logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Filipiny 2021 - wyjazd przygodowy

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym. Często się przemieszczamy, dużo odkrywamy, czasami odpoczywamy, ale przede wszystkim doświadczamy.

Filipiny 

kraj ponad 7 000 edeńskich wysp, bezludne enklawy, wielokilometrowe, piaszczyste, białe plaże,  krystaliczna  woda bogata w wielobarwne rafy, palmowe gaje pełne klimatycznych  bungalowow, tropikalne słońce, rum  -  miejsce życia pogodnych i uśmiechniętych ludzi. Tu nie ma nic prawdziwszego od motta „It is more fun in the Philippines”, którego po prostu trzeba doświadczyć. Podziwiać niepowtarzalne wschody i zachody słońca, w poszukiwaniu bezludnych, białych plaż łódką pokonywać  turkusowe wody otoczone lasami kokosowymi i tętniącą dzikim życiem dżunglą, pływać w morzu z rekinami wielorybimi, motocyklami eksplorować okolicę, jeść świeże owoce morza przegotowane przez lokalnych rybaków, smakować tradycyjnego Lechona, delektować się adrenaliną podczas skoków wprost do morza z majestatycznych klifów czy przedzieraniem się przez kanion, a wieczory w doborowym towarzystwie spędzać na pustych plażach oświetlonych blaskiem ogniska – to właśnie nasz sposób na odkrywanie filipińskiego raju.

Raju, który z każdym rokiem rozkochuje w sobie kolejnych podróżników, a niektóre miejsca notują nawet 60% wzrost odwiedzających rok do roku. Dużo mówi się o Kubie, że to ostatni dzwonek na odwiedzenie tego kraju zanim zmieni całkiem swoje oblicze. Jesteśmy przekonani, że to samo możemy powiedzieć o Filipinach.

Lepiej nie być świadomym czasu i zostawić jego planowanie nam.


Czas wyspiarski na pewno będzie irytujący dla każdego europejskiego umysłu, który musi wszystko planować co do minuty. Pamiętajcie, że dzień Filipińczyka jest podzielony na śniadanie, obiad i kolację. „Kiedy odpływamy?” – po śniadaniu. „Kiedy się tam dostaniemy?” – przed obiadem! Jeśli mimo wszystko będziesz nalegał, żeby uzyskać dokładny czas od naszej załogi, w celu uniknięcia frustracji, bądź przygotowany, że z 30 minut mogą się zrobić 2 godziny.

„Zbytnio udokumentowane, niedostatecznie doświadczane”

Upewnij się, że nie spędzisz połowy dnia na robieniu zdjęć, a drugiej na szukanie miejsca, gdzie można naładować baterie, bo może ominąć Cię najciekawsza część naszej wyprawy. Znacznie lepszą opcją jest oglądanie zachodu przez nasze zmysły, a nie przez obiektyw aparatu. Nie słuchaj muzyki w słuchawkach, gdy jesteś w grupie, bo prawdopodobnie jesteś jedyną osobą która jest z tego zadowolona. Zawieraj nowe znajomości bez użycia żadnych gadżetów i telefonów. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie wyspiarzom, w pierwszej kolejności, porozmawiaj z nimi i zaprzyjaźnij się. Dopiero potem zrób zdjęcie i nie zapomnij im go pokazać.

Jest to wyprawa z otwartymi na świat ludźmi.

 


To oznacza, że zarówno Ty jak i inni ludzie, którzy wezmą udział w wyprawie są ludźmi otwartymi na świat z podobnymi poglądami co nie oznacza, że wszyscy lubicie i robicie te same rzeczy. Niektórzy wolą się integrować z innymi i pić drinki nocą, a inni preferują pójść spać wcześniej żeby obudzić się na wschód słońca. Jesteśmy wszyscy otwarci na nowe doświadczenia, kultury, a wiek i wykształcenie nie mają dla nas znaczenia.

Bez znaczenia jak bardzo będziemy przygotowani do tej wyprawy i jak bardzo będziemy się starać, bez Twojego zaangażowania i pomocy, ta wyprawa nie będzie taka jaką mogłaby być. Nazywamy to wyprawą ponieważ odkrywamy filipińskie wyspy razem. Nie wiemy ile czasu zostało zanim te rejony zostaną zagospodarowane i zdeptane przez masową turystykę. Teraz jest najlepszy czas, aby naprawdę cieszyć się dzikością i nieskazitelnością tych wysp. To gdzie popłyniemy, co zobaczymy i czego doświadczymy zależy od pogody, prądów morskich i Twojego entuzjazmu. To Ty decydujesz czy masz ochotę na samotny, poranny spacer po wiosce, trekking do dżungli, skoki z klifów do wody, jazdę skuterem, nurkowanie z rekinami czy pomoc w przygotowywaniu posiłków.
To wszystko i wiele innych czynności czeka na Ciebie, ale to Ty sam musisz odkryć na co naprawdę masz ochotę... My dostarczamy Ci narzędzia i swoje doświadczenie, a Ty możesz to wykorzystać do tworzenia własnych przeżyć.

Nic tak nie zjednuje ludzi jak próba nauki języka kraju w którym jesteś. Pomyślcie sobie tylko jak miło odbieramy obcokrajowców, którzy próbują powiedzieć coś po polsku. No właśnie, to działa w obie strony!
SALAMAT – dziękuję, MAGANDA GABI – dzień dobry, TAGAY – na zdrowie, ANONG PANGALAN MO? – jak masz na imię?, GWAPO – przystojny, GWAPA – ładna

Film z jednego z naszych wyjazdów nakręcony na przełomie lutego i marca 2019 roku. Tak się bawili uczestnicy tego wyjazdu

Tak było podczas jednego z wyjazdów w 2018:

Tak było podczas jednego z wyjazdów w 2017:

Wszystkie nasze filmy znajdziesz na YOUTUBE

Zero ściemy, wszystkie zdjęcia i filmy są naszego autorstwa, to co zobaczyłeś na naszej www, przeżyjesz podczas wyjazdu!

Musisz być świadomy, że miejsce, do którego się wybierasz  rządzi się własnymi prawami... Mieszkańcy Filipin nie znają i nie rozumieją europejskich standardów. Tu wszystko toczy się rytmie wyspiarskiego życia, bez pośpiechu i ze swoistym dla Filipińczyków podejściem do „problemów ludzi pierwszego świata”.

Dbamy o to, aby miejsca, w których śpimy miały odpowiedni standard i posiadały  bardzo dobrą lokalizację.  Jednak  z uwagi na słabą infrastrukturę turystyczną, standard ten odbiega od europejskiego czy nawet tajskiego. Musisz  być przygotowany, że w pokoju możesz spotkać mrówki, a klimatyzacja nie zawsze będzie działać.  Zdarzy się, że w restauracji kelner kilkukrotnie zapyta Cię o to co zamawiasz, a finalnie otrzymasz nieswoje zamówienie.. Tak po prostu jest na Filipinach.

Podróżujemy z ludźmi świadomymi, dlatego oczekujemy, aby uczestnicy naszych wyjazdów z szacunkiem i godnością traktowali naszych przyjaciół na Filipinach jak i współtowarzyszy wyprawy, a roszczeniowość pozostawili w Europie.

Kierujemy się zasadą: „byliśmy, widzieliśmy, zrobiliśmy”.

Każdy członek naszego zespołu, jest w praktyce zapoznany z planem, który realizujemy. Dokładna informacja, który z naszych pilotów poprowadzi wyjazd, będzie podana przed zakupem biletów lotniczych.

Termin 1 - Styczeń: 04.01 - 20.01.2021
Nowy termin 0%
Termin 2 - Styczeń: 11.01 - 27.01.2021
Nowy termin 0%
Termin 3 - Styczeń: 18.01 - 03.02.2021
Nowy termin 0%
Termin 4 - Styczeń: 25.01 - 10.02.2021
Nowy termin 0%
Termin 5 - Luty: 01.02 - 17.02.2021
Nowy termin 0%
Termin 6 - Luty: 08.02 - 23.02.2021
Nowy termin 0%
Termin 7 - Luty:  15.02 - 03.03.2021
Nowy termin 0%
Termin 8 - Luty: 22.02 - 10.03.2021
Nowy termin 0%
Termin 9 - Marzec:  01.03 - 17.03.2021
Nowy termin 0%
Termin 10 - Luty: 15.03 - 31.03.2021
Nowy termin 0%
Termin 11 - Kwiecień: 05.04 - 21.04.2021
Nowy termin 0%
Termin 12 - majówka: 26.04 - 12.05.2021
Nowy termin 0%
4 000 PLN
+
900 USD
CENA WYPRAWY
Organizacja + wszystkie rzeczy wchodzące w cenę
3 000 PLN
ŚREDNI KOSZT BILETU
Warszawa-Manila-Warszawa
400 USD

KIESZONKOWE

400 $ to minimalna kwota jaką należy zabrać jako kieszonkowe na jedzenie, napoje i atrakcje wymienione w planie. Jest to kwota, która pozwoli zrealizować nasz plan w 100%

Krok
I RATA - 500 zł - płatna przy podpisaniu umowy
Krok
BILET LOTNICZY - 3 000 PLN

1-5 miesięcy przed wyjazdem (nie pobieramy prowizji, jeżeli bilet kupimy taniej, zwracamy różnicę, jeśli drożej, uczestnik dopłaca różnicę).

Krok
II RATA - 3 500 PLN - płatna do 7 dni od otrzymania biletu lotniczego
Krok
III RATA - 900 USD - płatna pilotowi na lotnisku, w dniu wylotu

DZIEŃ 1 WARSZAWA

Wylot z Warszawy do Manili z  jedną bądź dwoma przesiadkami.

DZIEŃ 2 Manila

Transfer do hotelu i regeneracja sił po podróży.

DZIEŃ 3,4 BORACAY

Opuszczamy Manilę i lecimy do miejscowości Caticlan, z której to krótką przeprawą łodzią (około 30minut) dostaniemy się na Boracay. O białej plaży na Boracay można by pisać długo... Czterokilometrowa plaża, z białym, drobnym piaskiem, palmami i turkusową wodą, w 2012 r. została uznana najlepszą plażą na ŚWIECIE! Miejsce to po wprowadzonych regulacjach w 2018 r. zmieniło swojej oblicze. Teraz jest tam czyściej i spokojniej, ale jeśli ktoś będzie miał ochotę  rozerwać się wieczorem, to wciąż jedno z z bardziej rozrywkowych miejsc na Filipinach. Mnóstwo barów, restauracji, klubów i sklepów sprawia, że wyspa zaczyna żyć po zachodzie słońca.

DZIEŃ 5,6 CARABAO

Około południa czeka nas 2h transfer na Carabao. Wyspa Carabao to destynacja dla ludzi z duszą odkrywcy, spragnionych doświadczenia prawdziwego, wyspiarskiego życia mieszkańców wyspy, w której czas stanął w miejscu. Wszystkie atuty tej okolicy, rodzą się z braku turystycznej infrastruktury. To miejsce, w którym nie jesteśmy hotelowymi klientami, gdzie obowiązują europejskie standardy... Tu jesteśmy gośćmi i zostaniemy przyjęci z prawdziwie filipińską gościnnością i to dosłownie! Śpimy u naszego przyjaciela byłego mayora wyspy Fila. Udostępnia on nam 4 pokoje w sowim domu kolonialnym, a od lutego 2019, zbudował z myślą o nas „przybudówkę” z kolejnymi nowymi 4 pokojami.

Jak często marzyłeś, aby znaleźć się na wyspie na której ciężko trafić na jakiegoś turystę?? Gdzie wychodzisz z domu prosto na długą, dziką, białą jak mąka plażę..? Gdzie ludzie są autentyczni i nie traktują Cię jak kolejnego turysty, któremu trzeba coś sprzedać? Takie właśnie jest Carabao.
Całe piękno tego miejsca tkwi w prostocie!
To Ty decydujesz czy będziesz się wygrzewał na plaży, zwiedzał wyspę motocyklami, rozmawiał z mieszkańcami, zbierał orzechy kokosowe, kąpał się w turkusowo-błękitnej wodzie, chodził wcześniej spać, żeby zobaczyć wschód słońca, a może siedział do późnych godzin wieczornych przy ognisku i grillował świeże ryby albo lachona. Wszystko zależy od CIEBIE. Nasi przyjaciele – lokalni mieszkańcy, obwiozą nas po swojej wyspie motocyklami dzięki czemu będziemy mieli jeszcze lepszy obraz tej dziewiczej wyspy. Odwiedzimy miejsca, w których będziemy mieli okazją skoczyć z klifów do morza (bilet wstępu na każdy z klifów to około 100PHP), zobaczymy jak żyją lokalni mieszkańcy i będziemy chłonąć każdą chwilę na wyspie.

DZIEŃ 7 CARABAO-OSLOB

W okolicach południa opuścimy rajskie Carabao i udamy się prywatną łodzią do miejscowości Caticlan (około 1h), skąd wylecimy w kierunku Cebu. Na lotnisku w Cebu, będzie już czekał nasz zaufany kierowca, który zawiezie nas do resortu w Oslob (4h jazdy) i będzie nam towarzyszył przez kolejne 2 dni.

DZIEŃ 8 OSLOB – CEBU

Będzie to jeden z ciekawszych dni w naszym życiu... bo kto zaczyna dzień od pływania w morzu obok największych znanych człowiekowi ryb – rekinów wielorybich? Mają od 5m do 12m długości (cena 1200 PHP). Następnie udamy się do ukrytego wodospadu w filipińskiej dżungli.
Już do południa, będziemy po takiej dawce wrażeń, że gdybyśmy mieli je podzielić na dni, to spokojnie wystarczyłoby na kilka następnych, a to nie koniec! Po pływaniu z rekinami i zrelaksowaniu się przy ukrytym wodospadzie, wybierzemy się na „canyoning”(cena 2000 PHP) czyli poruszanie się w kanionie przy użyciu różnych technik, takich jak wspinaczka, skoki do wody, chodzenie, zjazdy i pływanie. Adrenalina gwarantowana! Na koniec, dotrzemy do pięknego wodospadu Kawasan.

DZIEŃ 9 CEBU – LAS CABANAS (EL NIDO, PALAWAN)

Wczesnym rankiem wyruszamy z powrotem na lotnisko w Cebu (4h), skąd samolotem udamy się do Puerto Princessa na Palawanie.  Z lotniska odbierze nas prywatny bus, i po około 5h jazdy zameldujemy się  w resorcie położonym przy najlepszej plaży w okolicach El Nido – Las Cabanas.

DZIEŃ 10 LAS CABANAS (EL NIDO, PALAWAN)

EL Nido jest nazywane bramą do raju ponieważ każdego ranka, ludzie siadają do łodzi i wyruszają odkrywać pobliskie wyspy, laguny, ukryte plaże, jaskinie oraz nurkować w krystalicznej wodzie (Archipelag Bacuit). Miasteczko bardzo mocno się rozwinęło na przestrzeni ostatnich lat i dzisiaj bliżej mu do Boracay niż do spokojnej, sennej miejscowości, ale sama okolica zapiera dech w piersiach. W szczególności okolice plaży Las Cabanas (15 min jazdy od El Nido) na której się zatrzymujemy. Z naszego resortu roztacza się jeden z najlepszych widoków na cały archipelag Bacuit, a odpoczywać będziemy na plaży, która znajduje się przed drzwiami naszych sypialni. Na Las Cabanas jedziemy tyrolką z wyspy na wyspę (cena 500 PHP), a na koniec odwiedzimy El Nido. Dzień zwięczymy zachodem słońca na Las Cabanas.

DZIEŃ 11,12 El Nido ( PLAŻA NACPAN )

Dzisiaj zacznie się kolejna przygoda, będziemy pływali pomiędzy wyspami archipelagu Bacuit. Ten archipelag to wyobrażenie biblijnego raju, w którym podróżnik odkrywa  dziesiątki piaszczystych, białych plaż otoczonych  błękitnymi wodami, lasami kokosowymi, dżunglą oraz tętniącymi życiem, dziewiczymi rafami koralowymi. Przed nami widoki jakie widzieliśmy w różnych filmach o rozbitkach,  bo to właśnie tutaj producenci z całego świata, nagrywają programy o bohaterach mieszkających na bezludnych wyspach! Łącznie spędzimy tutaj 2 dni pływając po turkusowych wodach i odkrywając kolejne wysepki ( w dniu 12 odpoczynek na plaży Nacpan, w dni 13 wracamy na łódź).
Wyspy są różne. Na niektóre będzie można wyjść bezpośrednio na brzeg, prosto z bangki (tradycyjna filipińska łódź), na inne będzie trzeba dopłynąć kajakiem bądź wpław.

Śpimy w niesamowicie klimatycznym  resorcie, umiejscowionym przy białym pisaku pięknej i dużej plaży Nacpan. Na plaży miejsca jest wystarczająco dużo dla tysięcy turystów i zapewne w przyszłości możliwość delektowania się pustą, białą plażą z widokiem na bezkres turkusowej wody i otaczającymi nas lasami palmowymi będzie tylko wspomnieniem. Dzisiaj jako jeszcze jedni z nielicznych  turystów odkrywających te dziewicze miejsca, możemy cieszyć się spacerami po czterokilometrowej plaży w akompaniamencie jedynie szumu fal, doświadczając dziewiczej przyrody i ludzi żyjących w zgodzie z naturą.

DZIEŃ 12 El Nido ( PLAŻA NACPAN )

Po pierwszym dniu na morzu, przed nami dzień pełen relaksu w rytmie filipińskiego poczucia czasu.

Tego dnia każdy robi to na co tylko ma ochotę. Do dyspozycji mamy jedną z najpiękniejszych plaż Filipin – Nacpan, okoliczne wioski, do których można się udać na spacer, a dla dopełnienia filipińskiej przychody z chętnymi podzielimy się naszym doświadczeniem i wybierzemy się eksplorować północny Palawan skuterem (cena 600 PHP, dla chętnych). Będziemy jeździli po szutrowych drogach, w pięknych okolicznościach natury, między mały wioskami i miasteczkami północnego Palawanu. 

DZIEŃ 13 el nido (PLAŻA NACPAN)

Dzisiaj czeka nas drugi dzień odkrywania malowniczych wysepek archipelagu Bacuit.  W czasie wyprawy czekają też na nas ukryte laguny i widoki nie z tej ziemi.
Zapomnijcie o telefonach, w większości tych odległych miejsc, nie ma zasięgu.
 
W całej tej wyprawie, nie brakuje akcentu luksusu... jakim jest kuchnia na pokładzie łodzi, a raczej jedzenie przyrządzane przez załogę. Świeże i przepyszne! Grillowane ryby, smażone krewetki, świeże warzywa i owoce, kraby, a nawet świeży kurczak, który jeszcze kilka godzin wcześniej biegał po jednej z wiosek, a w dodatku podane z dala od restauracyjnych tłumów, w bajkowej scenerii... Smakują niepowtarzalnie.  Chcesz złowić rybę i sam ją przyrządzić? Proszę bardzo. Masz ochotę pomóc załodze? Pomagaj!

 

DZIEŃ 14 PRYWATNA WYSPA - OKOLICE PORT BARTON

Ile razy oglądając filmy o rozbitkach trafiających na dziewicze wyspy z bajecznymi plażami marzyłeś, aby choć na chwilę wcielić się w rolę Robinsona Crusoe? Tego dnia spełniamy te wszystkie marzenia..

Po spokojnie rozpoczętym dniu około godziny 10 ruszamy w podróż busem (4h), aby dotrzeć do łodzi (30 min), którą „rozbijemy” się na PRYWATNEJ WYSPIE! Tu spędzimy noc w namiocie. Wyspa jest tylko do naszej dyspozycji. Od około godziny 17 do 9-10 rano, oprócz naszej ekipy i kilku Filipińczyków, którzy zajmą się przyrządzaniem posiłków nie będzie tam nikogo! Na wyspie nie znajdziemy żadnego resortu. Do dyspozycji będziemy mieć prostą toaletę z prysznicem i namioty oraz otaczający nas bezkres błękitnej wody, biały piasek i palmy.

Co zrobimy gdy dostaniemy raj na wyłączność?

Miłośnicy snorkelingu z pewnością wskoczą do wody, by popływać z żółwiami, które przebywają w okolicy wyspy, amatorzy spacerów zgłębią wnętrze tropikalnego lasu, miłośnicy opalania będą wylegiwać się na plaży, bardziej aktywni zagrają w siatkę, a później odpoczną w hamaku ciesząc się widokiem horyzontu spowitego krystalicznie czystą wodą, na której można dostrzec kolejne bezludne wysepki. 

Przy zachodzie słońca będziemy popijać rum z sokiem ananasowym, a na kolację gospodarze  przygotowują dla nas grillowane, świeżo złapane ryby, kurczaka, wieprzowinę wraz z sałatkami warzywnymi, owocami i ryżem. Gdy dookoła zapanuje niczym niezakłócony zmrok czeka nas iście nieziemski widok. Znajdziemy się pod kopułą nieba przykrytą tysiącami migoczących gwiazd. Będzie to z pewnością jeden z najpiękniejszych widoków nieba w naszym życiu. Przy takiej scenerii jeszcze lepiej będziemy mogli poczuć zapach morza  i posłuchać szumu fal, które jako jedyne zakłócają bezwzględną ciszę spowitej nocą plaży.

Gdy nasycimy się w tym widokiem gospodarze rozpalą nam ognisko, a wtedy już cała wyspa i noc jest nasza...

DZIEŃ 15 PRYWATNA WYSPA - MANILA

Rano, niepewni czy przeżyte chwilę były jawą czy snem, wraz z budzącym się słońcem możemy zażyć kąpieli w morzu, delektując się pierwszymi promieniami tego dnia.

Jako, że jesteśmy w lepszej sytuacji od rozbitków, po śniadaniu około godziny 10 przypłynie po nas łódź.

Z prywatnej wyspy przetransponujemy się do Puerto Princessa (3,5 h) skąd polecimy do Manili. W drodze z lotniska do naszego resortu czeka nas kolejne ciekawe doświadczenie. Przekonamy się jak wygląda ruch uliczny w najbardziej zakorkowanym mieście świata, a o kulturze jazdy filipińczyków z pewnością będzie opowiadać po powrocie do Polski. Filipiny pożegnamy kolacją w skybarze  (zarezerwowany stolik + drink powitalny). Towarzyszyć nam będzie niesamowity widok na rozświetlone nocą wieżowce Manili. 

DZIEŃ 16 MANILA - WARSZAWA

Opuszczamy Filipiny i kierujemy się do Polski. W zależności od godzin wylotu powrót jeszcze tego samego dnia bądź w dniu 17. Dokładna informacja będzie podana po kupnie biletów do Manili.

DZIEŃ 17 PRZYLOT DO WARSZAWY

Panel informacyjny:

Uwzględniając powyższe wyliczenia podpowiadamy, że realna całkowita suma jaką potrzebujesz na tę podróż to około 11 940 zł. Jest to kwota orientacyjna, dokładna kwota będzie zależała od kursu dolara (kurs dolara przyjmowany do obliczeń to uśredniony kurs z kilku wcześniejszych miesięcy w dniu publikowania oferty. Kurs nie jest aktualizowany. W celu obliczenia dokładnej sumy wydatków, należy sprawdzić obecnie obowiązujący kurs), ceny biletu na lot międzykontynentalny (2400 - 3800 zł) oraz wydatków własnych. Kwota ta jednak nie będzie znacząco odbiegała (ani w jedna ani w druga stronę) od powyższych obliczeń.

Działamy transparentnie!

Zdajemy sobie sprawę, że podsumowanie realnych kosztów wraz z wydatkami na miejscu, marketingowo nie wygląda korzystnie. Jednak uczestnicy naszych wyjazdów to osoby świadome, które po przyjeździe w dane miejsce, nie wydają drugie tyle co za wyjazd. Kwoty przez nas przedstawione, pozwalają zrealizować plan w 100% korzystając ze wszystkich atrakcji z planu, nie oszczędzając na jedzeniu i piciu.

Ta wyprawy nie jest dla każdego...

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego trzeba zrozumieć, że nie jest to standardowa wycieczka, mimo tego że początek naszej wyprawy po Filipinach zaczynamy od najbardziej popularnej wyspy, a co za tym idzie, najmniej „przygodowej” - Boracay, to czym dalej tym ciekawiej. Nie gwarantujemy, że zrelaksujesz się i odprężysz. Właściwie to nic nie możemy zagwarantować, nawet to czy uda się zrealizować powyższy plan w 100%. Może być zła pogoda, mogą być wzburzone fale, ograniczona prywatność, szczekanie psów, pianie kogutów, oparzenia meduz bądź słoneczne, a lokalna władza z dnia na dzień może zamknąć wyspę i pokrzyżować nam plany…ale jest to natura odkrywania nieznanego i dzikiego. Skaczemy z klifów, pływamy kajakami, jeździmy skuterkami po górzystych, szutrowych drogach, wspinamy się na klify, góry, palmy(?), spotykamy lokalne społeczności, pijemy rum przy ognisku na plaży, pływami z rekinami i żółwiami...

My kochamy ten dreszczyk adrenaliny i sposób na odkrywanie Azji, ale rozumiemy, że nie każdy tak sobie wyobraża swój wymarzony urlop…czy Tobie się podoba?

Zależy nam tak samo na odpowiednich uczestnikach, jak uczestnikom na satysfakcji z wyjazdu dlatego jeśli masz jakieś wątpliwości, nie wiesz czy ten wyjazd jest dla Ciebie, dzwoń śmiało.  

Stawiamy na urokliwe miejsca z dala od betonowych molochów. Spragnieni przyrody i chłonięcia filipińskiego świata, przede wszystkim *śpimy w miejscach bardzo dobrze zlokalizowanych – blisko plaży. Nasze noclegowe perełki w większości prowadzone są przez rodowitych mieszkańców wysp, którzy jako pierwsi z turystycznych biznesmenów zajęli najdogodniejsze lokalizacje.

Szum fal, piasek i szelest palm, towarzyszy nam każdego dnia. Jednak trzeba być świadomym, że filipińskie standardy odbiegają od tajskich, nie wspominając już o europejskich (np. nie wszędzie jest ciepła woda). Wyjątkiem są resorty w centrach miast, ale zatrzymanie się tam jest sprzeczne z naszą ideą przygodowego odkrywania Filipin - przylecieliśmy eksplorować wyspy, a nie miasta (nasz pobyt w Manili jest ograniczony do minimum - 2 noce).

Zazwyczaj będziemy spać w małych resortach, zatem w części z nich jest ograniczona możliwość konfiguracji łóżek. Pokoje są dwuosobowe. Może się zdarzyć, że w pokoju będzie jedno podwójne, duże łóżko. Osoby podróżujące w pojedynkę, które statystycznie stanowią zdecydowaną większość naszych grup, kwaterujemy według płci. Pokoje wyposażone są w łazienkę oraz klimatyzację bądź wiatrak.
Prywatna wyspa na której śpimy, wyposażona jest w proste prysznice z bieżącą wodą oraz dwie toalety. Namioty są dwuosobowe. W przypadku anomalii pogodowej np. tajfun, zostaniemy zakwaterowani na lądzie, w resorcie.

*Może się zdarzyć, że zameldujemy się w innym resorcie niż na zdjęciach, jednak zawsze, będzie to podobny standard. Szczegółową agendę wraz z resortami, adresami, telefonami itp. wysyłamy na 10 dni przed wylotem.

Przed wypełnieniem formularza, zapoznaj się z tym co lubimy i jak podróżujemy, w zakładce O PROJEKCIE

Teraz wiesz już o nas wystarczająco dużo, czytałeś i widziałeś jak podróżujemy, co robimy i co lubimy. Dbamy o to aby na nasze wyjazdy jeździły osoby, które czują podobny klimat, a bądźmy szczerzy, nie każdy go czuje. Dlatego przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, daj nam trochę poznać siebie i napisz kilka słów o sobie wraz z informacja dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę?

Wybierz wyprawę
Indonezja 2020
Termin 5 lipiec: 02.07.2020 - 17.07.2020
Termin 6 lipiec: 16.07.2020 - 31.07.2020
Termin 7 sierpień: 30.07.2020 - 14.08.2020
Termin 8 sierpień 13.08.2020 - 28.08.2020
Termin 9 wrzesień: 03.09.2020 - 18.09.2020
Termin 10 wrzesień: 17.09.2020 - 02.10.2020
Termin 11 październik 01.10.2020 - 16.10.2020
Termin 12 październik: 11.10.2020 - 26.10.2020
Wietnam Północny - 6 dni motocyklem + relaks
Termin 2 wrzesień 03.09.2020 - 18.09.2020
Termin 3 październik 01.10.2020 - 16.10.2020
Laos, Kambodża i Tajlandia 2020
Termin 1 październik: 10.10.2020-25.10.2020
Termin 2 listopad: 31.10.2020 - 15.11.2020
Termin 3 grudzień 28.11.2020 - 13.12.2020
Chiny 2020 z adrenaliną
Termin 1 wrzesień: 05.09.2020 - 19.09.2020
Nepal - trekking ABC
Termin 1: 10.10.2020r. - 26.10.2020
Termin 2: 31.10.2020 -16.11.2020
Wietnam motocyklem 2000km
Termin Wrzesień: 11.09.2020 - 26.09.2020
Termin Październik: 09.10.2020 - 24.10.2020
Birma - wyjazd przygodowy
Termin 1 - Listopad: 14.11.2020 - 30.11.2020
Termin 2 - Styczeń: 09.01.2021 - 25.01.2021
Termin 3 - Luty: 13.02.2021 - 01.03.2021
Birma motocyklem 1800km
Termin 1 - Listopad 05.11.2020 - 21.11.2020
Termin 2 - Styczeń: 04.01.2021 - 20.01.2021
Termin 3 - Luty: 06.02.2021 - 22.02.2021
Filipiny 2021
Termin 1 - Styczeń: 04.01 - 20.01.2021
Termin 2 - Styczeń: 11.01 - 27.01.2021
Termin 3 - Styczeń: 18.01 - 03.02.2021
Termin 4 - Styczeń: 25.01 - 10.02.2021
Termin 5 - Luty: 01.02 - 17.02.2021
Termin 6 - Luty: 08.02 - 23.02.2021
Termin 7 - Luty: 15.02 - 03.03.2021
Termin 8 - Luty: 22.02 - 10.03.2021
Termin 9 - Marzec: 01.03 - 17.03.2021
Termin 10 - Luty: 15.03 - 31.03.2021
Termin 11 - Kwiecień: 05.04 - 21.04.2021
Termin 12 - majówka: 26.04 - 12.05.2021
Filipiny sylwester 2020/2021
Termin: 28.12.2020 - 13.01.2021
Filipiny sylwester na prywatnej wyspie 2020/2021
Termin: 27.12.2020 - 11.01.2021
Wietnam Północny - trekkingi + relaks
Termin 1 Wrzesień: 10.09.2020 - 25.09.2020
Termin 2 Październik: 08.10.2020 - 30.10.2020
Termin 3 Kwiecień: 08.04.2021 - 23.04.2021
Termin 4 Majówka: 29.04.2021 - 14.05.2021
Indie Północne i Goa
Termin 1 Listopad: 14.11.2020 - 30.11.2020
Termin 2 Styczeń: 09.01.2021 - 25.01.2021
Termin 3 Luty: 06.02.2021 - 22.02.2021
Imię*
Nazwisko:*
Adres email*
Numer telefonu:
Wiadomość:*Napisz o sobie kilka słów wraz z informacją dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę oraz daj znać, który punkt programu podoba Ci się najbardziej?
Zapoznałem się z planem wyjazdu*

Akceptuję politykę prywatności, zapoznałem/am się z klauzulą RODO oraz ze stroną "O projekcie".

Wyślij

W skrócie:

Gdzie jedziemy

Filipiny

Termin

4 styczeń 2021

Termin

11 styczeń 2021

Termin

18 styczeń 2021

Termin

25 styczeń 2021

Termin

1 luty 2021

Termin

8 luty 2021

Termin

15 luty 2021

Termin

22 luty 2021

Termin

1 marzec 2021

Termin

15 marzec 2021

Termin

5 kwiecień 2021

Termin

26 kwiecień 2021

Na ile dni

17

Ilość osób

16

Terminy wypraw:

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google