Hua Shan –drewniana kładka na wysokości 2000m!

 

Hua Shan to zespół 5 szczytów z zapierającymi dech w piersiach widokami. Najwyższy szczyt ma 2154m. Hua Shan posiada wiele miejsc kultu religijnego-jest jedną z 5 świętych gór Taoizmu w Chinach. Na górze znajduje się kilka taoistycznych klasztorów, a w przeszłości było to jedno z ważniejszych miejsc nauki tradycyjnych chińskich sztuk walki.

Kolejka linowa na górę Hua Shan

 

Taoistyczna góra hua shan chiny

 

CO ZOBACZYĆ W HUA SHAN

 

Drewniana kładka nad przepaścią

 

Huashan jest znana jako „najbardziej stroma góra pod niebem” oraz jest jedną z najbardziej niebezpiecznych gór na świecie, odwiedzanych przez turystów. Szlaki nie wymagają umiejętności wspinaczkowych ale są bardzo wymagające. W ostatnich latach powstało sporo ułatwień: barierki, drabinki, schody, łańcuchy i kolejka górska, która dociera na sam szczyt(uwaga na kolejki).

drewniana kładka nad przepaścią

 

Najwyższy i najbardziej niebezpieczny jest południowy szczyt na którym znajduje się drewniana kładka nad przepaścią, przyciągająca niezależnych poszukiwaczy przygód i adrenaliny z całego świata. Ścieżka wygląda dokładnie tak jak na filmikach czy zdjęciach z internetu. Deski, łańcuchy, uprząż i stroma, piękna przepaść , nad krawędzią której stoi się na wąskiej desce, trzymając się łańcucha. Brak lęku wysokości i przestrzeni będzie tu przydatny. Kładka jest szeroka na około pół metra i długa na około 50m.

 

 

Kładka nad przepaścią Chiny

 

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO CHIN