logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Flores - górzysta wyspa porośnięta dżunglą

Flores - górzysta wyspa porośnięta dżunglą

Flores niczym nie ustępuje swoim popularniejszym koleżankom: Bali czy Jawie. Pomimo, że każdego roku na Flores przyjeżdża coraz więcej turystów, wciąż jest to piękna oaza spokoju, pełna bujnej, tropikalnej roślinności.

Teren wyspy jest bardzo górzysty i usiany wulkanami, zarówno tymi wygasłymi, jak i aktywnymi tektonicznie. Poruszanie się po Flores ogranicza się do kilku, dość wyboistych dróg, które pną się serpentynami po okolicznych wzgórzach. Wybrzeża urozmaicone są pięknymi plażami i urokliwymi zatoczkami.

Udając się w głąb lądu dotrzemy do gęstej, porośniętej obfitą roślinnością dżungli, pełnej ukrytych wodospadów i dzikich zwierząt. A wszystko to w towarzystwie niesamowicie przyjaznych mieszkańców wyspy, którzy w sposób szczególny lubią Polaków.

Będącą niegdyś pod władaniem Portugalczyków Flores, zamieszkuje ludność, która w 85% jest wyznania katolickiego. Doskonale pamiętają papieża Jana Pawła II, a na wyspie pracuje wiele polskich misjonarzy, dlatego mieszkańcy Flores tak chętnie goszczą u siebie naszych rodaków. Poruszanie się po wyspie Flores jest bardzo czasochłonne, odcinek 20km pokonuje się w około godzinę, natomiast wyspa graniczy z jednym z najpiękniejszych Parków Narodowych Indonezji, Parkiem Komodo.

CO ZOBACZYĆ NA FLORES

WIOSKA TODO NA FLORES

Na wyspie, w okolicach miejscowości Bajawa oraz Ruteng organizowane są wycieczki do oddalonych wiosek, w których żyje rdzenna ludność z plemienia Nghada i Manggarai. Podczas wypraw podglądnąć można spokojne, choć niełatwe życie codzienne mieszkańców osad. Obserwując kobiety zajmujące się tkactwem, pół gołe dzieciaki biegające dookoła, mężczyzn pracujących w polu, czy zwierzęta hodowane w bambusowych zagrodach można odnieść wrażenie, że czas stanął tu w miejscu. Będąc na Flores warto wybrać się w kilkudniowy trekking w głąb dżungli, podczas którego jeszcze bliżej przyjrzeć się można tutejszym wioskom.


POLA RYŻOWE

Wyspa Flores słynie z niezwykle ciekawych pól ryżowych, zasianych w kształcie pajęczej sieci. Równie piękne są zagajniki z uprawianymi na wyspie palmami kokosowymi.

KIEDY PRZYJECHAĆ NA FLORES

Najlepszym terminem na odwiedzenie wyspy jest okres od kwietnia do października. Unikniemy wówczas pory deszczowej, które trwa od listopada do marca. Flores leży w gorącej strefie równikowej, co powoduje, że przez cały rok średnia temperatura wynosi 30°C.

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO INDONEZJI

 POZOSTAŁE WPISY O INDONEZJI


sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google