logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Wietnam Północny - 2 000 km motocyklem

Wyjazd przygodowy, podczas którego spędzimy 12 dni na motocyklach, przemierzając wietnamskie góry i pola ryżowe na dalekiej północy!

Jest powiedzenie w Wietnamie, że jeśli nie byłeś w zatoce Ha Long/Lan Ha, tzn. że nigdy nie byłeś w Wietnamie. Uważamy, że to zdanie powinno zostać zastąpione następującym: jeśli nigdy nie byłeś w odległych, górzystych regionach Wietnamu, tzn. że nigdy nie widziałeś prawdziwego Wietnamu. Odległe, górzyste regiony Wietnamu do których ciężko dostać się samochodem czy autobusem to ziemia pięknych, górskich widoków, autentyczności i bogatej tradycji.
Jadąc motocyklem, nie tylko widzisz ale doświadczasz widoków, dźwięków, zapachów... i chociaż cel podróży jest ważny, to droga do celu jest tym, czego nie zapomnisz do końca życia, a żadne słowa nie będą w stanie oddać tego co czułeś, zobaczyłeś i doświadczyłeś. Motocykl daje najlepszą możliwość poznania kultury mieszkańców odwiedzanych regionów. W przeciągu dnia można odwiedzić dziesiątki wiosek zamieszkałych przez różne mniejszości etniczne. Dzięki motocyklowi mamy możliwość dotarcia do najodleglejszych zakątków Wietnamu, do których nie docierają autobusy ani samochody.

Nasz trasa prowadzi przez najpiękniejsza pasma górskie i pola ryżowe, w najodleglejszych i zarazem najbiedniejszych prowincjach Północnego Wietnamu zamieszkałych przez przyjaznych, kolorowych i ciekawych świata  ludzi.

Mała zajawka tego co nas czeka - film z naszego standardowego planu na Wietnam (odwiedzamy wszystkie miejsca z filmu i o wiele więcej, poza zatoką Lan Ha):

Wszystkie nasze filmy znajdziesz na YOUTUBE

Plan jest rozszerzeniem naszego standardowego planu (6 dni motocyklem - 800km) o dodatkowe 6 dni na motocyklu ( robimy dużą pętlę, wyjeżdżamy z Hanoi i wracamy do Hanoi - w tym planie nie odwiedzamy zatoki Lan Ha/Halong), skierowany dla poszukiwaczy przygód, którym trudy podróży i zmęczenie, rekompensuje wolność i satysfakcja z dotarcia do miejsc ciężko dostępnych dla przeciętnego turysty.

Jeździmy Hondą CRF 150/250. Jest to motocykl szosowo-terenowy – doskonale sprawdzający się w offrodzie jak i na drodze. Większość trasy pokonuje się asfaltem ale jest mnóstwo zjazdów i pięknych wiejskich szlaków, które odkrywamy. Na tym motocyklu, kierowca będzie czuł się dobrze w każdych warunkach.

Zatrzymujemy się często aby podziwiać scenerie, robić zdjęcia czy napić się bądź zjeść w jakiejś lokalnej knajpce. To nie wyścigmotocykl daje nam wolność i swobodę zobaczenia takiego Wietnamu jakiego nie zobaczy się zza okna autobusu czy samochodu. Drogi są wąskie, miejscami w złym stanie ale puste. Na trasie nie ma żadnych zakorkowanych miast, mijamy rzeki, pola i wioski kolorowych mieszkańców tych okolic. Miejscami zatrzymujemy się w punktach widokowych, do których podjazdy są prawdziwie offrodowe – osoby nie mające doświadczenia w offrodzie, będą miały możliwość wjazdu na punkt widokowy z lokalnym przewodnikiem.

Podróżujemy na lekko. Nasze bagaże będą jechały w busie serwisowym, który będzie towarzyszył nam na całej trasie wyprawy.

70% trasy to drogi asfaltowe o bardzo małym ruchu, a 30% to drogi szutrowe, z kilkoma bardziej wymagającymi podjazdami na punkty widokowe. Osoby bez doświadczenia w offrodzie, będą mogły zostawić swój motocykl na parkingu i wjechać na punkt widokowy z lokalnym kierowcą.

Krystian

Pomysłodawca i założyciel projektu Amazing Asia

Krystian

Pomysłodawca i założyciel projektu Amazing Asia. Niekończącą się przygodę z Azją rozpoczął w 2011 roku. Kieruje się w życiu dewizą: „Kupuj mniej przedmiotów, a więcej przeżyć”. 

 • Wrzesień 2020: 11.09.2020 - 26.09.2020
Wrzesień: 11.09.2020 - 26.09.2020
Zajęte miejsca 0%
5 400 PLN
+
1 000 USD
CENA WYPRAWY
Organizacja + wszystkie rzeczy wchodzące w cenę
2 400 PLN
ŚREDNI KOSZT BILETU
 
 
Warszawa - Hanoi- Warszawa
300 USD

KIESZONKOWE

300 $ to minimalna kwota jaką należy zabrać jako kieszonkowe na jedzenie, napoje i paliwo. Jest to kwota która pozwoli zrealizować nasz plan w 100%.

Krok
I RATA - 500 zł - płatna przy podpisaniu umowy
Krok
BILET LOTNICZY - 2 400 PLN

1-5 miesięcy przed wyjazdem (nie pobieramy prowizji, jeżeli bilet kupimy taniej, zwracamy różnicę, jeśli drożej, uczestnik dopłaca różnicę).

Krok
II RATA - 4 900 PLN - płatna do 7 dni od otrzymania biletu lotniczego
Krok
III RATA - 1 000 USD - płatna pilotowi na lotnisku, w dniu wylotu

DZIEŃ 1 - WARSZAWA 

Wylot z Warszawy, z jedną krótką przesiadką.

DZIEŃ 2 - Hanoi

Przylot do Hanoi. Aklimatyzacja i sprawdzenie motocykli.

DZIEŃ 3 - Hanoi – Mai Chau Valley ( 170km)

Około 9:00 wyruszamy na 12 dniową przygodę!

Trasa do pokonania na dzisiaj jest łatwa i przyjemna. Stopniowo, miejskie krajobrazy będą ustępować widokom gór, pól i dolin.

Nocleg w Mai Chau - miejscowości słynącej z tradycyjnych domostw na palach, zamieszkałej przez mniejszość etniczną Thai.

DZIEŃ 4 - Mai Chau – Phu Yen ( 160km )

Na trasie z Mai Chau do Phu Yen, odwiedzimy okolicę Moc Chau. Okolica słynie z malowniczych plantacji herbaty i pięknych ogrodów.

DZIEŃ 5 - Phu Yen – Mu Cang Chai - okolice ( 170km )

Prawdopodobnie najbardziej malowniczy odcinek na naszej wyprawie! Natura w najlepszym wydaniu - tarasy ryżowe, doliny, góry, rzeki, kręte drogi i tak przez około 200km!

DZIEŃ 6 -Mu Cang Chai– Sapa ( 150km)

Jeden z krótszych odcinków na naszej trasie, jednak pozostanie na długo w naszych głowach. Będziemy jechać u podnóża pasma górskiego Hoang Lien Son - w pasmie znajduje się najwyższy szczyt Wietnamu Phan Xi Păng o wysokości 3143 m. Pokonamy najwyżej położoną drogę w Wietnamie (2000m) i dotrzemy do turystycznej miejscowości - Sapa.

DZIEŃ 7  -  Sapa – Bac Ha ( 160 km)

Dzisiejsza trasa prowadzi krętymi drogami w górę i w dół, blisko granicy z Chinami.

Nocleg w Bac Ha.

DZIEŃ 8 - Bac Ha – Ha Giang ( 190km)

Z miejscowości Bac Ha, szutrowymi i wyboistymi drogami dostaniemy się do Ha Giang. Po drodze czekają nas piękne tarasy ryżowe w Hoang Su Phi.

DZIEŃ 9 - Ha Giang – Dong Van – Meo Vac ( 170km)

Dzisiejsza trasa prowadzi przez tzw. ekstremalną pętlę. Krajobrazowo jest to jedna z najlepszych tras w Wietnamie!

DZIEŃ 10 - Meo Vac – Quang Uyen ( 200km)

Długi dzień, w którym stopniowo będziemy dojeżdżali do bardziej płaskich terenów.

Nocleg w małym miasteczku Quang Uyen, które jest po drodze do wodospadu Ban Gioc.

DZIEŃ 11 - Quang Uyen – Ban Gioc Waterfall – Cao Bang ( 180km )

W dzisiejszym dniu będą otaczać nas krajobrazy pół ryżowych i bujnych lasów. Po dotarciu do największego wodospadu w Azji - Ban Gioc, kąpiel i odpoczynek, przed drogą powrotną do miejscowości Cao Bang.

DZIEŃ 12 - Cao Bang – Ba Be lake ( 150 km)

Jedziemy wiejskimi drogami do Parku Narodowego Ba Be. Po południu dotrzemy do jeziora, gdzie wybierzemy się na wycieczkę łodzią.

DZIEŃ 13 - Ba Be lake – Thac Ba lake ( 160km)

Z rana, wyruszymy w kierunku jednego z największych i najpiekniejszych jezior Wietnamu - Thac Ba.

DZIEŃ 14 - Thac Ba lake – Hanoi ( 180km)

Droga powrotna do stolicy Wietnamu.

DZIEŃ 15 - Hanoi

Odpoczynek

DZIEŃ 16 - Warszawa

Powrót do Polski.

Panel informacyjny:

Uwzględniając powyższe wyliczenia podpowiadamy, że realna całkowita suma jaką potrzebujesz na tę podróż to około 12 835 zł. Jest to kwota orientacyjna, dokładna kwota będzie zależała od kursu dolara (kurs dolara przyjmowany do obliczeń to uśredniony kurs z kilku wcześniejszych miesięcy w dniu publikowania oferty. Kurs nie jest aktualizowany. W celu obliczenia dokładnej sumy wydatków, należy sprawdzić obecnie obowiązujący kurs), ceny biletu na lot międzykontynentalny (1800 - 2800 zł) oraz wydatków własnych. Kwota ta jednak nie będzie znacząco odbiegała (ani w jedna ani w druga stronę) od powyższych obliczeń.

Działamy transparentnie!

Zdajemy sobie sprawę, że podsumowanie realnych kosztów wraz z wydatkami na miejscu, marketingowo nie wygląda korzystnie. Jednak uczestnicy naszych wyjazdów to osoby świadome, które po przyjeździe w dane miejsce, nie wydają drugie tyle co za wyjazd. Kwoty przez nas przedstawione, pozwalają zrealizować plan w 100% korzystając ze wszystkich atrakcji z planu, nie oszczędzając na jedzeniu i piciu.

My kochamy ten dreszczyk adrenaliny i sposób na odkrywanie Azji, ale rozumiemy, że nie każdy tak sobie wyobraża swój wymarzony urlop…czy Tobie się podoba?

Zależy nam tak samo na odpowiednich uczestnikach, jak uczestnikom na satysfakcji z wyjazdu dlatego jeśli masz jakieś wątpliwości, nie wiesz czy ten wyjazd jest dla Ciebie, dzwoń śmiało.  

Najpopularniejszą formą zakwaterowania w miejscach nieturystycznych jest tzw. homestay. Homestay oznacza dosłownie „mieszkanie u rodziny” czyli wietnamska rodzina wydziela w swoim domu, jeden duży wspólny pokój, z materacami na ziemi i wspólną łazienką. Niektóre domostwa posiadają pokoje 2-osobowe. Rodzina również przygotowuje kolację oraz śniadanie  dla swoich gości.

W czasie naszej wyprawy motocyklowej będziemy spać w większości u lokalnych rodzin. Pokoje będą zarezerwowane wyłącznie dla naszej ekipy. Pozostałe noclegi będą miały miejsce w nieduzych hotelach i resortach o dobrym albo bardzo dobrym standardzie (pokoje 2-osobowe).

W Hanoi pokoje są dwuosobowe (3 noce),  w centrum miasta.

Poniższe zdjęcia są poglądowe i mają na celu przybliżyć to czego można się spodziewać.

Szczegółową agendę wraz adresami, telefonami itp. wysyłamy na 10 dni przed wylotem.

Przed wypełnieniem formularza, zapoznaj się z tym co lubimy i jak podróżujemy, w zakładce O PROJEKCIE

Teraz wiesz już o nas wystarczająco dużo, czytałeś i widziałeś jak podróżujemy, co robimy i co lubimy. Dbamy o to aby na nasze wyjazdy jeździły osoby, które czują podobny klimat, a bądźmy szczerzy, nie każdy go czuje. Dlatego przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, daj nam trochę poznać siebie i napisz kilka słów o sobie wraz z informacja dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę?

Wybierz wyprawę
Indonezja 2020
Termin 5 lipiec: 02.07.2020 - 17.07.2020
Termin 6 lipiec: 16.07.2020 - 31.07.2020
Termin 7 sierpień: 30.07.2020 - 14.08.2020
Termin 8 sierpień 13.08.2020 - 28.08.2020
Termin 9 wrzesień: 03.09.2020 - 18.09.2020
Termin 10 wrzesień: 17.09.2020 - 02.10.2020
Termin 11 październik 01.10.2020 - 16.10.2020
Termin 12 październik: 11.10.2020 - 26.10.2020
Wietnam 2020
Termin 2 wrzesień 03.09.2020 - 18.09.2020
Termin 3 październik 01.10.2020 - 16.10.2020
Laos, Kambodża i Tajlandia 2020
Termin 1 październik: 10.10.2020-25.10.2020
Termin 2 listopad: 31.10.2020 - 15.11.2020
Termin 3 grudzień 28.11.2020 - 13.12.2020
Chiny 2020
Termin 1 wrzesień: 05.09.2020 - 19.09.2020
Nepal 2020
Termin 1: 10.10.2020r. - 26.10.2020
Termin 2: 31.10.2020 -16.11.2020
Wietnam motocyklem 2000km
Termin Wrzesień: 11.09.2020 - 26.09.2020
Birma
Termin 1 - Listopad: 14.11.2020 - 30.11.2020
Termin 2 - Styczeń: 09.01.2021 - 25.01.2021
Termin 3 - Luty: 13.02.2021 - 01.03.2021
Birma motocyklem 1800km
Termin 1 - Listopad 05.11.2020 - 21.11.2020
Termin 2 - Styczeń: 04.01.2021 - 20.01.2021
Termin 3 - Luty: 06.02.2021 - 22.02.2021
Filipiny 2021
Termin 1 - Styczeń: 04.01 - 20.01.2021
Termin 2 - Styczeń: 11.01 - 27.01.2021
Termin 3 - Styczeń: 18.01 - 03.02.2021
Termin 4 - Styczeń: 25.01 - 10.02.2021
Termin 5 - Luty: 01.02 - 17.02.2021
Termin 6 - Luty: 08.02 - 23.02.2021
Termin 7 - Luty: 15.02 - 03.03.2021
Termin 8 - Luty: 22.02 - 10.03.2021
Termin 9 - Marzec: 01.03 - 17.03.2021
Termin 10 - Luty: 15.03 - 31.03.2021
Termin 11 - Kwiecień: 05.04 - 21.04.2021
Termin 12 - majówka: 26.04 - 12.05.2021
Filipiny sylwester 2020/2021
Termin: 28.12.2020 - 13.01.2021
Filipiny sylwester na prywatnej wyspie 2020/2021
Termin: 27.12.2020 - 11.01.2021
Imię*
Nazwisko:*
Adres email*
Numer telefonu:
Wiadomość:*Napisz o sobie kilka słów wraz z informacją dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę oraz daj znać, który punkt programu podoba Ci się najbardziej?
Zapoznałem się z planem wyjazdu*

Akceptuję politykę prywatności, zapoznałem/am się z klauzulą RODO oraz ze stroną "O projekcie".

Wyślij

W skrócie:

Gdzie jedziemy

Wietnam

Termin

11 wrzesień 2020

Na ile dni

16

Ilość osób

10

Terminy wypraw:

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google