logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Park Komodo - dzika przyroda i spanie na morzu

Park Komodo - dzika przyroda i spanie na morzu

W skład Parku Narodowego Komodo wchodzą dziesiątki indonezyjskich wysepek, spośród których trzy największe to: Komodo, Rinca i Padar. Ten iście niebiański rejon poszczycić się może pięknymi, dziewiczymi plażami oraz jednymi z najlepszych na świecie warunków do nurkowania. Jest to również jedyne miejsce na ziemi, gdzie podziwiać można żyjące na wolności smoki z Komodo, czyli największe jaszczurki świata. Malownicze krajobrazy oraz bogata fauna i flora sprawiły, że Park Narodowy Komodo został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz zakwalifikowano go do zacnego grona siedmiu nowych cudów świata. Gdy podczas naszych wypraw kończymy eksplorację Jawy nasi uczestnicy niejednokrotnie powtarzają, że intensywność doznań i przygoda, którą przeżyli wystarczyłaby za cały ponad dwutygodniowy wyjazd. A przecież to dopiero połowa naszej przygody! Z Jawy udajemy się na Bali, gdzie trochę zwalniamy tempo, jednak w zamian  dostarczamy sobie ogrom adrenaliny, a później lecimy na Flores. Dla nas  Park Komodo to gwarancja 100% relaksu i 200% przygody! 


Łódź jest jedynym sposobem na odkrywanie parku. Jeżeli podróżujesz indywidualnie masz możliwość wykupienia sobie udziału w rejsie. W Labuan Bajo znajdziesz agencje oferujące rejsy na Komodo. Najłatwiej wykupić jednodniową lub dwudniową wycieczkę. Program owych wycieczek jest standardowy, dlatego że kilku agentów wrzuca zgłaszających  się  turystów na jedną łódkę. 

My podróżując w grupie jesteśmy w niesamowicie komfortowej sytuacji. Łódź i załogę mamy na wyłączność! Podczas każdej naszej wizyty w Parku Komodo  staje się ona naszym domem na dwie noce. Tylko nasza ekipa,  krystaliczna woda, piaszczyste plaże,  magiczne wschody i zachody słońca oraz towarzysząca nam przez całą podróż niezależność, bez której nie wyobrażamy sobie odkrywania świata. Mamy wolność, która pozwala nam zgłębiać Park Komodo w wybrany przez nas sposób. Wraz z naszą załogą stworzyliśmy własny plan doświadczania indonezyjskiego archipelagu. Daje nam to możliwość zobaczenia najciekawszych  miejsc. Nie bez znaczenia jest  też pora dotarcia do określonego punktu. Nasza załoga po parku oprowadza nas w taki sposób, że nierzadko odwiedzane destynacje mamy tylko do swojej dyspozycji i sami decydujemy o ilości spędzonego tam czasu. Na naszej łodzi mamy przygotowane kajuty, ale rozgwieżdżone niebo, zgrana ekipa i dobry drink nie sprzyjają  opuszczeniu pokładu.

CO ZOBACZYĆ W PARKU KOMODO

Wyspa Padar

Podczas kilkudniowego rejsu warto udać się na piesze wędrówki po okolicznych wzniesieniach, aby z różnej perspektywy spojrzeć na mocno urozmaicone wybrzeże rajskich wysp. Najpiękniejszy punkt obserwacyjny znajduje się na wyspie Padar. Jest to dzika i odległa wyspa, broniona przez silne prądy z Oceanu Indyjskiego. Samo dotarcie na nią stanowi już nie lada przygodę. A dotrzeć warto! Strome klify i zbocza, wchodzące prosto do oceanu, kołujące nad głową orły morskie, wielkie zatoki z krystaliczną wodą i kilka plaż w zasięgu wzroku...

różowa plaża

Kilkudniowa wycieczka po wyspach to przede wszystkim pełen relaks w niezwykle rajskim otoczeniu. Te prawie niezamieszkałe tereny mogą się poszczycić wspaniałymi, dziewiczymi plażami, których próżno szukać w wielkich turystycznych resortach. Niebiańskie i odludne zatoczki, magiczne krajobrazy, cisza i spokój dookoła, a to wszystko w towarzystwie dzikiej natury! Istny raj na ziemi. Warto zatrzymać się na bajecznie różowej Pink Beach na wyspie Komodo.

Plaża swój różowy kolor zawdzięcza mikroskopijnym zwierzętom znanym jako otwornice. Otwornice wytwarzają czerwony pigment i żyją w małych muszlach. Gdy umierają, muszle zostają wyrzucone na brzeg i mieszają się z białym piaskiem, co przy dużym nagromadzeniu tych stworzeń, tworzy różowy kolor na całej linii brzegowej plaży
Na świecie istnieje tylko kilka plaż z różowym piaskiem

SMOKI Z KOMODO

Oczywistym punktem programu jest poszukiwanie ogromnych waranów żyjących w Komodo. Najłatwiej jest je spotkać na wyspie Rinca. Dorosłe osobniki tego endemicznego gatunku osiągają wagę około 90 kilogramów, a długość ich potężnego ciała dochodzi nawet do trzech metrów. Smoki są mięsożercami, a na swoje ofiary polują z ukrycia. Często ich celem są szczury lub makatki, ale to bawoły są dla nich prawdziwą ucztą! Kolosalny ogon jaszczura jest bardzo umięśniony, a siła z jaką potrafi uderzyć, porównywalna jest do masy dwóch ton. Warany nie są przyjazne człowiekowi, dlatego należy zachować szczególną ostrożność, a chcąc zrobić zdjęcie, nie podchodzić za blisko. Poruszanie się po Parku Narodowym Komodo dozwolone jest jedynie w towarzystwie lokalnych przewodników.

Manty i Podwodny Świat Komodo

Rejon Parku Narodowego Komodo słynie z najpiękniejszych miejsc na świecie do leniwego snorkelingu lub zaawansowanego nurkowania z butlą. Karang Makassar! Jest to najdłuższa rafa w Parku Narodowym Komodo, ciągnąca się przez 3 km. Jest miejscem do nurkowania, głębokim na 2 do 8 metrów, znanym z obecności wspaniałych mant. Te giganty to najbardziej wdzięczne, podwodne stworzenia, żyjące w Parku Komodo.  Ważą 1,5 tony, a ich długość sięga nawet 6 m. Kiedy patrzysz na nie, możesz odnieść wrażenie, że latają w oceanie. Grupy od 3 do 6 mant, to zjawisko dosyć typowe. Jednak w tym parku możesz spotkać je w większych grupach, sięgających nawet 30 osobników! Nurkowanie z mantami może być najlepszym doświadczeniem, jakie zdobędziesz w Parku Narodowym Komodo.Niezwykle barwny, podwodny świat, pełen jest pięknych raf koralowych, setek gatunków ryb, delfinów czy żółwi. 

Wyspa Kelor

To mała wyspa naprzeciwko wzgórz Flores. Główna atrakcja tego miejsca to zdecydowanie przepiękna panorama, która ukaże się Twoim oczom po 15 minutach spaceru. To idealne miejsce na robienie zdjęć. Znajdziesz tu również dwie plaże z białym piaskiem, przy których możesz popływać i zrelaksować się.​

Wyspa Kanawa

Jest to wyspa na granicy Parku Narodowego, znana przez swój biały piasek i rafy koralowe. Jest idealnym miejscem na odpoczynek i nurkowanie przy rafie. Żyje tu wiele kolorowych ryb, żółwi, płaszczek i delfinów. Większość wycieczek kończy się tutaj, aby podziwiać zachód słońca nad wulkanem Sangcang. Na tej wyspie istnieje możliwość zatrzymania się w małym ośrodku na noc. Możesz też wspiąć się na niewielkie wzgórze, aby zobaczyć całą panoramę.

Sand Bar

Malutka piaszczysta wyspa, otoczona krystalicznym błękitem morza, znajdująca się niedaleko rafy.

KIEDY PRZYJECHAĆ NA KOMODO

Najlepszym terminem na odwiedzenie wyspy jest okres od kwietnia do października. Unikniemy wówczas pory deszczowej, które trwa od listopada do marca. Flores leży w gorącej strefie równikowej, co powoduje, że przez cały rok średnia temperatura wynosi 30°C.

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO INDONEZJI

POZOSTAŁE WPISY O INDONEZJI

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google