Indonezja

Jawa, Borneo, Bali, Komodo
 • Gdzie jedziemy? Indonezja
 • Ilość osób? 9-16
 • Wiek? 13+
 • Na ile dni? 17
 • Kiedy kwiecień-październik

9 500 zł + 900 USD

+ bilet na lot międzykontynentalny (od 4 500 zł)

Czego doświadczysz?

AZJA W NAJLEPSZYM WYDANIU, BO JESTEŚMY JEJ ODDANI W 100%

Życie jest zbyt krótkie, żeby podróżować zwyczajnie, kiedy można niesamowicie! Program intensywny, sprawdzony i bezkompromisowy. Przed nami cztery zupełnie różne wyspy podczas jednej kompletnej wyprawy okraszonej emocjonującymi atrakcjami z adrenaliną.
EKSPLOROWANIE RÓŻNORODNOŚCI INDONEZJI

Jawa, Borneo, Bali i Park Narodowy Komodo na Flores to idealne połączenie, aby w ciągu 17-dniowego wyjazdu doświadczyć maksimum różnorodności Indonezji – każda wyspa to zupełnie odmienne, unikalne doświadczenie.

PRZYGODOWO, INTENSYWNIE, Z ADRENALINĄ, AKCENTEM LUKSUSU I CHWILĄ NA RELAKS
Tysiące kilometrów pokonanych samolotami, promami, prywatnymi busami i łodziami, żeby zapewnić 100% unikalnych doświadczeń. Trekkingi na wulkany, szaleństwo na motocyklach, skoki do wody, kąpiele w wodospadach, odkrywanie świątyń największych religii świata, eksploracja pierwotnych lasów deszczowych, spacery po tarasach ryżowych, mosty wiszące nad dżunglą, ogromne huśtawki, tyrolka, off-road po morzu piasku, eksploracja niedostępnych jaskiń, snorkeling, poszukiwanie waranów, orangutanów oraz innych egzotycznych zwierząt, rejs prywatną łodzią i nocleg w dżungli.

AUTENTYCZNE I BOGATE DOŚWIADCZENIA

To będzie czas prawdziwych odkryć i PRZYGODA ŻYCIA! Zapisując się na termin wyjazdu dedykowany dla osób powyżej 13 roku życia możesz doświadczyć wyprawy w stylu AA także z nastolatkami.
 

Wybierzesz się na 3-dniową wyprawę łodzią po Parku Narodowym Komodo, w trakcie której dwie noce spędzisz na otwartym morzu

Zobaczysz orangutany oraz niedźwiedzie malajskie i będziesz szukać niezliczonych gatunków zwierząt zamieszkujących dżungle Borneo

Z perspektywy motocykla doświadczysz morza wulkanicznego piasku oraz piękna Bali

Zjedziesz z 60-metrowego zbocza na linie asekurowanej przez miejscowych mieszkańców, aby podziwiać światełko z nieba

Zobaczysz kwaśne jezioro na szczycie wulkanu Ijen

Spędzisz trzy noce w lodży eksplorując lasy deszczowe Borneo

Usłyszysz głos wnętrza zmieni stojąc na kraterze aktywnego wulkanu Bromo

Zasmakujesz adrenaliny i satysfakcji podczas skoków z balijskich wodospadów (od 2 do 16 metrów)

Odwiedzisz indonezyjskie świątynie

Będziesz poszukiwać Waranów z Komodo

Pohuśtasz się na olbrzymiej huśtawce zawieszonej wysoko na palmach w otoczeniu zielonych tarasów ryżowych

Pokonasz lasy deszczowe, aby stanąć twarzą w twarz z ogromnymi wodospadami

Zrelaksujesz się na różowych, rajskich plażach Parku Narodowego Komodo

Zaliczysz nocny trekking na wysokość 2 500 m n.p.m, aby podziwiać wschód słońca nad krainą wulkanów

Odwiedzisz balijską rodzinę i w autentyczny sposób poznasz lokalne tradycje

JAWA

Unikalne widoki i przyroda - wyspa nie do podrobienia. Na Jawie najczęściej budzimy się o świcie lub przed wschodem słońca, żeby zobaczyć tutejsze cuda natury w jak najlepszych odsłonach. Zapuszczamy się do miejsc, które są najbardziej spektakularne i zapadające w pamięć - majestatyczne wodospady, budzące respekt wulkany, wyjątkowe jaskinie, do których zjeżdżamy po linach, żeby zobaczyć „światełko z nieba”. Jeździmy z lokalnymi mieszkańcami jeepami i motorkami, w tym z „lokalną mafią” etnicznych Tenggerów po kalderze wulkanu Bromo. Trzymamy się jak najbliżej miejscowych, ich smaków i klimatów, żeby na własnej skórze doświadczyć wielokulturowości Indonezji, kraju z największą liczbą wyznawców islamu na świecie, który wygląda nieco inaczej niż jest przedstawiany w mediach...

BORNEO

Mistyczny, pierwotny las deszczowy i egzotyczne miejsce, które porusza wyobraźnię. W znajdującej się poza utartym szlakiem wschodniej części Borneo zanurzymy się w prawdziwą, gęstą, nieprzeniknioną dżunglę, przepłyniemy się małą łódką pod opadającymi na nas drzewami, przejdziemy się mostem wiszącym nad koronami tysięcy drzew i będziemy tropić różne gatunki małp, ptaków, gadów oraz płazów… Spotkamy się także z „ludźmi lasu”, czyli orangutanami. W trakcie pobytu zamieszkamy w położonej w głębi dżungli lodży, która jest częścią projektu fundacji zajmującej się rehabilitacją tych niezwykłych zwierząt. Zapuścimy się także do rybackiej osady lokalnej ludności oraz bliżej poznamy jej codzienność. To wszystko z dala od tłumów turystów - stawiamy na mniej oczywiste wybory i autentyczne doświadczenia.

BALI

Na Wyspie Bogów zwalniamy nieco tempo, żeby naładować baterie po wcześniejszych, intensywnych dniach. Jednak nie oznacza to nudy – poza relaksem w basenie czeka nas największa dawka adrenaliny podczas wyprawy! Będziemy mieć możliwość zjechania naturalnej ślizgawki wyżłobionej przez wodospad oraz skoczenia do wody z 2, 5, 10, a nawet 15 metrów! Ponadto skuterami będziemy eksplorować okolice Ubud (prowadząc je samodzielnie lub z lokalnymi kierowcami)! W Azji Południowo-Wschodniej jednoślady są dominującym środkiem transportu, dlatego wczujemy się w codzienność lokalnych mieszkańców, przemieszczając się nimi przez cały dzień. Przygotowana przez nas trasa wiedzie przez mało ruchliwe drogi i wioski, w otoczeniu bujnej roślinności i pól ryżowych. Odwiedzimy balijskie świątynie oraz tarasy ryżowe, pohuśtamy się na palmowych huśtawkach, zjedziemy tyrolką, a pobyt na Bali zwieńczymy wizytą w tradycyjnym domu naszych przyjaciół.

KOMODO

Nasza przygoda przenosi się na morze! W końcu Indonezja to największy wyspiarski kraj na świecie. Przez trzy dni będziemy pływać po Parku Narodowym Komodo i okolicach. To prawdziwy raj! Naszym domem będzie prywatna łódź, na której spędzimy dwie noce, a „placem zabaw” bezludne wysepki, długie piaszczyste plaże i krystaliczna woda. Czeka nas podziwianie wschodów i zachodów słońca z najlepszych punktów widokowych, snorkeling z mantami, żółwiami i kolorowymi rybkami, skakanie do wody oraz plażowanie na różowym piasku. Spróbujemy także wytropić największą jaszczurkę na Ziemi, czyli warana z Komodo. To wszystko w towarzystwie naszej zgranej ekipy i załogi, która zadba o to, żebyśmy wycisnęli z rejsu jak najwięcej. To jednak nie koniec! Dwie ostatnie noce spędzimy w wyjątkowym resorcie na prywatnej wyspie, gdzie już na 100% będziemy mogli oddać się błogiemu relaksowi i wieczornych posiadówkach w blasku księżyca…

Tak może wyglądać Twoja przygoda życia

Więcej filmów z naszych wypraw znajdziesz tutaj

Dzień po dniu

Wiesz, na co się decydujesz i za co płacisz. Przedstawiamy szczegółowy plan podróży dzień po dniu, a nie tylko program ramowy. Zorganizowaliśmy już kilkadziesiąt wyjazdów do Indonezji, więc program mamy sprawdzony i przetestowany. W jego realizacji przeszkodzić mogą tylko działania siły wyższej, nieuniknione i nadzwyczajne okoliczności oraz czynniki zewnętrzne, na które nie mamy wpływu. Dlatego nie możemy zagwarantować, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nawet czy uda się zrealizować program w 100%...
My kochamy ten dreszczyk adrenaliny i sposób odkrywania świata, jednak rozumiemy, że nie każdy tak sobie wyobraża swój wymarzony urlop…Pytanie, czy Tobie się spodoba?

Następny dzień

Dzień 1

WARSZAWA - YOGYAKARTA

Przygoda czas start! Zaczynamy spotkaniem z pilotem na lotnisku w Warszawie. Po dopięciu ostatnich formalności wprowadzi Was w klimat nadchodzącej wyprawy - będzie to także okazja do zapoznania się z innymi uczestnikami oraz pierwszej integracji, która sprawi, że nadchodząca podróż nie będzie się dłużyć.

Naszym pierwszym celem jest Yogyakarta na Jawie Środkowej. Kulturowa stolica Indonezji stanowi świetną bazą wypadową do eksploracji atrakcji z adrenaliną w tej części kraju.

UWAGA! Nasze wyprawy zaczynamy na lotnisku w Warszawie, jednak jak najbardziej jest możliwość wylotu z innego portu lotniczego i dołączenia do grupy.

Mapa i pogoda

map-svg

Mapa wyprawy

Indo
nezja

Gdzie śpimy

Wiesz, gdzie śpisz i za co płacisz. Przedstawiamy noclegi na każdy dzień. Cenimy sobie autentyczność i uciekamy od dużych, betonowych molochów. Nie śpimy w hotelach z 5* ani w tanich hostelach i nie kwaterujemy uczestników w pokojach wieloosobowych. Stawiamy na kameralne resorty w lokalnym stylu. Preferujemy obiekty wkomponowane w naturę, a w miastach, stawiamy na butikowe hotele oddające charakter miejsca, w którym przebywamy.

Uwaga

Jeśli podróżujesz solo, zostaniesz zakwaterowany z osobą tej samej płci.

Może się zdarzyć, że zameldujemy się w innym resorcie niż na zdjęciach, jednak zawsze będzie to podobny standard. Szczegółową agendę wraz z resortami, adresami, telefonami itp. wysyłamy na kilka dni przed wylotem.

Następne miejsce noclegu

Dzień 2-3: Yogyakarta

2 noce, pokoje dwuosobowe

Cena

Koszt realizacji tego planu

 • 9 500 PLN + 900 USD + bilet lotniczy

  Cena wyprawy
  Organizacja + wszystkie rzeczy wchodzące w cenę wyjazdu. Ceny biletów lotniczych zaczynają się od 4500 zł

 • od 4500 PLN

  Bilet lotniczy
  Warszawa - Yogyakarta - Denpasar - Warszawa. Oferujemy bezprowizyjną pomoc w zakupie biletów. Latamy samolotami rejsowymi, które mają różne ceny w pulach biletów. Kolejność zgłoszeń może mieć wpływ na cenę biletu. 

 • 400 USD

  KIESZONKOWE
  Podpowiadamy, że minimalne kieszonkowe, które przeznaczysz na wyżywienie nieujęte w planie, napoje oraz zwyczajowe napiwki to 400 USD.

Cena zawiera

 • Cena zawiera
  • Opiekę w postaci polskiego pilota od pierwszego lotu
  • 3 loty wewnątrz Indonezji (Yogyakarta - Balikpapan, Balikpapan - Surabaya, Labuan Bajo - Denpasar)

  • 3-dniową (2 noce na łodzi z kajutami) wyprawę po wyspach Parku Narodowego Komodo prywatną łodzią z pełnym wyżywieniem i wykwalifikowaną załogą

  • Wynajęcie prywatnego vana wraz z kierowcą na cały pobyt na Jawie oraz na Bali

  • Wycieczki z lodży na Borneo: nocny trekking w dżungli, wyspa orangutanów, schronisko niedźwiedzi malajskich, spływ Sungai Hitam, safari na Sungai Wain, Bukit Bangkirai i wizyta w lokalnej wiosce

  • Wizytę w tradycyjnym, balijskim domu wraz kolacją

  • 13/14 noclegów w butikowych hotelach i kameralnych resortach (w tym trzy noclegi w lodży w dżungli na Borneo)

  • Częściowe wyżywienie: 14/15 x śniadanie, 5 x kolacja, 4 x obiad

  • Transfery wynikające z planu
  • Lokalny przewodnik i motocykle dla każdego uczestnika w czasie przejazdu po "morzu piasku" i podczas zwiedzania okolic Ubud
  • Off road po kalderze wulkanu Bromo
  • Bilety wstępu: świątynia Borobudur oraz wodospady na Jawie
  • Koszty organizacyjne
  • Ubezpieczenie podróżne wysokiej klasy KL i NNW (KL 150.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN) wraz z rozszerzeniem o sporty ekstremalne oraz choroby przewlekłe. Ubezpieczenie zostało także rozszerzone o koszty leczenia spowodowane przez koronawirusy Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami w tym zachorowania na CoVid-19

  Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • Cena nie zawiera
  • Lotu na trasie Warszawa — Dżakarta — Dżakarta/ Bali - Warszawa (od 4 500 zł — wyszukujemy najkorzystniejsze oferty i zakupujemy bilety)
  • Atrakcji z cenami wymienionymi w planie (łącznie około 100 USD) - ceny mogą ulec zmianie
  • Wyżywienia (poza zapewnionym w cenie), napoi, alkoholu i zwyczajowych napiwków
  • Wizy po przylocie - 35 USD

Terminy wpłat

 • I rata - 500 zł

  Płatna przy podpisaniu umowy.

 • BILET LOTNICZY - OD 4 500 ZŁ

  1-5 miesięcy przed wyjazdem (nie pobieramy prowizji, jeżeli bilet kupimy taniej, zwracamy różnicę, jeśli drożej, uczestnik dopłaca różnicę).

 • II RATA - 8 300 PLN

  Płatna do 7 dni od otrzymania biletu lotniczego.

 • III RATA - 900 USD

  Płatna pilotowi na lotnisku w dniu wylotu.