż Indonezja, a jakby inne państwo — odmienność tych wysp usłyszycie w lokalnej muzyce, która przywołuje na myśl Hawaje, zobaczycie w rzemiośle opartym na tkactwie i rzeźbie, napisach „aloha” umieszczonych na powitanie przy niektórych wioskach, a także w lokalnych mieszkańcach, którym wizualnie i kulturowo bliżej do państw Oceanii niż pozostałych indonezyjskich prowincji. Muzułmanie, chrześcijanie i wierzący w różnego rodzaju duchy oraz nadprzyrodzone moce żyją tu w harmonii. To tu dotrzemy na niedostępną i nieodwiedzaną przez turystów wyspę Seram, gdzie doświadczymy majestatyczności dziewiczych lasów deszczowych, torfowisk i jednocześnie surowych krajobrazów oraz spędzimy czas w wyjątkowych domkach na wodzie w pobliżu rajskiej plaży Ora.

MOLUKI: BANDA

Historyczne miejsce z niesamowitym klimatem, zawładniętymi przez przyrodę starymi budynkami i oszałamiającą, zróżnicowaną naturą. Pierwotne źródło gałki muszkatołowej, która na przełomie XV i XVI wieku stanowiła towar cenniejszy niż złoto. To właśnie tego archipelagu szukał Krzysztof Kolumb, który ostatecznie trafił do Ameryki. Tutaj zatrzymamy się w wyjątkowym pensjonacie, który stanowi także kulturowe centrum archipelagu Banda. Wspaniały, niezwykle gościnny właściciel, z którym osobiście znamy się od lat, pomoże nam odkryć swoje rodzinne strony - będziemy wspinać się na wulkan, podziwiać historyczne budynki oraz plantacje gałki muszkatołowej, relaksować się w pięknych okolicznościach przyrody, odpoczywać na rajskich plażach, snorkelingować na rafach koralowych uznawanych za najpiękniejsze w Indonezji i próbować świetnej, lokalnej kuchni. Przy odrobinie szczęścia, w drodze na wyspę Hatta zobaczymy stada delfinów. Banda obfituje także w goździki, orzechy kenari i cynamon, którymi pachną lokalne ulice i potrawy. Niepowtarzalne, unikalne miejsce, funkcjonujące w swoim tempie, gdzie trafiają tylko nieliczni…

MOLUKI: SAPARUA i AMBON

Eksplorując te wyspy poznamy bliżej lokalnych mieszkańców oraz ich codzienność. Na skuterach lub charakterystycznymi minibusami będziemy zwiedzać kolorowe wioski, kolonialne forty, spotykać się z miejscową ludnością i jeść przysmaki z lokalnego targowiska. Ruch jest niewielki, więc w spokojnym tempie będziemy mogli odkrywać okolicę, otoczone palmami drogi i malownicze trasy biegnące wzdłuż wybrzeża... Na Saparui zrelaksujemy się w lokalnym, rodzinnym ośrodku i będziemy podziwiać spektakularne zachody słońca, a na Ambon poczujemy atmosferę niegdyś kosmopolitycznej stolicy Wysp Korzennych, pełnej nieznanych smaków i zapachów. Pożegnalną noc spędzimy natomiast w ukrytym resorcie na rajskiej plaży, gdzie pod kopułą miliona gwiazd rozpalimy ognisko i zrobimy imprezę na krańcu świata.

Dzień po dniu

Ze względu na przygodowy charakter wyjazdu, działanie siły wyższej lub nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności oraz czynników zewnętrznych nie możemy zagwarantować, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nawet czy uda się zrealizować plan w 100%...
My kochamy ten dreszczyk adrenaliny i sposób na odkrywanie świata, ale rozumiemy, że nie każdy tak sobie wyobraża swój wymarzony urlop…Pytanie, czy Tobie się podoba?

Następny dzień

Dzień 1

WARSZAWA - DŻAKARTA

Przygoda czas start! Zaczynamy spotkaniem z pilotem na lotnisku w Warszawie. Po dopięciu ostatnich formalności wprowadzi Was w klimat nadchodzącej wyprawy na kraniec świata - będzie to także okazja do zapoznania się z innymi uczestnikami oraz pierwszej integracji, która sprawi, że nadchodząca podróż nie będzie się dłużyć.

UWAGA! Nasze wyprawy zaczynamy na lotnisku w Warszawie, jednak jak najbardziej jest możliwość wylotu z innego portu lotniczego i dołączenia do grupy

Mapa i pogoda

map-svg

Mapa wyprawy

Pogoda

Kiedy jechać na Raja Ampat i Moluki?

Moluki i Raja Ampat najlepiej odwiedzać w okresie od października do kwietnia, gdy panuje tam pora sucha (w trakcie jej trwania deszcze mogą występować w postaci krótkich, intensywnych prysznicy). W podanych miesiącach najlepiej jednak wybierać terminy od połowy października do połowy grudnia, a potem od połowy lutego do połowy kwietnia. Od połowy grudnia do połowy lutego pojawia się bowiem pora wietrzna, która może utrudniać poruszanie się między wyspami oraz snorkeling przez wysokie fale. Pora deszczowa trwająca od maja do września jest uciążliwa – szczególnie w lipcu i sierpniu wiele miejsc na Molukach i Raja Ampat doświadcza powodzi, a pochmurne, deszczowe dni mogą rozciągać się bez przerwy nawet do kilku tygodni. Temperatury panujące na miejscu oscylują w granicach 30° przez cały rok, a nieco chłodniej bywa jedynie w górach Seram. Jeśli zależy Ci, tak jak nam, na doświadczeniu tego co najlepsze w Indonezji Wschodniej, wybierz się tam podczas polskiej jesieni i zimy, gdy na Molukach i Raja Ampat jest gorąco i słonecznie.

Gdzie śpimy

W odwiedzanych przez nas miejscach towarzyszyć będą nam szum fal, piasek, odgłosy dżungli, szelest palm oraz piękne widoki. Jednak trzeba być świadomym, że infrastruktura turystyczna na Molukach i Raja Ampat ze względu na ich niedostępność jest bardzo skromna, a standardy odbiegają od tajskich, a nawet jawajskich czy balijskich, nie wspominając o europejskich. Należy liczyć się z tym, że w niektórych miejscach prąd będziemy mieć tylko przez kilka godzin dziennie, nie wszędzie będzie podłączona ciepła woda, a czasami zdarzą się małżeńskie łóżka dla dwóch osób. Taka właśnie jest wschodnia część Indonezji i przygoda tam to podróż naprawdę poza utartym szlakiem, czasami wymagająca wyjścia poza strefę komfortu – za to uwielbiamy ten region i jesteśmy gotowi pokazać Wam go z jak najlepszej strony.

Uwaga

Jeśli podróżujesz solo, zostaniesz zakwaterowany z osobą tej samej płci.

Może się zdarzyć, że zameldujemy się w innym resorcie niż na zdjęciach, jednak zawsze będzie to podobny standard.

Szczegółową agendę wraz z resortami, adresami, telefonami itp. wysyłamy na 10 dni przed wylotem.

Następne miejsce noclegu

Dzień 3 - 6: Raja Ampat - Misool

4 noce, pokoje dwuosobowe przy plaży 

Cena

Koszt realizacji tego planu

 • 15 800 PLN + 900 USD + bilet lotniczy

  Cena wyprawy
  Organizacja + wszystkie rzeczy wchodzące w cenę wyjazdu. Ceny biletów lotniczych zaczynają się od 6 000 zł

 • od 6000 PLN

  Bilet lotniczy
  Warszawa - Papua (Sorong), Moluki (Ambon) - Warszawa. Oferujemy bezprowizyjną pomoc w zakupie biletów. Latamy samolotami rejsowymi, które mają różne ceny w pulach biletów. Kolejność zgłoszeń może mieć wpływ na cenę biletu. 

 • 400 USD

  KIESZONKOWE
  Podpowiadamy, że minimalne kieszonkowe, które przeznaczysz na wyżywienie nieujęte w planie, napoje oraz zwyczajowe napiwki to 400 USD.

Cena zawiera

 • Cena zawiera
  • opiekę w postaci polskiego pilota od pierwszego lotu
  • 15 noclegów, wśród których znajduje się lokalny ośrodek na prywatnej wyspie, domki na wodzie, resorty położone na plaży oraz pensjonat w stylu kolonialnym
  • prawie pełne wyżywienie – wszystkie śniadania, obiady poza dniami 7,8,13,14,16 oraz kolacje poza dniami 2,7,8,16
  • zwiedzanie Misool w archipelagu Raja Ampat ze snorkelingiem na jednych z piękniejszych raf w Indonezji, pływaniem w jeziorze z nieparzącymi meduzami, wspinaczkami na spektakularne punkty widokowe, odpoczynkiem na rajskich plażach, rejsami przez laguny i eksploracją ukrytych jaskiń
  • bilet wstępu do parku narodowego Raja Ampat
  • przygodę na wyspie Seram z wizytą na słynnej plaży Ora, eksploracją jaskiń, trekkingiem w dżungli w parku narodowym Manusela, obserwacją egzotycznych ptaków i spływem rzeką Salawai
  • wyprawę z lokalnym przewodnikiem i wszystkimi transferami na wciąż niedostępny archipelag Banda z eksploracją historycznej wioski Neira, wizytą na plantacjach gałki muszkatołowej na wyspach Run i Lonthor (Banda Besar), trekkingiem na wulkan Gunung Api Banda, snorkelingiem, odpoczynkiem na rajskich plażach wyspy Nailaka oraz Hatta
  • wszystkie transfery wewnętrzne (vany/taksówki lotniskowe oraz portowe, prom na trasie Misool-Bula z miejscami w dwuosobowych kabinach, speedboat na trasie Seram-Saparua-Ambon, loty awionetką na trasie Ambon-Banda-Ambon)
  • środki transportu w trakcie planowanych wycieczek (zwiedzanie skuterami wyspy Saparua, czarter lokalnego minibusa do zwiedzania Ambon)
  • koszty organizacyjne
  • ubezpieczenie podróżne wysokiej klasy KL i NNW (KL 150.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN) wraz z rozszerzeniem o sporty ekstremalne oraz choroby przewlekłe. Ubezpieczenie zostało także rozszerzone o koszty leczenia spowodowane przez koronawirusy Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami w tym zachorowania na COVID-19
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Cena nie zawiera
  • Lotu na trasie Warszawa - Papua (Sorong), Moluki (Ambon) - Warszawa (od 6 000 zł - wyszukujemy najkorzystniejsze oferty i zakupujemy bilety)
  • Wyżywienia (poza zapewnionym w cenie), napoi, alkoholu i zwyczajowych napiwków
  • Wizy po przylocie (35 USD)

Terminy wpłat

 • I rata - 500 zł

  płatna przy podpisaniu umowy

 • BILET LOTNICZY - OD 6 000 ZŁ

  1-5 miesięcy przed wyjazdem (nie pobieramy prowizji, jeżeli bilet kupimy taniej, zwracamy różnicę, jeśli drożej, uczestnik dopłaca różnicę).

 • II RATA - 15 300 PLN

  płatna do 7 dni od otrzymania biletu lotniczego

 • III RATA - 900 USD

  płatna pilotowi na lotnisku, w dniu wylotu