logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Vang Vieng – malownicza miejscowość w Laosie

Vang Vieng – malownicza miejscowość w Laosie


Położone w środkowym Laosie Vang Vieng to popularny kurort turystyczny, zwabiający do siebie ogromem rozrywek do wyboru. Miasto kusi luźną atmosferą.

Jeszcze kilka lat temu była to typowa imprezownia, jednak po wielu ekscesach, władze mocno zadbały o to, aby miasteczko powróciło do korzeni i na chwilę obecną, osoby szukającej imprezy 24h/dobę, mogą być rozczarowane. Malowniczo położona nad rzeką Nam Xong miejscowość, może przywrócić o zawrót głowy swoimi bajecznymi widokami. Z pewnością zadowoli tych wszystkich, którzy chcą się wyluzować (nie imprezować) ale też entuzjastów aktywnego spędzania czasu w pięknych miejscach!

Laos Vang Vieng

CO ROBIĆ W VANG VIENG

Głównym powodem, dla którego do Vang Vieng zjeżdża rocznie tysiące turystów jest szereg ciekawych rozrywek i aktywności do wyboru. Niezapomnianym przeżyciem może być wypożyczenie roweru lub skutera i pobłądzenie po okolicznych, urzekających terenach, koniecznie pamiętając o wizycie na punktach widokowych! Warto orzeźwić się, pływając w tutejszych błękitnych lagunach lub zrelaksować podczas leniwego spływu po rzece na oponie samochodowej czy kajaku. Dla szukających mocnych wrażeń również nie braknie zajęć: można się wybrać do parku linowego lub odkrywać okoliczne jaskinie. Znajdzie się nawet coś, dla fanów serialu „Przyjaciele”, albowiem, z niewiadomych przyczyn, jest on puszczany każdego wieczora w co drugim hotelu.

CO ZOBACZYĆ W VANG VIENG

LAGUNY

Okolice Vang Vieng obfitują w błękitne laguny, w których można się kąpać i skakać do wody z podestów z linami: istny raj! Najbliżej miasta znajduje się główna turkusowa oaza: Blue Lagoon. Warto jednak udać się kilka kilometrów dalej, aby trafić do Blue Lagoon 3. Jest ona dużo większa i spokojniejsza. Pluskanie się w przejrzystej wodzie i podziwianie cudownych widoków dookoła, to chwila, dla której warto przyjechać do Vang Vieng!

PUNKTY WIDOKOWE

Soczystozielone tereny w okolicach Vang Vieng są imponujące, ale tak naprawdę dopiero widziane z góry zapierają dech w piersiach! Dobrym pomysłem jest odbicie z głównej ścieżki i udanie się na jeden z punktów widokowych, na przykład na Pha Ngern. Oczywiście wymaga to małego trekkingu, ale krajobraz rozpościerający się z góry wart jest każdego wysiłku!

RZEKA NAM XONG

Główna rzeka, przy której położone jest Vang Vieng stanowi atrakcję samą w sobie! Jedną z opcji jest skorzystanie ze zorganizowanych wycieczek i udanie się na kilkugodzinny spływ kajakiem lub, bardziej leniwy, na dętkach. Wzdłuż rzeki znajduje się też wiele knajpek, gdzie w towarzystwie wspaniałych widoków, można delektować się zimnym Beerlao, mocząc jednocześnie stopy w przyjemnie chłodnej rzece.

JASKINIE

Przemierzając malownicze tereny dookoła Vang Vieng, warto udać się do tutejszych jaskiń. Jest ich naprawdę sporo do wyboru. Najbardziej popularne to: przylegająca do Blue Lagoon jaskinia Tham Phu Kham, piękna Tham Chang czy Tham Nam wewnątrz której można pływać na pontonie.

KIEDY JECHAĆ DO VANG VIENG

Aby w pełni wykorzystać czas spędzony w Vang Vieng, najlepiej przyjechać pomiędzy październikiem, a kwietniem. Są to najbardziej słoneczne miesiące, z rzadko występującymi opadami i średnimi temperaturami w okolicach 26-30°C. Wilgotność powietrza również nie jest wówczas tak wysoka, jak w porze deszczowej, co sprawia, że klimat sprzyja podróżowaniu w tych rejonach.

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO LAOSU

 POZOSTAŁE WPISY O LAOSIE


lipiec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google