fbpx
logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Pływanie w morzu obok największych znanych człowiekowi ryb – rekinów wielorybich, liczne wodospady oraz spływ kanionem i skakanie z klifów, to część atrakcji czekających na Cebu.

Cebu jest stosunkowo mało popularną wyspą wśród turystów, raczej jest traktowane jako punkt przesiadkowy na wyspę Bohol, i oby tak zostało! Tak naprawdę, wszystko co najciekawsze dzieję się na południu wyspy, a dzieje się dużo, jeśli się wie, gdzie się udać. Ale po kolei:

CO ZOBACZYĆ/ZROBIĆ NA CEBU

Pływanie w morzu...

...obok największych znanych człowiekowi ryb – rekinów wielorybich, (według oficjalnych pomiarów długość ciała osobników tego gatunku dochodzi do 12,65 m a masa ich ciała sięga 13,6 t ) a jednocześnie najbardziej tajemniczych i pięknych stworzeń znanych człowiekowi, jest jednym z najbardziej niesamowitych przeżyć, jakie możemy doświadczyć w naszym życiu.
Pomimo imponujących rozmiarów i groźnie brzmiącej nazwy, rekin wielorybi jest rybą łagodną i nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Jest jednym z trzech znanych rekinów żywiących się planktonem.

Na świecie jest zaledwie garstka miejsc, gdzie zetknięcie z rekinem jest w 100% gwarantowane! A my odwiedzimy jedno z tych miejsc – Oslob, na wyspie Cebu.
Te spotkanie jest możliwe, dzięki niesamowitym relacjom jakie wytworzyły się między rybakami, a rekinami. Trochę to wygląda jak karmienie rybek w akwarium, z tym że "rybki" mają od 5m do 12m, a zamiast akwarium, mamy otwarte morze.

Wodospad Tumalog

to wodospad o którym niewielu słyszało, a jeszcze mniej widziało…Ten cud natury został odkryto dopiero niedawno, dlatego nie ma o nim jeszcze wzmianki w żadnych przewodnikach. Nie jest on ani najwyższy, ani najsilniejszy, ale z pewnością jednym, z najdzikszych wodospadów. Woda nie spada z wielkim hukiem, wręcz przeciwnie, a zieleń, bambusy i kompletny brak jakiejkolwiek ingerencji człowieka w otoczenia sprawia tylko, że wodospad jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Będąc na miejscu, z pewnością zapragniemy zostać tu jak najdłużej, a dzikość tego miejsca na długo zagości w naszej pamięci.

"Canyoning" w Badian

czyli poruszanie się w kanionie przy użyciu różnych technik, takich jak wspinaczka, skoki do wody, chodzenie, zjazdy i pływanie. Jest to "najmocniejsza" atrakcja podczas całego naszego pobytu na Filipinach. Trwa tylko albo i aż około 3h i dostarcza ogromnej ilości adrenaliny oraz jeszcze większej satysfakcji po przejściu kanionu. Jest to jedna z przygód podczas, której wiele osób przełamuje swoje bariery i robiąc rzeczy, których myśleli, że nigdy nie zrobią.

Wodospad Kawasan

jest trójstopniową kaskadą o jasnej turkusowej wodzie, płynącej z górskich źródeł znajdujących się głęboko w dżungli. Jeszcze stosunkowo mało znany wśród zagranicznych turystów, natomiast przez filipińczyków jest określany jako jeden z najpiękniejszych wodospadów na Filipinach.

KIEDY PRZYJECHAĆ NA CEBU

Cebu znajduje się w obszarze klimatu tropikalnego, ze średnią roczną temperaturą 30 stopni Celsjusza. Występują tutaj dwie pory roku: pora sucha od stycznia do maja, oraz pora deszczowa od czerwca do grudnia. Najmniej opadów spada tutaj w lutym, a najwięcej w październiku.

 Cebu kiedy jecha

FILIPINY WIDZIANE NASZYMI OCZAMI

Cebu w naszym obiektywie

Chiny - wyjazdy w 2020

(Oferta wyjazdów)

Nasza podróż do Chin to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym z akcentem luksusu. Często się przemieszczamy dzięki temu bard...

Laos, Kambodża i Tajlandia - wyjazdy w 2020

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym z akcentem luksusu. Często się przemieszczamy, dzięki temu bardzo dużo odkrywa...

Wietnam - wyjazdy w 2020

(Oferta wyjazdów)

Jest to nasza najbardziej przygodowa wyprawa podczas której, 6 dni spędzimy na motocyklach, przemierzając wietnamskie góry i pola ...

Indonezja - wyjazdy w 2020

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym z akcentem luksusu. Często się przemieszczamy i mało sypiamy, dzięki temu bard...

Sylwester 2019/2020 na prywatnej wyspie - Filipiny

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym. Często się przemieszczamy, dużo odkrywamy, czasami odpoczywamy, ale przede ws...

Filipiny i Hongkong - wyjazdy w 2020

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym. Często się przemieszczamy, dużo odkrywamy, czasami odpoczywamy, ale przede ws...

cofnij
dalej
Slider