logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Niesamowite punkty widokowe w Azji - TOP 15

Azja — najbardziej różnorodny kontynent na naszej planecie. Źródło orientu, mistycyzmu, gwaru ulicznego, pysznego jedzenia, niezwykłego chaosu i niesamowitej kultury. Wobec tej egzotycznej mieszanki nie można pozostać obojętnym, a gdy dodamy do tego potęgę natury, którą został obdarzony ten niezwykły kawałek świata, Azja staje się napędem intensywnej przygody. To właśnie kolekcjonowanie chwil, w których emocje są tak ogromne, że pamiętamy je przez długie lata, jest głównym powodem, dla którego nie wyobrażamy sobie życia bez dalekich podróży. Jednym z naszych ulubionych sposobów na takie emocje są momenty z zapierającymi dech w piersiach pejzażami. Azja, którą odwiedzamy kilkadziesiąt razy w roku, jest bez wątpienia niekończącym się źródłem niezwykłych punktów widokowych. Mamy jednak swoje ulubione, które za każdym razem potrafią wywrzeć na nas takie samo, niezapomniane wrażenie. I to właśnie na podstawie własnych doświadczeń i odczuć uczestników naszych wypraw stworzyliśmy ranking 15 niesamowitych punktów widokowych w Azji (kolejność przypadkowa).

15 niesamowitych punków widokowych w Azji

1. WZGÓRZE Xingping - guilin, Chiny

Bajkowa panorama krasowych wzgórz, meandrująca korytami rzeka Li, pola ryżowe, małe wioski i zachodzące slońce - to wszystko można zobaczyć ze wzgóza Xingping.  Na sam szczyt wzgórza wchodzi się po schodach, a wejście zajmuje około 40 minut. Szukając w internecie informacji odnośnie rzeki Li bądź Gulin, wyskakują fantastyczne zdjęcia, wiele z nich została zrobiona w okolicach miasteczka Xingping, znajdującego się około 1h jazdy z Yangshuo. Bajkowa panorama, wijąca się korytami rzeka Li, pola ryżowe i niesamowity zachód słońca – to wszystko można zobaczyć ze wzgórza Xingping. 

2.wzgórze Nui Bai Tho - ha long, WIETNAM

Ze wzgórza Nui Bai Tho rozprzestrzenia się najpiękniejszy widok na zatokę Ha Long. Wzgórze znajduje się w „biznesowej” dzielnicy miasta Halong. Na sam szczyt wzniesienia wchodzi się po betonowych schodach. Dojście zajmuje około 30 minut. Miasto Halong jest bramą do zatoki. Podzielone jest na dwie części: Bai Chai – część turystyczna z wieloma hotelami i restauracjami oraz Hon Gai – dzielnica „biznesowa” z firmami, supermarketami i innymi sklepami. Obydwie dzielnice łączy most. Wzgórze znajduje się w dzielnicy Hon Gai.   Dojście do ścieżki prowadzącej na górę znajduje się między budynkami, dlatego trzeba dopytać miejscowych, którędy można dostać się na górę.

3.STACJA POON HILL - masyw annapurny, NEPAL

Stacja górska Poon Hill znajduje się na wysokości 3 210 m.  Ze stacji  rozciąga się wspaniały widok na masyw Annapurny i pasmo górskie Dhaulagiri. Zobaczymy stąd góry takie jak: Dhaulagiri (8167m), Annapurna South (7219m), Machapuchare (6993m), Annapurna III (7555m), Hiunchuli (6441m) i wiele innych wysokich szczytów. Miejsce te jest  kultowym punktem na trasie każdego trekkingu. Dojście na sam punkt widokowy zajmuje 2-3 dni. 

4.Wyspad Padar - Park Komodo, INDONEZJA

Jeden z najpiękniejszych widoków świata można podziwiać z punktu obserwacyjnego znajdującego się na wyspie Padar, w Parku Narodowym Komodo. Jest to dzika i odległa wyspa, broniona przez silne prądy z Oceanu Indyjskiego. Strome klify i zbocza, wchodzące prosto do oceanu, kołujące nad głową orły morskie, wielkie zatoki z krystaliczną wodą i kilka plaż w zasięgu wzroku...  Samo dotarcie na nią stanowi już nie lada przygodę! Wyspa ta jest oddalona o kilkanaście kilometrów od największego miasta w okolicy - LabuanBajo.

5.Punkt Widokowy na PHI PHI - TAJLANDIA

Punkt widokowy na Phi Phi jest wzgórzem z jednym z najłatwiejszych dojść spośród wyselekcjonowanych przez nas miejsc. Aby dostać się z centrum wyspy, wystarczy około 20-minutowy spacer. Wzgórze znajduje się na wysokości 186m n.p.m., skąd rozciąga się egzotyczna panorama wyspy.

6.WZGÓRZE SARANGKOT - pokhara, NEPAL

Wzgórze Sarangkot leży na wysokości 1592m n.p.m. i jest popularnym miejscem do oglądania tzw. zapalania szczytów o wschodzie słońca. Nie ma co się dziwić, ponieważ ze wzgórza rozciąga się wspaniały widok na Himalaje. Rozświetlane przez budzące się słońce szczyty   - masyw Annapurny, pasmo Dhauligiri i szczyt Machhaphuchhare, robią niesamowite wrażenie. Wzgórze jest oddalone  o 30 minut jazdy z Pokhary. Praktycznie na sam szczyt można dostać się samochodem. 

7.Wieża tv w YANGSHUO - CHINY

Niesamowity widok 360 stopni na wzgórza krasowe i miejscowość Yangshuo znajduje się na szczycie góry z wieżą telewizyjną. Co ciekawe, na szczycie góry mieszka małżeństwo, które pilnuje wejścia, jak i porządku na szczycie. Zazwyczaj 10 yuanów (czasami 5) wystarczy, aby Państwo otworzyli bramę do tego niesamowitego widoku.  Dojście z West Street do podnóża góry zajmuje około 20 minut, a na sam szczyt góry prowadzą schody. Aby dostać się na wierzchołek wzniesienia, potrzeba około 40 minut. 

8.Taraw - El Nido, Filipiny

Jeden z najbardziej spektakularnych widoków w Azji zobaczymy z klifu Taraw, który króluje nad El Nido. Jest to również jeden z najbardziej niebezpiecznych punktów widokowych - miały miejsce tutaj wypadki śmiertelne.  Dojście na szczyt po bardzo ostrych skałach wapiennych i w żaden sposób niezabezpieczonym szlaku zajmuje około 45 minut. Oficjalnie wejście tutaj jest zabronione. Lokalne władze zbudowały alternatywę Conopy Walk - punkt widokowy, do którego dojedziemy po drabinkach, jednak znajduje się on zdecydowanie niżej niż klif Taraw, więc widok nie robi już takiego wrażenia. 

9.Wzgórza  w okolicy Vang Vieng - LAOS

W okolicach miasteczka, „po drugiej stronie rzeki”, dominują góry i soczystozielone tereny, ale tak naprawdę dopiero widziane z góry zapierają dech w piersiach! Pobliskie góry dają możliwość wejścia na wyższy i niższy szczyt.  Niższy to góra Phapoak (na zdjęciu). Niepozorna, niewielka góra daj możliwość zobaczenia sielskiej okolicy Vang Vieng przy niewielkim wysiłku. Samo wejście na szczyt zajmuje jakieś 15 minut. Drugi punkt widokowy w okolicy to znacznie wyższy Pha Ngeren. Dojście na szczyt zajmuje około 1h.

10.Wzgórze KIng Kong - Bromo, INDONEZJA

Jeden z najbardziej niesamowitych widoków, nie tylko w Azji, ale i na całym świecie! Zobaczymy stąd kalderę pradawnego wulkanu Tengger o średnicy 10 km, tzw. morze piasku oraz aż 4 wulkany! Bromo (2392m), Batok (2440m), Kursi (2581m) oraz najwyższy szczyt Jawy, wulkan Semeru (3676m). Najbardziej okazale dolina prezentuje się w promieniach wschodzodzącego słońca. Na wzgórze można odbyć około 1-2-godzinny trekking z Cemoro Lawang (w zależności, w którym miejscu się zatrzymamy. Na wzgórzu jest co najmniej kilka punktów do podziwiania wschodu), bądź wjechać jeepami. 

11.WZGÓRZE PACHATIYA - JODHPUR, INDIE

Z niewielkiego, skalistego wzgórza rozciąga się wspaniała panorama na charakterystyczną niebieską zabudowę Jodhpuru. Wzgórze znajduje się niemal w samym centrum starego miasta, ale wciąż pozostaje nie zbyt popularnym miejscem do podziwiania niezwykłego widoku niebieskich budynków.

12.Osmena Peak - Cebu,Filipiny 

Jeden z najwyższych szczytów na Cebu (1013m). Widok ze szczytu Osmena przypomina widok  Czekoladowych Wzgórz na Boholu, jednak jest tutaj zdecydowanie mniej turystów. Dojazd z Moalboal do miejsca parkingowego w pobliżu szczytu zajmuje 1-1,5h. Z parkingu czeka nas ok. 15-minutowy spacer i  możemy podziwiać ten niesamowity widok.

13. La Pan Ta - Yen Bai, Wietnam

Najpiękniejsze tarasy ryżowe w Wietnamie znajdują się w prowincji Yen Bai. Góry, doliny, rzeki, mniejszości etniczne i ryż. W całej prowincji znajdziemy wiele miejsc z pięknymi punktami widokowymi, które najczęściej znajdują się przy drodze prowadzącej do jakiejś wioski. To, co dla lokalnych mieszkańców jest codziennością, dla przybyszów z zewnątrz nie lada ucztą dla zmysłów. 

14.KOH NANG YUAN - Ko Tao, Tajlandia

Rajski Koh Nang Yuan to jeden z najbardziej popularnych widoków w naszym zestawieniu. Trzy niewielkie wysepki połączone ze sobą piaszczystą mielizną i wszechobecny lazur wody ściągają tysiące turystów każdego dnia.

15.Wzgórze wiktorii - Hongkong

Najwyższe wzniesienie w Hongkongu, z którego rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama miasta z nieskończoną ilością wieżowców.  Na szczy można wejść, wjechać kolejką, autobusem lub taxi. 

Ocena 5 (4 Głosy)


OSTATNIE WPISY NA NASZYM BLOGUmaj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google