logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

Gwarancja Ubezpieczeniowa:

Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki

NIP: 969 150 37 53

Napisz, zadzwoń

Masz pytania, wątpliwości? Porozmawiaj z kimś kto tam był:

+48 791 323 800 - Krystian Klottka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo amazing asia

Wietnam Północny - 2 000 km motocyklem

Wyjazd przygodowy, podczas którego spędzimy 12 dni na motocyklach, przemierzając wietnamskie góry i pola ryżowe na dalekiej północy!


Koszt: 5 400 zł + 1 000 USD + bilet na lot międzykontynentalny (1 800 zł - 2 800 zł).

 

CZEGO DOŚWIADCZYSZ PODCZAS REALIZACJI TEGO PLANU?

 
 
 • Prawdziwej przygody w Północnym Wietnamie
 • W ciągu 12 dniu jazdy motocyklem crossowym Honda CRF 150/250, przejedziesz około 2 000 km, po mało uczęszczanych drogach i prowincjach Północnego Wietnamu
 • Na motocyklach zdobędziesz najpiękniejsze pasma górskie Wietnamu
 • Będziesz podziwiał najpiękniejsze tarasy ryżowe w Wietnamie, w prowincji Yen Bai
 • Odwiedzisz wioski mniejszości etnicznych
 • Przekonasz się o wyjątkowości klimatu prawdziwego, lokalnego targu. Podczas odwiedzin tego miejsca zaobserwujesz zapomniany już na zachodzie sposób handlu oraz mieszankę różnych, wietnamskich grup etnicznych
 • Przekonasz się o gościnności wietnamskich rodzin, podczas noclegów w homesteyach
 • Skosztujesz wietnamskiej kuchni w najlepszym wydaniu
 • Odwiedzisz największy wodospad w Azji - Ban Gioc
 • Zobaczysz Parki Narodowe Wietnamu
 • Będziesz odkrywał Wietnam w małej grupie - max 10 osób + pilot i lokalny przewodnik

Motocykl + Wietnam

Jest powiedzenie w Wietnamie, że jeśli nie byłeś w zatoce Ha Long/Lan Ha, tzn. że nigdy nie byłeś w Wietnamie. Uważamy, że to zdanie powinno zostać zastąpione następującym: jeśli nigdy nie byłeś w odległych, górzystych regionach Wietnamu, tzn. że nigdy nie widziałeś prawdziwego Wietnamu. Odległe, górzyste regiony Wietnamu do których ciężko dostać się samochodem czy autobusem to ziemia pięknych, górskich widoków, autentyczności i bogatej tradycji.Jadąc motocyklem, nie tylko widzisz ale doświadczasz widoków, dźwięków, zapachów... i chociaż cel podróży jest ważny, to droga do celu jest tym, czego nie zapomnisz do końca życia, a żadne słowa nie będą w stanie oddać tego co czułeś, zobaczyłeś i doświadczyłeś.

Mała zajawka tego co nas czeka - film z naszego standardowego planu na Wietnam:

Wszystkie nasze filmy znajdziesz na YOUTUBE

Ważna informacja

Plan jest rozszerzeniem naszego standardowego planu (6 dni motocyklem) o dodatkowe 6 dni na motocyklu ( robimy dużą pętlę, wyjeżdżamy z Hanoi i wracamy do Hanoi - w tym planie nie odwiedzamy zatoki Lan Ha/Halong), skierowany dla poszukiwaczy przygód, którym trudy podróży i zmęczenie, rekompensuje wolność i satysfakcja z dotarcia do miejsc ciężko dostępnych dla przeciętnego turysty.

OPINIE UCZESTNIKÓW NASZYCH WYJAZDÓW

Mapa wyprawy

Pogoda w północnym Wietnamie

KOSZT REALIZACJI TEGO PLANU

Piloci:

Krystian

Pomysłodawca i założyciel projektu Amazing Asia

Krystian

Pomysłodawca i założyciel projektu Amazing Asia. Niekończącą się przygodę z Azją rozpoczął w 2011 roku. Kieruje się w życiu dewizą: „Kupuj mniej przedmiotów, a więcej przeżyć”. 

Jak to będzie wyglądało

Jeździmy Hondą CRF 150/250L. Jest to motocykl szosowo-terenowy – doskonale sprawdzający się w offrodzie jak i na drodze. Większość trasy pokonuje się asfaltem ale jest mnóstwo zjazdów i pięknych wiejskich szlaków, które odkrywamy. Na tym motocyklu, kierowca będzie czuł się dobrze w każdych warunkach.

Zatrzymujemy się często aby podziwiać scenerie, robić zdjęcia czy napić się bądź zjeść w jakiejś lokalnej knajpce. To nie wyścigmotocykl daje nam wolność i swobodę zobaczenia takiego Wietnamu jakiego nie zobaczy się zza okna autobusu czy samochodu. Drogi są wąskie, miejscami w złym stanie ale puste. Na trasie nie ma żadnych zakorkowanych miast, mijamy rzeki, pola i wioski kolorowych mieszkańców tych okolic. Miejscami zatrzymujemy się w punktach widokowych, do których podjazdy są prawdziwie offrodowe – osoby nie mające doświadczenia w offrodzie, będą miały możliwość wjazdu na punkt widokowy z lokalnym przewodnikiem.

Podróżujemy na lekko. Nasze bagaże będą jechały w busie serwisowym, który będzie towarzyszył nam na całej trasie wyprawy.

70% trasy to drogi asfaltowe o bardzo małym ruchu, a 30% to drogi szutrowe, z kilkoma bardziej wymagającymi podjazdami na punkty widokowe. Osoby bez doświadczenia w offrodzie, będą mogły zostawić swój motocykl na parkingu i wjechać na punkt widokowy z lokalnym kierowcą.

Terminy wyjazdów

 • Wrzesień 2020: 11.09.2020 - 26.09.2020

DZIEŃ 1 - WARSZAWA 

Wylot z Warszawy, z jedną krótką przesiadką.

DZIEŃ 2 - Hanoi

Przylot do Hanoi. Aklimatyzacja i sprawdzenie motocykli.

DZIEŃ 3 - Hanoi – Mai Chau Valley ( 170km)

Około 9:00 wyruszamy na 12 dniową przygodę!

Trasa do pokonania na dzisiaj jest łatwa i przyjemna. Stopniowo, miejskie krajobrazy będą ustępować widokom gór, pól i dolin.

Nocleg w Mai Chau - miejscowości słynącej z tradycyjnych domostw na palach, zamieszkałej przez mniejszość etniczną Thai.

DZIEŃ 4 - Mai Chau – Phu Yen ( 160km )

Na trasie z Mai Chau do Phu Yen, odwiedzimy okolicę Moc Chau. Okolica słynie z malowniczych plantacji herbaty i pięknych ogrodów.

DZIEŃ 5 - Phu Yen – Mu Cang Chai – Than Uyen ( 210km )

Prawdopodobnie najbardziej malowniczy odcinek na naszej wyprawie! Natura w najlepszym wydaniu - tarasy ryżowe, doliny, góry, rzeki, kręte drogi i tak przez około 200km!

DZIEŃ 6 - Than Uyen – Sapa ( 110km)

Najkrótszy odcinek na naszej trasie, jednak pozostanie na długo w naszych głowach. Będziemy jechać u podnóża pasma górskiego Hoang Lien Son - w pasmie znajduje się najwyższy szczyt Wietnamu Phan Xi Păng o wysokości 3143 m. Pokonamy najwyżej położoną drogę w Wietnamie (2000m) i dotrzemy do turystycznej miejscowości - Sapa.

DZIEŃ 7  -  Sapa – Bac Ha ( 160 km)

Dzisiejsza trasa prowadzi krętymi drogami w górę i w dół, blisko granicy z Chinami.

Nocleg w Bac Ha.

DZIEŃ 8 - Bac Ha – Ha Giang ( 190km)

Z miejscowości Bac Ha, szutrowymi i wyboistymi drogami dostaniemy się do Ha Giang. Po drodze czekają nas piękne tarasy ryżowe w Hoang Su Phi.

DZIEŃ 9 - Ha Giang – Dong Van – Meo Vac ( 170km)

Dzisiejsza trasa prowadzi przez tzw. ekstremalną pętlę. Krajobrazowo jest to jedna z najlepszych tras w Wietnamie!

DZIEŃ 10 - Meo Vac – Quang Uyen ( 200km)

Długi dzień, w którym stopniowo będziemy dojeżdżali do bardziej płaskich terenów.

Nocleg w małym miasteczku Quang Uyen, które jest po drodze do wodospadu Ban Gioc.

DZIEŃ 11 - Quang Uyen – Ban Gioc Waterfall – Cao Bang ( 180km )

W dzisiejszym dniu będą otaczać nas krajobrazy pół ryżowych i bujnych lasów. Po dotarciu do największego wodospadu w Azji - Ban Gioc, kąpiel i odpoczynek, przed drogą powrotną do miejscowości Cao Bang.

DZIEŃ 12 - Cao Bang – Ba Be lake ( 150 km)

Jedziemy wiejskimi drogami do Parku Narodowego Ba Be. Po południu dotrzemy do jeziora, gdzie wybierzemy się na wycieczkę łodzią.

DZIEŃ 13 - Ba Be lake – Thac Ba lake ( 160km)

Z rana, wyruszymy w kierunku jednego z największych i najpiekniejszych jezior Wietnamu - Thac Ba.

DZIEŃ 14 - Thac Ba lake – Hanoi ( 180km)

Droga powrotna do stolicy Wietnamu.

DZIEŃ 15 - Hanoi

Odpoczynek

DZIEŃ 16 - Warszawa

Powrót do Polski.

WażnePlan podróży nie jest ofertą sprzedaży w rozumieniu prawa handlowego oraz w przypadku działania siły wyższej bądź obustronnym ustaleniom może ulec modyfikacjom. W przypadku niemożliwości zrealizowania, któregoś z punktów programu z uwagi na działanie siły wyższej lub nieuniknionym i nadzwyczajnym okolicznościom zaoferujemy  świadczenia zastępcze o porównywalnej jakości.

Panel informacyjny:

PODSUMOWANIE KOSZTU WYJAZDU:

 
 • Za organizację wyjazdu oraz wszystkie rzeczy, które wchodzą w cenę wyjazdu (cena obejmuje) zapłacisz 5 400  zł + 1 000 USD. Przeliczając ilość dolarów  po kursie 3,80 zł jest to łączna kwota w wysokości  ok. 9  200 zł.
 • Średnia cena biletu lotniczego  na trasie Warszawa -  Hanoi – Warszawa  to  2 400 zł.
 • Minimalne kieszonkowe, które przeznaczysz na wyżywienie nieujęte w planie, napoje, paliwo  i zwyczajowe napiwki to 300 USD ( kurs 3, 80 zł) = 1 140 zł.
 • E-wiza 25 USD = 95 zł.

Uwzględniając powyższe wyliczenia podpowiadamy, że realna całkowita suma jaką potrzebujesz na tę podróż to około 12 835 zł. Jest to kwota orientacyjna, dokładna kwota będzie zależała od kursu dolara (kurs dolara przyjmowany do obliczeń to uśredniony kurs z kilku wcześniejszych miesięcy w dniu publikowania oferty. Kurs nie jest aktualizowany. W celu obliczenia dokładnej sumy wydatków, należy sprawdzić obecnie obowiązujący kurs), ceny biletu na lot międzykontynentalny (1800 - 2800 zł) oraz wydatków własnych. Kwota ta jednak nie będzie znacząco odbiegała (ani w jedna ani w druga stronę) od powyższych obliczeń.Działamy transparentnie. Zdajemy sobie sprawę, że podsumowanie realnych kosztów wraz z wydatkami na miejscu, marketingowo nie wygląda korzystnie. Jednak uczestnicy naszych wyjazdów to osoby świadome, które po przyjeździe w dane miejsce, nie wydają drugie tyle co za wyjazd. Kwoty przez nas przedstawione, pozwalają zrealizować plan w 100% korzystając ze wszystkich atrakcji z planu, nie oszczędzając na jedzeniu i piciu.

UWAGA!Wymagane jest prawo jazdy oraz Międzynarodowe Prawo Jazdy (wyrabia się w Starostwie Powiatowym, w kilka dni, koszt 35,50 zł)


Nie musisz mieć pary, statystycznie większość osób jeżdżących z nami na wyjazdy to samotni podróżnicy.


W trosce o odpowiedni klimat podczas wyjazdu, nie zabieramy rodziców z dziećmi oraz osób poniżej 21 roku życia.

Tworząc nasze plany kierujemy się zasadą, że chcemy zobaczyć i doświadczyć jak najwięcej w przeciągu 15 dni, wiąże się to z częstym przemieszczaniem dzięki temu w naszych wyjazdach mamy pełne spektrum doznań, a z każdego kraju "wyciskamy" jak najwięcej.

TA WYPRAWA NIE JEST DLA KAŻDEGO…

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego trzeba zrozumieć, że nie jest to standardowa wycieczka, a odwiedzenie tak ogromnej ilości miejsc i prowincji poza utartym szlakiem, na północy Wietnamu, wymaga sporego zaangażowania od każdego uczestnika. Mamy do przejechanie około 2 000 km motocyklami po górskich terenach Północnego Wietnamu. Drogi są wąskie, czasami w bardzo kiepskim stanie, czasami w niezłym. Wiodą często wzdłuż zbocz gór, gdzie zdarza się, że osuwa się na nie ziemia, przez co droga, przez kilka godzin czy nawet dni, może być całkowicie nieprzejezdna. Mimo tego, że jeździmy w najlepszym z możliwych terminów, pogoda, jak to w górach, może być kapryśna, a my możemy złapać gume.. to wszystko sprawia, że nie możemy zagwarantować w 100%, że wszystko pójdzie gładko i zgodnie z planem...

 

...my kochamy ten dreszczyk adrenaliny i sposób na odkrywania Wietnamu, ale rozumiemy, że nie każdy tak sobie wyobraża swój wymarzony urlop…czy Tobie się podoba?

+48 32 307 17 15 

+48 500 535 333

Zależy nam tak samo na odpowiednich uczestnikach, jak uczestnikom na satysfakcji z wyjazdu dlatego jeśli masz jakieś wątpliwości, nie wiesz czy ten wyjazd jest dla Ciebie, dzwoń śmiało.

WAŻNE INFORMACJE

 • Plan podróży nie jest ofertą sprzedaży w rozumieniu prawa handlowego oraz w przypadku działania siły wyższej bądź obustronnym ustaleniom może ulec modyfikacjom. W przypadku niemożliwości zrealizowania, któregoś z punktów programu z uwagi na działanie siły wyższej lub nieuniknionym i nadzwyczajnym okolicznościom zaoferujemy  świadczenia zastępcze o porównywalnej jakości.
 • Obywatele Polski potrzebują wizy przy wjeździe do Wietnamu. Wiza jest wydawana na lotnisku na podstawie promesy.
 • Wymagane jest prawo jazdy oraz Międzynarodowe Prawo Jazdy (wyrabia się w Starostwie Powiatowym, w kilka dni, koszt 35,50 zł)
 • W Wietnamie nie ma obowiązkowych szczepień. Wszelkie sprawy dotyczące zdrowia i szczepień należy skonsultować z lekarzem, podawane przez nas wskazówki mają jedynie charakter informacyjny.
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu.
 • Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej - koszt wynosi 3% wartości wyjazdu. Chęć takiego ubezpieczenia należy zgłaszać przy podpisaniu umowy.
 • Informacje dla podróżujących do Wietnamu ze strony MSZ
 • Wszelkie dodatkowe informacje na temat tego co zabrać i jak się przygotować, zostaną wysłane razem z biletem lotniczym do Azji.

Najpopularniejszą formą zakwaterowania w miejscach nieturystycznych jest tzw. homestay. Homestay oznacza dosłownie „mieszkanie u rodziny” czyli wietnamska rodzina wydziela w swoim domu, jeden duży wspólny pokój, z materacami na ziemi i wspólną łazienką. Rodzina również przygotowuje kolację oraz śniadanie  dla swoich gości.

W czasie naszych wyprawy motocyklowej będziemy spać u lokalnych rodzin (łącznie 11 nocy). Pokoje będą zarezerwowane wyłącznie dla naszej ekipy. W Hanoi pokoje są dwuosobowe (3 noce),  w centrum miasta.

Poniższe zdjęcia są poglądowe i mają na celu przybliżyć to czego można się spodziewać.

Szczegółową agendę wraz adresami, telefonami itp. wysyłamy na 10 dni przed wylotem.

Przed wypełnieniem formularza, zapoznaj się z tym co lubimy i jak podróżujemy, w zakładce O PROJEKCIE

Teraz wiesz już o nas wystarczająco dużo, czytałeś i widziałeś jak podróżujemy, co robimy i co lubimy. Dbamy o to aby na nasze wyjazdy jeździły osoby, które czują podobny klimat, a bądźmy szczerzy, nie każdy go czuje. Dlatego przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, daj nam trochę poznać siebie i napisz kilka słów o sobie wraz z informacja dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę?

27.12.2019 - 11.01.2020
30.04.2020 - 15.05.2020
03.09.2020 - 18.09.2020
01.10.2020 - 16.10.2020
10.10.2020r. - 26.10.2020
31.10.2020 -16.11.2020
wrzesień: 05.09.2020 - 19.09.2020
30.11.2019-16.12.2019
grudzień 2019 30.11.2019-16.12.2019
styczeń 06.01.2020-22.01.2020
styczeń 09.01.2020-25.01.2020
styczeń 13.01.2020-29.01.2020
styczeń 16.01.2020-01.02.2020
styczeń/luty 20.01.2020–05.02.2020
styczeń/luty 30.01.2020-15.02.2020
luty 03.02.2020–19.02.2020
luty 06.02.2020–22.02.2020
luty 10.02.2020–26.02.2020
luty 13.02.2020–29.02.2020
luty/marzec 17.02.2020–04.03.2020
luty/marzec 20.02.2020–07.03.2020
luty/marzec 24.02.2020–11.03.2020
luty/marzec 27.02.2020–14.03.2020
marzec 02.03.2020–18.03.2020
marzec 05.03.2020-21.03.2020
marzec 09.03.2020–25.03.2020
marzec 12.03.2020–28.03.2020
marzec 16.03.2020–01.04.2020
marzec/kwiecień 19.03.2020–04.04.2020
marzec/kwiecień 23.03.2020–08.04.2020
marzec/kwiecień 26.03.2020–11.04.2020
kwiecień 30.03.2020–15.04.2020
kwiecień 02.04.2020–18.04.2020
kwiecień 09.04.2020–25.04.2020
majówka 27.04.2020–13.05.2020
kwiecień: 02.04.2020 – 17.04.2020
kwiecień: 16.04.2020 – 01.05.2020
majówka 30.04.2020 - 15.05.2020
maj/czerwiec: 28.05.2020 - 12.06.2020
lipiec: 02.07.2020 - 17.07.2020
lipiec: 16.07.2020 - 31.07.2020
sierpień: 30.07.2020 - 14.08.2020
sierpień 13.08.2020 - 28.08.2020
wrzesień: 03.09.2020 - 18.09.2020
wrzesień: 17.09.2020 - 02.10.2020
październik 01.10.2020 - 16.10.2020
październik: 11.10.2020 - 26.10.2020
październik: 10.10.2020-25.10.2020
listopad: 31.10.2020 - 15.11.2020
grudzień 28.11.2020 - 13.12.2020
Wrzesień: 11.09.2020 - 26.09.2020

Akceptuję politykę prywatności, zapoznałem/am się z klauzulą RODO oraz ze stroną "O projekcie".

W skrócie:

Gdzie jedziemy

Wietnam

Termin

11 wrzesień 2020

Termin

11 wrzesień 2020

Termin

11 wrzesień 2020

Na ile dni

16

Ilość osób

10

Terminy wypraw:

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google