Blog

Azja - blog podróżniczy z Azji
 

Amazing Asia Filipiny

Filipiny kiedy jechać?

Pogoda w większości miejsc na Filipinach jest najlepsza w miesiącach od grudnia do maja, idealnym miesiącem jest marzec, zanim ciepło i wilgotność zaczną dawać się we znaki.

Amazing Asia Filipiny

Palawan najlepsza wyspa świata

Wyspa Palawan po raz kolejny została uznana za „Najlepszą wyspę na świecie” w 2020 roku przez prestiżowy nowojorski magazyn Travel + Leisure. Palawan został nazwany najlepszą wyspą świata już 4 razy!

Amazing Asia Filipiny

Filipiny co zobaczyć?

Myślisz o podróży na Filipiny? Nie zastanawiaj się, bo przegapisz najlepsze chwile na to, aby odwiedzić to niezwykłe miejsce. Turystyka na Filipinach rozwija się w imponującym tempie, jednak wciąż ten rajski i egzotyczny kraj NIE jest przepełniony turystami tak jak sąsiadująca z nim Tajlandia.

Amazing Asia Filipiny

Filipiny ciekawostki

Potrzebujesz 21 lat, aby spędzić chociaż 1 dzień na każdej z filipińskich wysp

Amazing Asia Filipiny

Najpiękniejsze plaże Filipin

Filipiny - kraj ponad 7 000 edeńskich wysp. Gdybyśmy chcieli spędzić, chociaż 1 dzień na każdej z nich potrzebowalibyśmy na to niespełna 21 lat! A każda z wysp obfita jest w rajskie plaże, które przyciągają jak magnes. Jak więc wybrać te, na których spędzimy niezapomniane momenty w rytmie wyspiarskiego czasu? 

Amazing Asia Filipiny

Cebu

Pływanie w morzu obok największych znanych człowiekowi ryb – rekinów wielorybich, liczne wodospady oraz zejście kanionem i skakanie z klifów, to część atrakcji czekających na Cebu!

Amazing Asia Filipiny

Boracay

Biała Plaża (White Beach) od kilku lat wygrywa różne plebiscyty na najpiękniejszą plaże świata, bądź jest w ścisłej czołówce, a w 2012 została uznana za najlepszą wyspę na świecie!​​

Amazing Asia Filipiny

Carabao

Długa, dzika, biała plaża, odpoczynek od wszystkich i wszystkiego. Życie tutaj płynie powoli i jest proste, toczy się od wschodu słońca do wyłączenia prądu, a ludzie są uśmiechnięci, otwarci i pomocni.