logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Najpiękniejsze wodospady w Laosie


Bramą do płaskowyżu Bolaven jest średniej wielkości miejscowość, położona w południowej części Laosu, Pakse. Znajdziemy w niej kilka świątyń, lokalnych knajpek, niewielkich hoteli i targowisko. Pomimo, że miasto nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych miejscowości w kraju, jest bardzo często odwiedzane przez turystów. Powodem tego jest pobliski płaskowyż Bolaven, obfitujący w piękne wodospady i słynne plantacje laotańskiej kawy i herbaty. W tej niezwykłej krainie znajduje się także kilka wiosek, zamieszkałych przez mniejszości etniczne, które zwabiają przyjezdnych swoimi lokalnymi tradycjami i, zupełnie egzotycznym dla Europejczyków, stylem życia.

Najpiękniejsze wodospady w Laosie

WODOSPAD TAD YUANG

Wcale nie najwyższy, ale bardzo urokliwy wodospad, otoczony soczystozielonymi zboczami. Po trekkingu w palącym, południowym słońcu najprzyjemniejszym sposobem spędzania czasu przy Tad Yaung jest pływanie w orzeźwiających, naturalnych basenach wodospadu.

 

WODOSPAD TAD FANE

Kolejnym malowniczym miejscem na płaskowyżu jest punkt, w którym dwie rzeki, opadając ze 120-metrowej skarpy, łączą się w jedną. Podwójny wodospad Tad Fane, bo o nim mowa, robi piorunujące wrażenie! W pobliżu znajdują się punkty widokowe, oraz resort, w którym można zjeść lunch z widokiem na piękne wodospady.

PLANTACJE KAWY I HERBATY

Płaskowyż Bolaven poszczycić się może jednym z największych w Laosie skupiskiem plantacji kawy i herbaty. Niektóre z nich otwarte są dla odwiedzających. Wizyta na takiej plantacji odkryje wszelkie tajniki procesu powstawania, uwielbianych przez cały świat, gorących napoi. Na miejscu można oczywiście skosztować świeżo parzonej, aromatycznej kawy lub herbaty i kupić gotowe paczki z granulatem w środku.

WIOSKI ETNICZNE

Ciekawą formą spędzania czasu może być wizyta w jednej z osad tutejszych mniejszości etnicznych. Są one zamieszkałe przez rdzenne, laotańskie plemiona Katu, Alak czy Suay. Należy jednak mieć na uwadze, że wizyty w takich wioskach są już mocno skomercjalizowane i nastawione na turystyczny zarobek.

KIEDY JECHAĆ DO PAKSE

Na południu Laosu panuje specyficzny, dosyć ciepły mikroklimat (średnia roczna temperatura wynosi ok. 27°C). Ze względu na to, że duża część dróg na płaskowyżu Bolaven nie jest pokryta asfaltem, najlepszym terminem na przyjazd jest pora sucha: od listopada do kwietnia. W porze deszczowej większość tras pokryta jest grząskim błotem, który utrudnia zwiedzanie terenu, zwłaszcza skuterem.

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO LAOSU

POZOSTAŁE WPISY O LAOSIE


kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google