logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Boracay i jej Biała Plaża - królowa wszystkich plaż

Biała Plaża (White Beach) od kilku lat wygrywa różne plebiscyty na najpiękniejszą plaże świata, bądź jest w ścisłej czołówce, a w 2012 została uznana za najlepszą wyspę na świecie!

biała plaża boracay

Boracay i jej Biała Plaża - królowa wszystkich plaż

Boracay z 4 kilometrową, biała plażą, która znajduje się na niemal każdej widokówce z Filipin, urozmaiconym życiem nocnym, mnóstwem barów i klimatycznych restauracji na plaży, sprawia, że jest to najbardziej znana i oblegana destynacja na Filipinach.
Mimo tego, że jest przeludniona, przepełniona barami, hotelami, resortami i zatłoczona, to nie bardzo Cie to obchodzi, kiedy siedzisz na białej plaży, ze stopami zakopanymi w pudrowym piasku, nad twoją głowa palmy przysłaniają niebo, do tego delikatna morska bryza, na horyzoncie zachodzące słońce i mnóstwo łódek, a Ty podziwiasz jeden z najpiękniejszych zachodów słońca w Twoim życiu.

KIEDY PRZYJECHAĆ NA BORACAY?

Boracay znajduje się w obszarze klimatu tropikalnego, ze średnio roczną temperaturą 30 stopni Celsjusza. Występują tutaj dwie pory: pora sucha trwa od II połowy listopada do I połowy czerwca, a pora deszczowa od II połowy czerwca do I połowy listopada. W porze suchej pojawiają się krótkie opady i burze, zazwyczaj wieczorem, a w porze deszczowej może padać przez kilka dni pod rząd. Najcieplejszymi miesiącami są marzec, kwiecień i maj, temperatura może sięgnąć nawet 39 stopni Celsjusza. Najchłodniejszym listopad, kiedy średnia temperatura wynosi około 26 stopni Celsjusza.

W październiku spada tutaj najwięcej opadów, a w marcu najmniej.Tajfuny i tropikalne sztormy pojawiają się tutaj w porze deszczowej,

Najwięcej turystów przybywa na wyspę podczas Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, Chińskiego Nowego Roku, Świąt Wielkanocnych i Święta Pracy w maju.

FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW NA FILIPINY

POZOSTAŁE WPISY O FILIPINACH


wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google