logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Chiny z adrenaliną

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym z akcentem luksusu. Często się przemieszczamy, dzięki temu bardzo dużo odkrywamy.

KIEDY OTWARCIE GRANIC W AZJI? GDZIE MOŻNA WYJECHAĆ?

Zobacz tutaj najnowsze informacje

Chiny z adrenaliną 15 dniowy wyjazd

Chiny – największy kraj azjatycki, największe na świecie  państwo pod względem liczby ludności, jeden z najstarszych ośrodków cywilizacyjny świata, jedno z państw świata  o wyjątkowo urozmaiconej rzeźbie terenu – miejsce, które nie może być utożsamiane jedynie z  Chińskim Murem. Wyselekcjonowane przez nas miejsca  oraz preferowany przez nas sposób podróżowania gwarantuje Ci całe spektrum doznań. Pokażemy Ci mocarność chińskich miast, z nami poznasz lokalne mniejszości żyjące w zgodzie z naturą w niewielkich wioskach, zachwycać się będziesz niezwykłością natury chińskich gór, pokosztujesz adrenaliny, a przy tym osobiście przekonasz się o prawdziwości legendarnej chińskiej obyczajowości czy przekonasz się jak, to jest, gdy na co dzień brakuje łyżki i widelca… 

Tutaj...

...wszystko jest „Naj”: najwięcej ludzi, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, najszybsze pociągi, najwyższe budynki, a przy tym ogromna różnorodność krajobrazu. Wyciągnięcie esencji z tej niezwykłej potęgi i odmienności w trakcie kilkunastodniowego wyjazdu możliwe jest jedynie z najlepszym planem...
mapa

Chiny

Trasa podróży


 Dokładna informacja, który z naszych pilotów poprowadzi wyjazd, będzie podana przed zakupem biletów lotniczych.

2023 Termin 1 wrzesień: 09.09.2023 - 23.09.2023
Zajęte miejsca 0%
6 800 PLN
+
900 USD
CENA WYPRAWY
Organizacja + wszystkie rzeczy wchodzące w cenę
od 3 000 PLN
ŚREDNI KOSZT BILETU
 
 
Warszawa - Szanghaj, Pekin - Warszawa
 
 
400 USD

KIESZONKOWE

400 $ to minimalna kwota jaką należy zabrać jako kieszonkowe na wydatki własne jedzenie i napoje. Jest to kwota, która pozwoli zrealizować nasz plan w 100%.

Krok
I RATA - 500 zł - płatna przy podpisaniu umowy
Krok
BILET LOTNICZY - od 3 000 PLN

1-5 miesięcy przed wyjazdem (nie pobieramy prowizji, jeżeli bilet kupimy taniej, zwracamy różnicę, jeśli drożej, uczestnik dopłaca różnicę).

Krok
II RATA - 6 300 PLN - płatna do 7 dni od otrzymania biletu lotniczego
Krok
III RATA - 900 USD - płatna pilotowi na lotnisku, w dniu wylotu

DZIEŃ 1 - WARSZAWA

Wylot z Warszawy do Szanghaju, z jedną, krótką przesiadką.

DZIEŃ 2 - Szanghaj

Przylot do Szanghaju.

Pierwsze chwile spotkania z Chinami zaczniemy od zasmakowania owoców rozwoju technologicznego tego mocarstwa. Zaraz po opuszczeniu lotniska czeka nas przejazd superszybką koleją magnetyczną Maglev - jedyną taką w Chinach, osiągającą zawrotną prędkość do 431 km/h. Przejazd kolejką pozwoli nam pokonać 30 km w 7 minut. Po zakwaterowaniu w naszym resorcie, nie marnując czasu udamy się na zwiedzanie miasta. Przejdziemy się starówką Szanghaju zwaną Nanshu, która w tym mieście jest ostają chińskiej tradycji – wąskie uliczki i zatłoczone targowiska dzielnie walczą o zatrzymanie chińskiego ducha dziedzictwa upadłej dynastii. Zobaczymy też jak tętni życiem główna ulica miasta, pełna sklepów wielkich marek i znanych projektantów - Nanjing Road, a wieczorem zagościmy w najbardziej rozpoznawalnej części Szanghaju, położonej na brzegiem rzeki Huangpu – Bund.

DZIEŃ 3 - gulin

Dzisiaj udamy się nowoczesną i ultra szybką koleją do miejscowości Guilin, Pokonamy 1 600 km w zaledwie 9h. Dzięki naszej całodniowej podróży komunikacją miejską będziemy mogli doświadczyć tego jak wygląda codzienne życie w Chinach w XXI wieku.  Nocleg w Guilin.

DZIEŃ 4 - TARASY RYŻOWE LONGJI - WIOSKA DAZHAI

Po śniadaniu czeka nas transfer do wioski Dazhai (około 3h). Mieszkańcy wioski to w 98% ludzie z mniejszości etnicznej Yao. Panuje tutaj niemal idylliczny spokój, nikt się nie spieszy, czas płynie wolno. Tradycyjne drewniana zabudowa, którą będziemy mogli podziwiać, pięknie komponuje się z zielenią tarasów ryżowych. Poranki tutaj są mistyczne. Promienie  słońce przedzierające  się przez góry pokryte  polami ryżowymi nieśmiało oświetlają klimatyczne domki zamieszkałe przez lokalną ludność. Wioska skąpana jest  w ciszy i spokoju. Zgodnie z jej rytmem płynie rzeka,  gospodyni w tradycyjnym stroju Yao, coś haftuje, ktoś coś gotuje, gdzieś bawią się dzieci… Tego dnia jesteśmy częścią tej harmonii. Przed nami cudowne chwile spędzone podczas trekkingów między zielonymi trasami ryżowymi, ze szczytów, których podziwiać będziemy panoramę i małe wioski idealnie wkomponowujące  się w bajkowy krajobraz.

DZIEŃ 5 - DAZHAI – PINGAN - YANGSHUO

Wczesnym rankiem, jeszcze o zmroku, trekking na jeden z punktów widokowych (około 30min). Po śniadaniu transfer do wioski Pingan i kolejny trekking (około 1h) na jedne z najpiękniejszych punktów widokowych na cały tarasach Longji. Po zejściu na parking, prywatny transfer do Yangshuo (3-4h). Wieczorem, kultowa West Street - pełnej pięknej chińskiej architektury, jak i restauracji, barów i kawiarni.

DZIEŃ 6 - YANGSHUO

Yangshuo dzięki otaczającemu go pięknu  przez setki lat było inspiracją dla chińskich malarzy i poetów.
Krasowe wzgórza, rzeki, bujna roślinność, jaskinie oraz tradycyjna chińska architektura i zwyczaje sprawiają, że miasteczko jest chętnie odwiedzaną destynacją w szczególności przez chińskich turystów, ale również przez przybyszów z zachodu.
Będzie  to czas prawdziwie aktywnego doświadczania. Tego dnia w planach mamy przejażdżkę po okolicy Yangshuo na rowerach, którymi dojedziemy do rzeki Yulong. Spłyniemy rzeką, tradycyjną, bambusową tratwą. Po powrocie do miasta wybierzemy się na okoliczne wzgórza - i niekoniecznie mamy tu na myśli oficjalne punkty widokowe :) aby podziwiać zachód słońca nad setkami krasowych wzgórz.

DZIEŃ 7 YANGSHUO

W celu prawdziwego doświadczenia otaczającego piękna Yangshuo, z dala od tłumów, udamy się prywatnym busikiem/ ewentualnie skuterkami (dla chętnych), poza Yangshuo.
Trasa przez nas przygotowana prowadzi przez malownicze drogi wśród krasowych wzgórz, pól ryżowych, plantacji herbaty i małych miasteczek. Poza centrum Yangshuo, natężenie ruchu jest niewielkie, a otaczające krajobrazy to esencja Yangshuo.
Na deser, zostawimy sobie Xingping, a właściwie wzgórze Xingping, z którego można podziwiać jeden z najpiękniejszych zachodów słońca w całej Azji.

DZIEŃ 8 YANGSHUO - ZHANGJIAJIE

Po sielankowych dniach w Yangshuo przeplatanych momentami większym wysiłkiem podczas wspinaczek na szczyty, opuszczamy po śniadaniu miasteczko. Do pokonania mamy około 700 km, najpierw busem (2h), a następnie dwoma pociągami (3,5h i 5h). Będzie to nasza kolejna możliwość chłonięcia wszystkiego tego, co możemy doświadczyć, podróżując chińskimi drogami i kolejami.   W Zhangijajie  zameldujemy się późnym wieczorem.

DZIEŃ 9 - ZHANGJIAJIE (TIANMEN) - WULINGYUAN

Przed nami dzień wypełniony  konkretną dawką adrenaliny. Z samego rana udamy się górę Tianmen, a tam:
- przejedziemy się najdłuższą kolejką linową na świecie (7,5 km niesamowitych widoków),
- przejdziemy  się po wiszącym chodniku wzdłuż krawędzi góry,
- przejdziemy się po szklanym szlaku i poczujemy emocjonujące uczucie chodzenia „jakby po niebie”,
- przejdziemy przez brame do nieba – najwyżej położona grota na naszej planecie,
- przejedziemy się drogą 99 zakrętów, i będziemy ją podziwiać z góry.

Po dniu pełnym atrakcji udamy się busem do Wulingyuan (około 1h jazy). Wieczorem spacer, po klimatycznym mieście, pełnym pięknej architektury.

DZIEŃ 10 - PARK ZHANGJIAJIE - XI'AN

Cały dzień 10 spędzimy w słynnym parku Zhangjiajie– w  miejscu, które stało się inspiracją i natchnieniem dla Jamesa Camerona dla stworzenia „Avatara” . Widok lasu ponad trzech tysięcy majestatycznych form skalnych, wyrastających z podłoża szczelnie pokrytego soczystą zielenią, skąpanych w dostojnej  mgle sprawiając wrażenie zawieszenia ich w przestrzeni, przeniesie nas w świat filmowej Pandory. Kraina „Avatara” to zapewne jedno z nielicznych miejsc na świecie,  które w połączeniu z mglistymi, pochmurnymi dniami tworzą atmosferę nie z tego świata.  To tam podczas spacerów naturalnymi mostami wśród wiszących skał czeka nas mimowolne poszukiwanie smoków i wszystkich tych stworów, które towarzyszyły nam w dziecięcych bajkach. Na spotkanie  wyjdą nam ważki – giganty i dzikie małpy. Olbrzymie skaliste maczugi  możemy oglądać z dołu i  z góry, dlatego w tym  baśniowym miejscu przejdziemy się „windą do nieba”. Winda Bailong ma, aż trzy rekordy  Guinessa. Jest najwyższą zewnętrzną windą na świecie, najbardziej ładowną i najszybszą. W trakcie jednej minuty pokonamy w niej 330 metrów. Podróż zaczniemy w tunelu wydrążonym w skale, po to, aby po chwili cieszyć się nieziemskimi widokami.
Po całym dniu w parku udamy się na lotnisko, aby wieczorową porą opuścić samolotem Zhangjiajie.

Lot Zhangjiajie – Xi’an.

DZIEŃ 11 - XI'AN

Przylot do Xi'an późno w nocy, transport do resortu i odpoczynek do południa.
Xian jest nazywane kolebką chinskiej cywilizacji, a największą atrakcją jest Terakotowa Armia, czyli ponad 7,5 tys. figur grobowych żołnierzy i koni, naturalnej wielkości, wykonanych z gliny (terakoty). Twarze żołnierzy przedstawiają różne emocje i rysy – każda z nich jest inna. Armia uważana jest za 8 cud świata. Po zregenerowaniu sił wybierzemy się do muzeum.
Po południu wejdziemy na miejskie mury obronne, które będziemy przemierzać rowerami. Wieczorem udamy się na nocny targ w dzielnicy muzułmańskiej. 

DZIEŃ 12 - XIAN - HUA SHAN - XIAN

Z samego rana udamy się szybką koleją do miejsca, w którym adrenalina sięgnie zenitu, góry Hua Shan uważanej za jedną z najbardziej niebezpiecznych gór na świecie dostępnych dla turystów. Góra Hua jest jedną z pięciu świętych gór taoizmu. Na szczyt wjedziemy kolejką górską. Na górze znajduje się słynna drewniana kładka nad przepaścią, czyli deski o długości około 50m, wiszące nad stromą przepaścią, po których przejdziemy, trzymając się uprzęży i łańcuchów. Przeżycia, które będą towarzyszyć nam tego dnia, z pewnością zostaną z nami na długo.  Wieczorem powrót do Xian.

DZIEŃ 13 - XIAN - PEKIN

Po śniadaniu udamy się już po raz ostatni szybką koleją do Pekinu (5-6h). Zameldowanie w hotelu późnym popołudniem.

DZIEŃ 14 - PEKIN

Po śniadaniu, w celu uniknięcia kolejek i tłumów, wyjedziemy około 70 km poza Pekin, aby posmakować ikony chińskiej turystyki –wdrapiemy się na Chiński Mur. Dzień zakończymy przechadzką po ulicy liczącej ponad 500letnią historię, pełną sklepików stylizowanych na dynastię Qing, bazarów, i ulicznego jedzenia -  Ulicy Qianmen

DZIEŃ 15 Powrót

Opuszczamy Chiny i kierujemy się do Polski. W zależności od godzin wylotu powrót jeszcze tego samego dnia bądź w dniu 16. Dokładna informacja będzie podana po kupnie biletów lotniczych.

Panel informacyjny:

Działamy transparentnie!

Zdajemy sobie sprawę, że podsumowanie realnych kosztów wraz z wydatkami na miejscu, marketingowo nie wygląda korzystnie. Jednak uczestnicy naszych wyjazdów to osoby świadome, które po przyjeździe w dane miejsce, nie wydają drugie tyle, co za wyjazd. Kwoty przez nas przedstawione, pozwalają zrealizować plan w 100%, korzystając ze wszystkich atrakcji z planu, nie oszczędzając na jedzeniu i piciu.

Zależy nam tak samo na odpowiednich uczestnikach, jak uczestnikom na satysfakcji z wyjazdu dlatego, jeśli masz jakieś wątpliwości, nie wiesz, czy ten wyjazd jest dla Ciebie, dzwoń śmiało.  

*Planowane noclegi są w klimatycznych resortach o dobrym albo bardzo dobrym standardzie jak na azjatyckie warunki i okolicę, w której nocujemy.

Jednak jesteśmy zdania, że resorty to tylko mały dodatek do tego, co doświadczamy w czasie wyjazdu i służą nam jedynie do chwili komfortowego odpoczynku po dniach naładowanych przygodami. Osoby, dla których ważniejsze jest to, gdzie śpią, a nie to, czego doświadczają – nie odnajdą się na naszym wyjeździe. Jeździmy z osobami, które chcą przede wszystkim doświadczać i z takimi osobami chętnie spędzamy wieczory w naszych klimatycznych resortach.

Śpimy zazwyczaj w małych resortach/ hotelach, w części z nich jest ograniczona możliwości konfiguracji łóżek. Pokoje są dwuosobowe. Może się zdarzyć, że w pokoju będzie jedno duże, podwójne łóżko. Osoby podróżujące w pojedynkę, które statystycznie stanowią zdecydowaną większość naszych grup, kwaterujemy według płci. Nie ma możliwości dopłaty do pokoju jednoosobowego. 

*Szczegółową agendę wraz z resortami, adresami, telefonami itp. wysyłamy na 10 dni przed wylotem. Może się zdarzyć sytuacja, że zameldujemy się w innym resorcie niż na zdjęciach, jednak zawsze będzie to podobny standard.

 

Przed wypełnieniem formularza, zapoznaj się z tym co lubimy i jak podróżujemy, w zakładce O PROJEKCIE

Teraz wiesz już o nas wystarczająco dużo, czytałeś i widziałeś jak podróżujemy, co robimy i co lubimy. Dbamy o to aby na nasze wyjazdy jeździły osoby, które czują podobny klimat, a bądźmy szczerzy, nie każdy go czuje. Dlatego przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, daj nam trochę poznać siebie i napisz kilka słów o sobie wraz z informacja dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę?

Wybierz wyprawę
Indonezja
2023 - Termin 1 - Kwiecień: 28.04.2023 - 14.05.2023
2023 - Termin 2 - Maj: 19.05.2023 - 04.06.2023
2023 - Termin 3 - Czerwiec: 30.06.2023 - 16.07.2023
2023 - Termin 4 - Lipiec: 14.07.2023 - 30.07.2023
2023 - Termin 5 - Sierpień: 11.08.2023 - 27.08.2023
2023 - Termin 6 - Wrzesień: 01.09.2023 - 17.09.2023
2023 - Termin 7 - Wrzesień: 15.09.2023 - 01.10.2023
2023 - Termin 8 - Wrzesień: 29.09.2023 - 15.10.2023
Filipiny
2023 Termin 1 - styczeń: 14.01.2023 - 29.01.2023
2023 Termin 2 - styczeń: 28.01.2023 - 12.02.2023
2023 Termin 3 - luty: 11.02.2023 - 26.02.2023
2023 Termin 4 - luty: 25.02.2023 - 12.03.2023
2023 Termin 5 - marzec: 11.03.2023 - 26.03.2023
2023 Termin 6 - kwiecień: 01.04.2023 - 16.04.2023
2023 Termin 7 - kwiecień: 29.04.2023 - 14.05.2023
Wietnam Północny - 7 dni motoskuterem + relaks
2023 - Termin 1 Kwiecień 14.04.2023 - 29.04.2023
2023 - Termin 2 Wrzesień: 22.09.2023 - 07.10.2023
2023 - Termin 3 Wrzesień: 13.10.2023 - 28.10.2023
Laos, Kambodża + Bangkok
2023 - Termin 1 Marzec: 04.03.2023 – 19.03.2023
2023 - Termin 2 Listopad: 11.11.2023 – 26.11.2023
Chiny z adrenaliną
2023 - Termin 1 Wrzesień: 09.09.2023 – 23.09.2023
Nepal - trekking do Sanktuarium Annapurny
2023 - Termin 1 Kwiecień: 14.10.2023 - 30.10.2023
2023 - Termin 2 Październik: 01.04.2023 – 17.04.2023
2023 - Termin 3 Listopad: 04.11.2023 - 20.11.2023
Wietnam motocyklem 2000km
2023 - Termin 1 Kwiecień: 13.04.2023 - 29.04.2023
2023 - Termin 2 Październik: 19.10.2023 - 04.11.2023
Birma - wyjazd przygodowy
Nowe terminy wkrótce
Birma motocyklem 1800km
2023 - Termin 1 Marzec: 11.03.2023 - 27.03.2023
Filipiny sylwester na Boracay 2022/2023
Termin: 29.12.2022 - 14.01.2023
Wietnam Północny - trekkingi + relaks
Nowe terminy wkrótce
Malezja i Borneo
Termin 1 Czerwiec: 03.06.2023 - 17.06.2023
Termin 2 Lipiec: 29.07.2023 - 12.08.2023
Termin 3 Wrzesień: 09.09.2023 - 23.09.2023
Indie Północne i Goa
2023 Termin 1 Luty: 11.02.2023 - 27.02.2023
2023 Termin 2 Listopad: 11.11.2023 - 27.11.2023
Imię*
Nazwisko:*
Adres email*
Numer telefonu:
Wiadomość:*Napisz o sobie kilka słów wraz z informacją dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę oraz daj znać, który punkt programu podoba Ci się najbardziej?
Zapoznałem się z planem wyjazdu*

Akceptuję politykę prywatności, zapoznałem/am się z klauzulą RODO oraz ze stroną "O projekcie".

Wyślij

W skrócie:

Gdzie jedziemy

Chiny

Termin

9 wrzesień 2023

Na ile dni

15

Ilość osób

13

Terminy wypraw:

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google