logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

El Nido - brama do jednego z największych skarbów Azji!

El Nido - brama do jednego z największych skarbów Azji!

Dawno temu El Nido było sennym miasteczkiem na północnym krańcu Palawanu, które było stosunkowe mało znane wśród cudzoziemców. W latach 80’ zagraniczni turyści zaczęli zwracać na nie uwagę, ze względu na doskonałe warunki do nurkowania, niekończące się białe plaże i strome wapienne klify otoczone turkusowymi, krystalicznie czystymi lagunami. El Nido stało się bramą do jednego z największych skarbów Azji, jeśli nie świata: Archipelagu Baicuti.

EL Nido jest nazywane bramą do raju ponieważ każdego ranka, ludzie siadają do łodzi i wyruszają odkrywać pobliskie wyspy, laguny, ukryte plaże, jaskinie oraz nurkować w krystalicznej wodzie.

Samo El Nido jest niewielkim miasteczkiem, mocno obleganym przez turystów, które w ostatnich latach przeżywa mocny boom. W całym mieście powstało mnóstwo restauracji oferujących różne kuchnie świat oraz barów z muzyką na żywo i karaoke.

Wszystko to co najpiękniejsze, znajduje się w okolicach El Nido.

El Nido widziane z góry

El Nido widziane z góry

Co zobaczyć w El Nido

Plaża Las Cabanas

Plaża jest jedną z najlepszych plaż, do których można dotrzeć drogą lądową z miasta, droga zajmuje około 15min trycyklem. Na plaży znajduje się kilka resortów, a zachody słońca są jedyne w swoim rodzaju. Spacerując po plaży mamy w zasięgu wzroku cały Archipelag Bacuit.

Zjazd Tyrolką

Tyrolka o długości 750m znajduje się na plaży Las Cabanas. Zjazd trwa około minuty i mimo tego, że nie jest ani specjalnie szybki, ani długi, to zjazd z jednej wyspy na drugą, nad piękną plażą Las Cabanas, z dziesiątkami wysepek na horyzoncie, sprawia, że tyrolka jest uznawana za jedną z najpiękniejszy na świecie.

tyrolka w el nido filipiny

Plaża Nacpan

Plaża uznawana jest za jedną z 10 najpiękniejszych plaż świata! 4km plaży, z białym piaskiem, otoczoną lasem kokosowym i krystaliczną wodą, zrobi wrażenie na najbardziej wybrednych osobach.

Island hopping

Czyli pływanie od wyspy do wyspy po Archipelagu Bacuit. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bacuit - najpiękniejszy archipelag wysp na świecie

KIEDY PRZYJECHAĆ DO EL NIDO

El Nido znajduje się w obszarze klimatu tropikalnego, ze średnią roczną temperaturą 30 stopni Celsjusza. Występują tutaj dwie pory: pora sucha trwa od II połowy listopada do I połowy maja, a pora deszczowa od II połowy maja do I połowy listopada. Najmniej opadów spada w lutym, a najwięcej w październiku

 

FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW NA FILIPINY

 

POZOSTAŁE WPISY O FILIPINACH​​

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google