logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Cebu - wyspa przygoda

Cebu - wyspa przygoda

Cebu jest stosunkowo mało popularną wyspą wśród turystów, raczej jest traktowane jako punkt przesiadkowy na wyspę Bohol, i oby tak zostało! Tak naprawdę, wszystko co najciekawsze dzieję się na południu wyspy, a dzieje się dużo!

Pływanie w morzu obok największych znanych człowiekowi ryb – rekinów wielorybich, liczne wodospady oraz zejście kanionem i skakanie z klifów, to część atrakcji czekających na Cebu!

CO ZOBACZYĆ(ZROBIĆ) NA CEBU

Kanion (kanioning) w Badian

czyli poruszanie się w kanionie przy użyciu różnych technik, takich jak wspinaczka, skoki do wody, chodzenie, zjazdy i pływanie. Jest to atrakcja naładowana mega dawką adrenaliny. Trwa tylko albo i aż około 3h i dostarcza ogromnej ilości wrażeń oraz jeszcze większej satysfakcji po przejściu kanionu. Jest to jedna z przygód podczas, której wiele osób przełamuje swoje bariery i robiąc rzeczy, których myśleli, że nigdy nie zrobią. 

Twoim celem jest zejście w dół rzeki.. Na drodze napotykasz liczne przeszkody, które pokonujesz w rozmaity sposób: zjeżdżasz z naturalnych wodospadów, skaczesz ze skał ( od2 do16m!), pływasz, maszerujesz huśtasz się na linach zamocowanych na drzewach, moczysz się i brudzisz!

Rekiny wielorybie w Oslob

Pływanie obok największych znanych człowiekowi ryb – rekinów wielorybich (według oficjalnych pomiarów długość ciała osobników tego gatunku dochodzi do 12,65 m a masa ich ciała sięga 13,6 t ) a jednocześnie najbardziej tajemniczych i pięknych stworzeń znanych człowiekowi, jest jednym z najbardziej niesamowitych przeżyć, jakie możemy doświadczyć w naszym życiu.
Pomimo imponujących rozmiarów i groźnie brzmiącej nazwy, rekin wielorybi jest rybą łagodną i nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Jest jednym z trzech znanych rekinów żywiących się planktonem.

Na świecie jest zaledwie garstka miejsc, gdzie zetknięcie z rekinem jest niemal gwarantowane. Jedno z tych miejsc znajduję się w Oslob na Cebu.
Te spotkanie jest możliwe, dzięki niesamowitym relacjom jakie wytworzyły się między rybakami, a rekinami. Trochę to wygląda jak karmienie rybek w akwarium, z tym że "rybki" mają od 5m do 12m, a zamiast akwarium, mamy otwarte morze.

cebu rekin wielorybi

Wodospad Tumalog

to wodospad o którym niewielu słyszało, a jeszcze mniej widziało ( przynajmniej w komencie kiedy powstał ten wpis).Ten cud natury został odkryto dopiero niedawno, dlatego nie ma o nim jeszcze wzmianki w żadnych przewodnikach. Nie jest on ani najwyższy, ani najsilniejszy, ale z pewnością jednym, z najdzikszych wodospadów. Woda nie spada z wielkim hukiem, wręcz przeciwnie, a zieleń, bambusy i kompletny brak jakiejkolwiek ingerencji człowieka w otoczenia sprawia tylko, że wodospad jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Będąc na miejscu, z pewnością zapragniemy zostać tu jak najdłużej, a dzikość tego miejsca na długo zagości w naszej pamięci.

AKTUALIZACJA STYCZEŃ 2020

W wodospadzie nie ma praktycznie już wody...

Wodospad Kawasan

jest trójstopniową kaskadą o jasnej turkusowej wodzie, płynącej z górskich źródeł znajdujących się głęboko w dżungli. Jeszcze stosunkowo mało znany wśród zagranicznych turystów, natomiast przez filipińczyków jest określany jako jeden z najpiękniejszych wodospadów na Filipinach.

wodospad kawasan filipiny

KIEDY JECHAĆ NA CEBU?

Cebu znajduje się w obszarze klimatu tropikalnego, ze średnią roczną temperaturą 30 stopni Celsjusza. Występują tutaj dwie pory roku: pora sucha od stycznia do maja, oraz pora deszczowa od czerwca do grudnia. Najmniej opadów spada tutaj w lutym, a najwięcej w październiku.

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW NA FILIPINY

POZOSTAŁE WPISY O FILIPINACH​​

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google