fbpx

Chiny

Wyjazdy do Chin

Wyjazdy do indii

Wyjazdy do indonezji

Wyjazdy do wietnamu

Wyjazdy do kambodży

Wyjazdy do tajlandii

Wyjazdy do laosu

Wyjazdy na filipiny

logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Pływanie w morzu obok największych znanych człowiekowi ryb – rekinów wielorybich, liczne wodospady oraz spływ kanionem i skakanie z klifów, to część atrakcji czekających na Cebu.

Cebu jest stosunkowo mało popularną wyspą wśród turystów, raczej jest traktowane jako punkt przesiadkowy na wyspę Bohol, i oby tak zostało! Tak naprawdę, wszystko co najciekawsze dzieję się na południu wyspy, a dzieje się dużo, jeśli się wie, gdzie się udać. Ale po kolei:

CO ZOBACZYĆ/ZROBIĆ NA CEBU

Pływanie w morzu...

...obok największych znanych człowiekowi ryb – rekinów wielorybich, (według oficjalnych pomiarów długość ciała osobników tego gatunku dochodzi do 12,65 m a masa ich ciała sięga 13,6 t ) a jednocześnie najbardziej tajemniczych i pięknych stworzeń znanych człowiekowi, jest jednym z najbardziej niesamowitych przeżyć, jakie możemy doświadczyć w naszym życiu.
Pomimo imponujących rozmiarów i groźnie brzmiącej nazwy, rekin wielorybi jest rybą łagodną i nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Jest jednym z trzech znanych rekinów żywiących się planktonem.

Na świecie jest zaledwie garstka miejsc, gdzie zetknięcie z rekinem jest w 100% gwarantowane! A my odwiedzimy jedno z tych miejsc – Oslob, na wyspie Cebu.
Te spotkanie jest możliwe, dzięki niesamowitym relacjom jakie wytworzyły się między rybakami, a rekinami. Trochę to wygląda jak karmienie rybek w akwarium, z tym że "rybki" mają od 5m do 12m, a zamiast akwarium, mamy otwarte morze.

Wodospad Tumalog

to wodospad o którym niewielu słyszało, a jeszcze mniej widziało…Ten cud natury został odkryto dopiero niedawno, dlatego nie ma o nim jeszcze wzmianki w żadnych przewodnikach. Nie jest on ani najwyższy, ani najsilniejszy, ale z pewnością jednym, z najdzikszych wodospadów. Woda nie spada z wielkim hukiem, wręcz przeciwnie, a zieleń, bambusy i kompletny brak jakiejkolwiek ingerencji człowieka w otoczenia sprawia tylko, że wodospad jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Będąc na miejscu, z pewnością zapragniemy zostać tu jak najdłużej, a dzikość tego miejsca na długo zagości w naszej pamięci.

"Canyoning" w Badian

czyli poruszanie się w kanionie przy użyciu różnych technik, takich jak wspinaczka, skoki do wody, chodzenie, zjazdy i pływanie. Jest to "najmocniejsza" atrakcja podczas całego naszego pobytu na Filipinach. Trwa tylko albo i aż około 3h i dostarcza ogromnej ilości adrenaliny oraz jeszcze większej satysfakcji po przejściu kanionu. Jest to jedna z przygód podczas, której wiele osób przełamuje swoje bariery i robiąc rzeczy, których myśleli, że nigdy nie zrobią.

Wodospad Kawasan

jest trójstopniową kaskadą o jasnej turkusowej wodzie, płynącej z górskich źródeł znajdujących się głęboko w dżungli. Jeszcze stosunkowo mało znany wśród zagranicznych turystów, natomiast przez filipińczyków jest określany jako jeden z najpiękniejszych wodospadów na Filipinach.

KIEDY PRZYJECHAĆ NA CEBU

Cebu znajduje się w obszarze klimatu tropikalnego, ze średnią roczną temperaturą 30 stopni Celsjusza. Występują tutaj dwie pory roku: pora sucha od stycznia do maja, oraz pora deszczowa od czerwca do grudnia. Najmniej opadów spada tutaj w lutym, a najwięcej w październiku.

 Cebu kiedy jecha

FILIPINY WIDZIANE NASZYMI OCZAMI

Cebu w naszym obiektywie

Sylwester 2019/2020 na prywatnej wyspie - Filipiny

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym. Często się przemieszczamy, dużo odkrywamy, czasami odpoczywamy ale przede wsz...

Filipiny i Hongkong - wyjazdy w 2020

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym. Często się przemieszczamy, dużo odkrywamy, czasami odpoczywamy ale przede wsz...

Nepal - wyjazdy w 2019

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym. Często się przemieszczamy, dużo odkrywamy, czasami odpoczywamy ale przede wsz...

Indonezja - wyjazdy w 2019

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym z akcentem luksusu. Często się przemieszczamy i mało sypiamy dzięki temu bardz...

Indie - wyjazdy w 2019

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym. Często się przemieszczamy  dzięki temu bardzo dużo odkrywamy. 17 DNI Koszt: 3...

Chiny - wyjazdy w 2019

(Oferta wyjazdów)

Nasza podróż do Chin to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym z akcentem luksusu. Często się przemieszczamy dzięki temu bard...

cofnij
dalej
Slider