logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Longji(Longsheng) –najpiękniejsze tarasy ryżowe w Chinach!

Longji(Longsheng) –najpiękniejsze tarasy ryżowe w Chinach!


Tarasy Longji składają się z 3 głównych obszarów: starożytne tarasy w Zhuang, tarasy w Pingan oraz tarasy Jinkeng Red Jao. W skład każdego obszaru wchodzi kilka wiosek. Tarasy ryżowe o każdej porze roku wyglądają inaczej. Na wiosnę są wypełnione wodą. W lecie ryż rośnie i dojrzewa, czego rezultatem jest zielona okolica. We wrześniu, powoli kolor zielony przechodzi w żółto-złoty, aż osiągnie swoją pełną dojrzałość w październiku, kiedy są żniwa. Zimą, pola są pokryte śniegiem. Pola umiejscowione są między wioskami mniejszości etnicznych Zhuang i Yao. Okolica jest doskonałym miejscem do spacerów i trekkingu pomiędzy tarasami ryżowymi. W drodze na punkty widokowe można podziwiać życie wiejskie mieszkańców wiosek oraz starożytną, niesamowitą chińską architekturę.

Longji(Longsheng) najpiękniejsze tarasy ryżowe w Chinach

CO ZOBACZYĆ W LONGJI (LONGSHENG)

Pingan i Jinkeng

Najciekawsze i najbardziej popularne tarasy znajdują się w Pingan i Jinkeng (Dazhai). Tarasy w Pingan powstały jako pierwsze w całej okolicy - są bardziej turystyczne i zatłoczone niż tarasy w Dazhai, które są bardziej spektakularne i spokojniejsze.

Sama wioska Pingan jest bardzo turystyczna, mnóstwo hoteli, schronisk, restauracji i turystów. Mieszkańcy wioski żyją w 3 piętrowych domach, wzniesionych na palach. Najpopularniejsze punkty widokowe w okolicach wioski to: Seven Stars Surrounding the Moon i Nine Dragons and Five Tigers. Na jeden i drugi punkt, dostaniemy się z wioski w około 45min,a przejście między punktami, zajmuje około 20min.

Tarasy ryżowe Pingan

DAZHAI

Wioska jest spokojniejsza i zdecydowanie mniej zatłoczona niż Pingan. Jest tutaj 275 gospodarstw domowych, z czego 98% to ludzie z mniejszości etnicznej Yao. Ludzie w wiosce żyją w tradycyjny sposób - turyści nie wpłynęli w znaczący sposób na zmianę stylu życia ludzi Yao. To co jest najfajniejsze w wiosce, to możliwość noclegu w domu tradycyjnej rodziny ludu Yao. Pokoje są proste, drewniane i czyste, a poranek jest trochę mistyczny, słońce przedziera się przez góry pokryte polami ryżowymi i pada na klimatyczne domki, w których mieszkają lokalni ludzie. Jest cicho i spokojnie, płynie rzeka, gospodyni w tradycyjnym stroju Yao, coś haftuje, ktoś coś gotuje, gdzieś bawią się dzieci.

Tarasy ryżowe Dazhai Chiny

W okolicy znajdują się 3 punkty widokowe:

Punkt 1, 'West Hill Music” (Xishan Shaoyue 西山韶乐) – jest to najwyżej położony punkt widokowy w okolicy (1,180m). Większość zdjęć w internecie z tarasów Longji jest właśnie z tego miejsca. Dojście z wioski Dazhai, zajmuje około 2h.

Punkt 2 Dajie Thousand-Layer Terraces (Dajie Qiancent Titian 大界天层天梯) – idealny na wschód słońca. Oprócz widoków tarasów, świetnie widać z tego miejsca domostwa ludu Yao. Dojście z wioski Dazhai zajmuje około 40min

Tarasy ryżowe Dazhai Chiny
Tarasy ryżowe Dazhai Chiny

Punkt 3 Golden Buddha Peak (Jinfo Ding 金佛顶) – na szczyt można się dostać kolejką w 20min, albo spacerem w 3h.

KIEDY JECHAĆ DO LONGJI (LONGSHENG)

Tarasy Longji leżą w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego, z czterema porami roku.Tarasy o każdej porze roku wyglądają inaczej.

Wiosną, od marca do maja pole ryżowe są nawadniane. Zachody słońca wyglądają niesamowicie w odbiciu wody na tarasach.Od czerwca do sierpnia, pola będą pełne bujnej zieleni, aby z końcem września zmienić swoją barwę na złoto-żółtą. Najmniej korzystnym czasem pod względem widoków, jest okres tuż po żniwach, od II połowy października do końca listopada, kiedy ryż został zebrany i pozostają suche łodygi w polu oraz okres zimy, od grudnia do lutego, kiedy pola mogą być pokryte śniegiem.

Miesiące od marca do czerwca są najbardziej deszczowe. W lipcu i sierpniu ilość opadów jest prawie o połowę mniejsza niż w poprzednich miesiącach, a wrzesień i październik to najlepszy okres na wizytę, zarówno ze względu na pogodę – w tym okresie spada najmniej deszczu, temperatury wynoszą między 20 a 30 stopni Celsjusza -jak i pola ryżowe, które są soczyście zielone w sierpniu, aby z początkiem października zmienić swoją barwę na złocisto-żółtą. W listopadzie pogoda wciąż jest dobra ale jest to okres po żniwach i pola nie prezentują się już tak okazale jak na widokówkach. Grudzień jest chłodny ale słoneczny w przeciwieństwie to stycznia i lutego, które oprócz tego że są chłodne, to jeszcze deszczowe i pochmurne.

Trzeba pamiętać, że święta i festiwale ( 1-3 maj, 1-7 październik), są najgorszym okresem do podróży ponieważ jest wszędzie bardzo tłoczno.

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO CHIN

POZOSTAŁE WPISY O CHINACH

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google