logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Jawa - najbardziej przygodowa wyspa w Azji!

Jawa - najbardziej przygodowa wyspa w Azji!

Jawa jest wyspą wielkich miast, sercem narodu, zamieszkała przez 140mln ludzi (najbardziej zaludniona wyspa świata), hipnotyzuje naturalnym pięknem i głęboką tradycją w sztuce, muzyce i tańcu.

Natura obdarowała wyspę wszystkimi możliwymi cudami tego świat: wulkany, wodospady, plaże, pola ryżowe, lasy deszczowe, rzeki i jaskinie co sprawia, że w naszej opinii, wyspa jest najbardziej przygodową wyspą w Azji.

Co zobaczyć na Jawie

PARK NARODOWY BROMO

Na wyspie znajduję się jeden z najsłynniejszych wulkanów świata – Bromo. Swoją niezwykłość zawdzięcza temu, że jest aktywny i cały czas wydobywa się z niego biały dym zawierający siarkę oraz otaczającej go dolinie pokrytej piaskiem, na górze której mieści się wioska Cemoro Lawang, a wszystko to znajduję się na terenie parku narodowego.

Wodospad MADAKARIPURA

Na terenie Parku Bromo i w okolicy, znajduję się liczne wodospady. Jednymz  najciekawszych jest wodospad  Madakaripura. Wodospad składa się z kilku kaska, z których najwyższa ma ponad 200m!

wodospad madakaripura jawa indonezja


Wodospad Pelangi

Oraz wodospad Pelangi, składający się z jednej kaskady, która z ogromną siłą uderza o ziemię. Oby dwa wodospady są osadzone w naturalnym środowisku, w lesie deszczowym, do których prowadzi ścieżka, a samo dojście zajmuje około 30min.

wodospad pelangi jawa indonezja

WULKAN IJEN

Kawah Ijen jest wulkanem, z którego po dziś dzień, górnicy wydobywają siarkę. W kraterze wulkanu znajduje się kwaśne jezioro o średnicy 1km i turkusowej barwie. Jest to największe tego typu jezioro na świecie.

wulkan ijen jawa

JASKINIA JOMBLANG

Jomblang jest pionową jaskinią, o średnicy 50m, porośniętą gęstym lasem. Do środka jaskini można się dostać, zjeżdżając po linie, przy pomocy lokalnych przewodników. Po przejściu około 300 metrowego korytarza, zobaczymy „światło z nieba”, wpadające do jaskini przez niewielką dziurę, między 10:00 a 12:30

jaskina jomblang jawa indonezja

GONDOLA ORAZ WISZĄCY MOST PRZY PLAŻY TIMANG

Tradycyjna, stara gondola na plaży Timang, która kiedyś była używana przez poławiaczy krabów, dzisiaj jest oryginalną atrakcją. Gondola pozwala przedostać się na małą wysepkę, znajdująca się nieopodal plaży, nad wzburzonym, błękitnym morzem, którego fale rozbijają się o skały wysepki.


WODOSPAD COBAN SEWU

Wodospad jest nową atrakcą na Jawie, jeszcze kilka lat temu, nawet lokalni mieszkańcy nie wiedzieli o jego istnieniu. Słowo „coban” oznacza wodospad, „sewu” tysiąc, a więc tysiąc wodospadów ponieważ patrząc z dołu, widzimy wodę lejącą się w dół na całej długości klifu. Widok z góry sprawia, że serce zaczyna szybciej bić! Wodospad Coban Sewu jest niesamowity, jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy jaki widzieliśmy w Azji. Prawdziwy ukryty klejnot!

Kiedy przyjechać na Jawę

Najlepsze miesiące na odwiedzenie wyspy to okres od maja do października. Jawa znajduje się w obszarze klimatu tropikalnego. Pora sucha zaczyna się w czerwcu i trwa do września, kiedy średnia temperatura wzrasta do 33 stopni Celsjusza. Większość ludzi odwiedza Jawę w tym okresie.
Pora deszczowa trwa od listopada do kwietnia. Najgorszym miesiącem do odwiedzenia wyspy jest grudzień, styczeń i luty kiedy pada najwięcej, a słońce świecie tylko przez 3h.
Wilgotność utrzymuje się na poziomie około 75% przez cały rok.


 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW NA FILIPINY

POZOSTAŁE WPISY O INDONEZJI


kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google