Filipiny - wyjazd przygodowy

Wyjazd przygodowy
 • Gdzie jedziemy? Filipiny
 • Ilość osób? 9-16
 • Wiek? 13+
 • Na ile dni? 17
 • Kiedy grudzień-maj

9 600 zł + 900 USD

+ bilet na lot międzykontynentalny (od 4 500 zł)

Czego doświadczysz?

AZJI W NAJLEPSZYM WYDANIU, BO JESTEŚMY JEJ ODDANI W 100%

Program odważny, sprawdzony i unikatowy.

WSZYSTKIE OBLICZA WYSPIARSKIEGO ŻYCIA

Bezkres błękitnej wody, biały piasek i palmy – filipiński raj, do którego zorganizowaliśmy już kilkadziesiąt przygodowych wyjazdów. Sami wyselekcjonowaliśmy nie to, co oczywiste, ale to, co najlepsze – od wyspy z zerową infrastrukturą turystyczną, po niesamowite miejscówki na błogi wypoczynek.

PRZYGODA, ADRENALINA I INTENSYWNE EKSPLOROWANIE KRAJU

Aż 4 różne wyspy, skoki do wody z klifów i wodospadów, motocykle, namioty, skutery, kanioning, rekiny wielorybie, snorkeling, tyrolka, kajaki, ogniska na pustych plażach, island hoppig, 4 loty wewnętrzne, banki, trycykle, prywatne busy, prywatne łodzie..

RELAKS I WAKACYJNE IMPREZY

Słońce, rajskie plaże, legendarny rum, palmy, czas płynący we własnym tempie, rozśpiewani Filipińczycy i niezawodna ekipa AA.

NOWE PRZYJAŹNIE I BOGATE DOŚWIADCZENIA

To będzie czas prawdziwych odkryć i PRZYGODA ŻYCIA! Zapisując się na termin wyjazdu dedykowany dla osób powyżej 13 roku życia możesz doświadczyć wyprawy w stylu AA także z nastolatkami.

Doświadczysz prawdziwego wyspiarskiego życia, od prostych chatek po niesamowite glampy na jednej z najlepszych plaż Filipin!

Skoczysz do wody z klifów i wodospadów - od 2m – 16m

Podczas Island Hoppingu filipińską łodzią odkryjesz rajski archipelag Bacuit

Zanurkujesz z milionem sardynek, rekinami wielorybimi i żółwiami

Zobaczysz piękne wodospady

Na motocyklach i skuterach dotrzesz do  dzikich plaż i lokalnych wiosek

Zamieszkasz w kolonialnym domu na wyspie nieodwiedzanej przez turystów

Pokonasz ekstremalny kanion filipińskiej dżungli

Rozpalisz ognisko na pustej plaży

Zrelaksujesz się na White Beach, uznawanej wielokrotnie za najlepszą plażę świata

Zjedziesz jedną z najbardziej malowniczych tyrolek na świecie

Staniesz na najwyższym szczycie Cebu i zobaczysz malownicze skaliste wzgórza

Boracay - 2 noce

Kto byłby gotów odpuścić sobie relaks na czterokilometrowej plaży, usłanej oszałamiająco białym piaskiem w proszku oficjalnie uznanej za najlepszą plażę Świata? Nie ma co dużo mówić - „White Beach” przyciąga na Boracay. Miękki i biały jak śnieg piasek, cudowne palmy, widok krystalicznej wody, dobra infrastruktura turystyczna – idealne miejsce na dobrą imprezę integracyjną i chwilę oddechu po dotarciu  na Filipiny. My jednak nie zostajemy tu długo i wyruszamy dalej na spotkanie z przygodą!

CARABAO - 2 noce

Jak często marzyłeś, aby znaleźć się na wyspie, na której ciężko trafić na jakiegoś turystę?? Gdzie wychodzisz z domu prosto na długą, dziką, białą jak mąka plażę..? Gdzie ludzie są autentyczni i nie traktują Cię jak kolejnego turysty, któremu trzeba coś sprzedać? Takie właśnie jest Carabao.

Carabao to destynacja dla ludzi z duszą odkrywcy, spragnionych doświadczenia prawdziwego, wyspiarskiego życia mieszkańców wyspy, w której czas stanął w miejscu. Wszystkie atuty tej okolicy, rodzą się z braku turystycznej infrastruktury. To miejsce, w którym nie jesteśmy hotelowymi klientami, gdzie obowiązują europejskie standardy... Tu jesteśmy gośćmi i zostaniemy przyjęci z prawdziwie filipińską gościnnością i to dosłownie! Śpimy u naszego przyjaciela byłego mayora wyspy Fila. Udostępnia on nam 4 pokoje w swoim domu kolonialnym, a od lutego 2019, zbudował z myślą o nas „przybudówkę” z kolejnymi nowymi 4 pokojami.

To tu razem z lokalnymi mieszkańcami odkryjemy okolicę na motocyklach, poskaczemy z klifów do morza, rozpalimy ognisko i będziemy grillować świeże ryby oraz lachona. 

Cebu - 3 noce

Filipińska wyspa przygoda! Próżno szukać równie przygodowych miejsc na Filipinach. Absolutnym numerem jeden dla poszukiwaczy adrenaliny, jest kanioning – cała zabawa toczy się w kanionie otoczonym stromymi zboczami i tropikalną roślinnością, a przybywający tam poszukiwacze przygód mierzą się z zadaniem, jakim jest przejście w dół rzeki, pokonując przy tym liczne przeszkody. W tym celu zjeżdża się do wody z naturalnych ślizgawek, pływa się, maszeruje, huśtania się na linach czy skacze do wody – swoje siły możesz mierzyć nawet z 16 metrów. Na Cebu będziesz miał również szansę pływać w morzu obok największych znanych człowiekowi ryb – rekinów wielorybich oraz z milionem sardynek. Obok RPA, wybrzeża Cebu to jedyne miejsce gdzie naturalnie przez cały rok można spotkać ogromne ławice sardynek. Wyspa ta jest również obfita w liczne wodospady i wzgórza, z których rozciąga się fantastyczny widok.

PALAWAN - 5 nocy

Czterokrotny zwycięzca na najlepszą wyspę świata! Ta wyspa ma w sobie tak dużo do zaoferowania, że spokojnie można byłoby spędzić tutaj cały wyjazd.

Wyobrażenie biblijnego raju, w którym podróżnik odkrywa dziesiątki piaszczystych, białych plaż otoczonych błękitnymi wodami, lasami kokosowymi, dżunglą oraz tętniącymi życiem, dziewiczymi rafami koralowymi – to na Palowanie znajduje się tzw. brama do raju – gdzie ludzie każdego dnia wsiadają do łodzi i wyruszają odkrywać niezwykły archipelagu Bacuit. My skorzystamy z prywatnej łodzi i będziemy odkrywać archipelag we własnym gronie. Północą część Palawanu odkryjemy skuterami, noce spędzimy na cudownych plażach Las Cabanias i Nacpan w ekskluzywnych glampach, skorzystamy z jednej z najbardziej malowniczej tyrolek na świecie, a pobyt na Palawanie uwieńczymy noclegiem pod namiotem albo drewnianych chatkach i pobytem na rajskiej, niewielkiej wyspie!

Tak może wyglądać Twoja przygoda życia

Więcej filmów z naszych wypraw znajdziesz tutaj

Dzień po dniu

Wiesz, na co się decydujesz i za co płacisz. Przedstawiamy szczegółowy plan podróży dzień po dniu, a nie tylko program ramowy, dlatego że zorganizowaliśmy kilkadziesiąt wyjazdów na Filipiny. Plan mamy sprawdzony i przetestowany, a to, co nam może przeszkodzić w jego realizacji to działanie siły wyższej lub nieuniknione i nadzwyczajne okoliczności oraz czynniki zewnętrzne, na które nie mamy wpływu, dlatego nie możemy zagwarantować, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nawet czy uda się zrealizować plan w 100%...
My kochamy ten dreszczyk adrenaliny i sposób na odkrywanie świata, ale rozumiemy, że nie każdy tak sobie wyobraża swój wymarzony urlop…czy Tobie się podoba?

Dzień 1

WARSZAWA - MANILA

Przygoda życia czas start! Zaczynamy wspólnym spotkaniem z pilotem na lotnisku w Warszawie (istnieje możliwość wylotu z innego portu lotniczego i dołączenia do grupy). Przed nami lot z jedną bądź dwoma przesiadkami — będzie to okazja do zapoznania się z innymi uczestnikami oraz pierwszej integracji, która sprawi, że nadchodząca podróż nie będzie się dłużyć.

Naszym celem jest dotarcie do raju na ziemi. Doświadczanie Filipin zapoczątkowaliśmy w 2013 roku. Już wtedy wiedzieliśmy, że na przestrzeni lat rozkochają w sobie niejednego podróżnika. Od tamtego czasu ten wyspiarski kraj, każdego sezonu odwiedzamy od kilku do kilkunastu razy. Przez te kilka lat zajrzeliśmy w wiele zakątków, zaobserwowaliśmy wiele zmian, które odbywają się pod wypływem rozwijającej się w imponującym tempie turystyki. Jednak Filipiny wciąż NIE są przepełnione turystami tak jak sąsiadująca z nimi Tajlandia. Dla porównania — w 2019 roku Tajlandia została odwiedzona przez 42 mln turystów, a na Filipiny dotarło ich tylko 8 mln. Co za tym idzie? To idealna miejsce dla podróżników szukających autentyczności, źródła prawdziwego wyspiarskiego życia i oryginalnych rajskich widoków rodem z Robinsona Crusoe bez tłumów turystów odbierających uroku otaczającej nas egzotyczności.

Mapa i pogoda

map-svg

Mapa wyprawy

Gdzie śpimy

Wiesz, gdzie śpisz i za co płacisz. Przedstawiamy plan noclegowy na każdy dzień. Cenimy sobie autentyczność i uciekamy od dużych betonowych molochów. Nie śpimy w hotelach z 5* ani w tanich hostelach i nie kwaterujemy w pokojach wieloosobowych. Stawiamy na kameralne resorty w lokalnym stylu. Preferujemy hotele wkomponowane w naturę, a w miastach, stawiamy na niewielkie resorty oddające charakter miejsca, w którym przebywamy.

Uwaga

Jeśli podróżujesz solo, zostaniesz zakwaterowany z osobą tej samej płci.

Może się zdarzyć, że zameldujemy się w innym resorcie niż na zdjęciach, jednak zawsze będzie to podobny standard. Szczegółową agendę wraz z resortami, adresami, telefonami itp. wysyłamy na 10 dni przed wylotem.

Szum fal, piasek i szelest palm, towarzyszy nam każdego dnia. Jednak trzeba być świadomym, że filipińskie standardy odbiegają od tajskich, nie wspominając już o europejskich (np. nie wszędzie jest ciepła woda).

Dzień 12-13: Nacpan

2 noce, glampy na plaży, wspólna toaleta

Cena

Koszt realizacji tego planu

 • 9 600 PLN + 900 USD + bilet lotniczy

  Cena wyprawy
  Organizacja + wszystkie rzeczy wchodzące w cenę wyjazdu. Ceny biletów lotniczych zaczynają się od 4500 zł

 • od 4500 PLN

  Bilet lotniczy
  Warszawa - Manila - Warszawa. Oferujemy bezprowizyjną pomoc w zakupie biletów. Latamy samolotami rejsowymi, które mają różne ceny w pulach biletów. Kolejność zgłoszeń może mieć wpływ na cenę biletu. 

 • 500 USD

  KIESZONKOWE
  Podpowiadamy, że minimalne kieszonkowe, które przeznaczysz na wyżywienie nieujęte w planie, napoje oraz zwyczajowe napiwki to 500 USD.

Cena zawiera

 • Cena zawiera
  • 4 loty wewnątrz Filipin (Manila-Boracay, Boracay-Cebu, Cebu-Puerto Princessa, Puerto Princessa-Manila)
  • Nocleg na rajskiej wyspie pod namiotem
  • Odkrywanie prywatną łodzią archipelagu Bacuit, z obiadem i wykwalifikowaną załogą
  • Odkrywanie wyspy Carabao wraz z lokalnymi mieszkańcami – 2- dniowe wynajęcie motocykla wraz z lokalnym kierowcą
  • 14 noclegów na Filipinach w resortach i hotelach (jak podano), w bardzo dobrych lokalizacjach – blisko plaży, w Manili w centrum – pokoje 2-osobowe
   • w tym 2 noce w luksusowym glampingu na jednej z najlepszych plaż Filipin - Nacpan
   • w tym 1 noc na luksusowym glampingu na niewielkiej wyspie
  • Częściowe wyżywienie: 10 śniadań, 1 obiad i 1 kolacja
  • Transporty wynikające z planu (dojazdy do resortów i na lotniska): prywatne i publiczne łodzie, prywatne busy, autobusy miejskie, trycykle
  • Opiekę w postaci polskiego pilota od pierwszego lotu
  • 3-dniowe wynajęcie vana na Cebu
  • Opłaty środowiskowe
  • Opłaty za terminale portowe na Filipinach
  • Koszty organizacyjne
  • Ubezpieczenie podróżne wysokiej klasy KL i NNW (KL 150.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN) wraz z rozszerzeniem o sporty ekstremalne oraz choroby przewlekłe. Ubezpieczenie zostało także rozszerzone o koszty leczenia spowodowane przez koronawirusy Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami w tym zachorowania na CoVid-19
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Cena nie zawiera
  • Lotu na trasie Warszawa – Manila – Warszawa (od 4 500 zł). Wyszukujemy najkorzystniejsze oferty i zakupujemy bilety dla Was
  • Atrakcji z cenami wymienionymi w planie (łącznie około 100 USD)
  • Wyżywienia (poza tym zapewnionym w cenie), napoi i alkoholu
  • Zwyczajowych napiwków

Terminy wpłat

 • I rata - 500 zł

  płatna przy podpisaniu umowy

 • BILET LOTNICZY - OD 4 500 ZŁ

  1-5 miesięcy przed wyjazdem (nie pobieramy prowizji, jeżeli bilet kupimy taniej, zwracamy różnicę, jeśli drożej, uczestnik dopłaca różnicę).

 • II RATA - 9 100 PLN

  płatna do 7 dni od otrzymania biletu lotniczego

 • III RATA - 900 USD

  płatna pilotowi na lotnisku, w dniu wylotu