Sulawesi motoskuterem + Kuala Lumpur

Wyjazd przygodowy
Po co podróżować zwyczajnie kiedy można niesamowicie
 
 • Gdzie jedziemy? Indonezja
 • Ilość osób? 7-12
 • Wiek? 21+
 • Na ile dni? 18
 • Kiedy maj - listopad

11 300 zł + 900 USD

+ bilet na lot międzykontynentalny (od 5 500 zł)

 

JEDNA Z RELACJI Z TEGO PLANU:

SPRAWDŹ TUTAJ

Czego doświadczysz?

PIONIERSKI PROGRAM

Jako pierwszy organizator na świecie porzuciliśmy podróżowanie w busie, które w tej części świata jest bardzo czasochłonne i męczące, na rzecz motoskuterów i doświadczenia przygody życia! Sulawesi przemierzamy z jednego krańca na drugi. To absolutny unikat wśród propozycji na odkrycie tej niesamowitej wyspy!

SULAWESI

Jedenasta pod względem wielkości wyspa na świecie. Krajobrazy rodem z Parku Jurajskiego, bujna zieleń, fascynujące tradycje, góry (najwyższy szczyt ma 3 455 m n.p.m), wulkany, tarasy ryżowe, rzeki, wodospady, doliny, rajskie plaże, edeńskie wysepki, ogromne gaje palmowe, rekiny wielorybie, endemiczne czarne makaki, wyraki, egzotyczne ptaki, wspaniałe rafy oraz oryginalna tylko dla tej części globu architektura.

Z POŁUDNIA NA PÓŁNOC MOTOSKUTEREM I PROMEM

Ponad 1 500 km podczas 14 dni jazdy pokonujemy na niezawodnych, azjatyckich motoskuterach. Takimi samymi poruszają się lokalni mieszkańcy mając do dyspozycji półautomat, cztery biegi, większe koła oraz pojemność od 110 do 125. Takie maszyny poniosą nas wszędzie! W trakcie wyprawy czekają nas bardziej i mniej wymagające odcinki, z przerwą na relaks oraz odpoczynek na rajskich Togeanach!

DLA KOGO?

Dla osób, które cenią sobie nie tylko nieoczywiste miejsca, ale lubią także wyzwania i adrenalinę towarzyszące ich odkrywaniu. Dobrze widziane jest również doświadczenie w prowadzeniu motocykla/skutera ze względu na spore natężenie ruchu w niektórych miejscach oraz różny stan dróg.

Odkryjesz Sulawesi motoskuterem! Z południa do północ, 14 dni jazdy, 1500 km raju!

Przy odrobinie szczęścia zobaczysz zmumifikowanego nieboszczyka z ludu Toraja oraz ceremonie pogrzebową

Popłyniesz łodzią w prehistorycznej scenerii krasowych wzgórz

Popływasz w jeziorze pełnym nieparzących meduz

Wybierzesz się na poszukiwanie endemicznych czarnych makaków

Odkryjesz malownicze okolice Tana Toraja motoskuterem

Odpoczniesz w rajskich okolicznościach na odciętych od świata wyspach

Będziesz wypatrywał wyraków

Tropikalna zieleń, góry i rzeki będą Twoja codziennością

Zobaczysz kilka wulkanów i jeżeli ich aktywność na to pozwoli, to zbliżysz się do krateru

Zasmakujesz Azji podczas nocy w Kuala Lumpur

Zanurkujesz z rekinem wielorybim

SULAWESI (CELEBES) - 1500 km na motoskuterze!

Motoskutery to jeden z najlepszych sposobów na odkrywanie Azji Południowo-Wschodniej poza utartym szlakiem! Jako pierwszy organizator na świecie porzuciliśmy podróżowanie w busie, które w tej części świata jest bardzo czasochłonne i męczące. W zamian wskakujemy na motoskutery, dając Wam możliwość doświadczenia przygody życia! Sulawesi przemierzamy z jednego krańca na drugi, co jest absolutnie unikatowym sposobem na odkrycie różnorodności tej niesamowitej wyspy. Czeka nas chłonięcie przypominających Jurassic Park spektakularnych krajobrazów przy pełnej swobodzie zatrzymywania się tam, gdzie coś nas zachwyci lub zaintryguje. A takich miejsc będzie pod dostatkiem! Dżungle, wulkany, ogromne gaje palmowe, urokliwe wybrzeża, formacje krasowe, góry, pola ryżowe, wodospady, oryginalna architektura, szokujące zwyczaje i autentyczni ludzi, dla których to my będziemy niecodzienną atrakcją, o której opowiada się jeszcze długo po odjeździe. Takie klimaty będą towarzyszyć nam każdego dnia, a Ty pełen niedowierzania będziesz zastanawiać się, czy dalej jesteś na tej samej planecie.

LUD TORAJA

Grupa etniczna zamieszkująca rejon Tanah Toraja na południu Sulawesi otworzyła się na świat po długiej izolacji dopiero na początku ubiegłego wieku i do dziś przestrzega swoich odwiecznych wierzeń, rytuałów oraz tradycji. W otoczeniu wyjątkowych, niemal nietkniętych ręka człowieka krajobrazów Toradżanie zachowali unikatową i niespotykaną nigdzie indziej kulturę skupiającą się wokół śmierci. W tym regionie zobaczycie tradycyjne wioski z charakterystycznymi domkami na palach i półokrągłymi dachami, groby z odkrytymi czaszkami wiszące na skałach, figurki tau-tau przedstawiające zmarłe osoby oraz tajemnicze drzewa – dawne miejsca pochówku niemowląt. Istnieje duża szansa, że w trakcie naszej przygody trafimy na ceremonię pogrzebową, która jest traktowana przez Toradżan jako najważniejsze wydarzenie w życiu człowieka. Pogrzeby organizowane są z dużym rozmachem i zazwyczaj odbywają się kilka miesięcy lub lat po śmierci nieboszczyka. W tym czasie poszukuje się dogodnego terminu, żeby wszyscy członkowie rodziny mogli dotrzeć na ceremonię, a rodzina zmarłego mogła zebrać odpowiednie środki na organizację, W oczekiwaniu na pogrzeb ciało przechowuje się w dawnym domu zmarłego w trumnie lub (coraz rzadziej) jako mumię. Uroczystości pogrzebowe trwają zazwyczaj kilka dni i pojawia się na nich nawet kilkuset gości. Obowiązkowym punktem programu jest składanie ofiar ze zwierząt, głównie świń i bawołów.

TOGEANY

Wyspy Togean to archipelag 56 niedużych, wulkanicznych wysepek w Zatoce Tomini położonej w środkowej części Sulawesi. Miejsce poza utartym szlakiem, znane niewielu wytrawnym podróżnikom, którzy podejmują wysiłek dotarcia tam, żeby cieszyć się z dziewiczych lasów deszczowych, krystalicznie czystej wody oraz jednych z lepszych raf koralowych w Indonezji. Niedostępność Togeanów sprawia, że wciąż są mało skomercjalizowane i niezadeptane przez turystów. Poza rajskimi plażami, które z dużym prawdopodobieństwem będziecie mieć tylko dla siebie, możecie tutaj wykąpać się w wyjątkowym jeziorze pełnym nieparzącym meduz oraz spotkać lud Bajo, znany również jako "Morscy Cyganie". Ta tradycyjna społeczność zajmuje się głównie rybołówstwem i zamieszkuje domki na palach ulokowane bezpośrednio na morzu. Słynie także z tego, że jej członkowie mogą wytrzymać pod wodą nawet do 12 minut! To wszystko sprawia, że wizyta na Togeanach to autentyczna wyspiarska przygoda, która na długo zapada w pamięć.

PÓŁNOC SULAWESI - OD GORONTALO PO TANGKOKO

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie można znaleźć naturalną scenerię przypominającą Park Jurajski to my odpowiadamy bez wahania – w północnej części Sulawesi! Region, który w okolicach jest eksplorowany głównie przez nurków, ma jeszcze więcej do zaoferowania na lądzie. Przez kilka dni będziemy chłonąć gęstą dżunglę, eksplorować niedostępne wodospady, zapuszczać się w gęste gaje kokosowe i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Na tej niesamowitej trasie czeka nas kilka atrakcji - w ukrytej, nieturystycznej miejscówce popływamy z rekinami wielorybimi oraz podejdziemy do krateru wulkanu Lokon (jeżeli pozwoli na to stan jego aktywności). Zapuścimy się także do Parku Narodowego Tangkoko, żeby poszukiwać czarnych makaków oraz wyraków. Naszą wyprawę na jednośladach zakończymy w rejonie Manado, słynącym ze świetnej kuchni oraz kolorowej kultury Minahasa. Idealne miejsce na podsumowanie wszystkich emocjonujących dni oraz relaks po pokonaniu prawie 1600 km na motoskuterze!

RAMMANG RAMMANG

Rammang Rammang to malownicza i wyjątkowa okolica położona na południu Sulawesi, która niesłusznie bywa pomijana przez większość podróżujących w drodze do Tanah Toraja. Jej nazwa oznacza chmury lub mgły, które bardzo często pojawiają się w godzinach porannych lub po opadach deszczu, tworząc niesamowitą scenerię.

Rammang Rammang to najstarszy i trzeci co do wielkości obszar na świecie pod względem ilości skał wapiennych i form krasowych. Przejeżdżając przez ten region będziemy podziwiać serię wysokich klifów, zielonych dolin, pól ryżowych i spokojnych rzek. W okolicy znajduje się także słynna jaskinia Leang-Leang, gdzie znajdują się malowidła mające ponad 40 000 lat! To najstarsze odkryte prehistoryczne szablony i malowidła, które dają możliwość wglądu w życie ludzi pierwotnych.

Rammang Rammang to jedno z wielu wyjątkowych miejsc na Sulawesi, które odkryliśmy właśnie dzięki możliwości zjechania motorami z trasy w dowolnym miejscu…

Dzień po dniu

Ze względu na przygodowy charakter wyjazdu, działanie siły wyższej lub nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności oraz czynników zewnętrznych nie możemy zagwarantować, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nawet czy uda się zrealizować plan w 100%...
My kochamy ten dreszczyk adrenaliny i sposób na odkrywanie świata, ale rozumiemy, że nie każdy tak sobie wyobraża swój wymarzony urlop…Pytanie, czy Tobie się podoba?

Następny dzień

Dzień 1

WARSZAWA - KUALA LUMPUR

Przygoda czas start! Zaczynamy spotkaniem z pilotem na lotnisku w Warszawie. Po dopięciu ostatnich formalności wprowadzi Was w klimat nadchodzącej motoskuterowej wyprawy - będzie to także okazja do zapoznania się z innymi uczestnikami oraz pierwszej integracji, która sprawi, że nadchodząca podróż nie będzie się dłużyć.

Naszym pierwszym celem jest Kuala Lumpur w Malezji. Stolica tego kraju to świetne miejsce na rozpoczęcie naszej przygody, ponieważ pozwoli na poznanie Azji Południowo-Wschodniej z nutką luksusu, co będzie pożądane po długim locie i przed najbliższymi dniami, gdzie będziemy raczej wychodzić poza swoją strefę komfortu.

UWAGA! Nasze wyprawy zaczynamy na lotnisku w Warszawie, jednak jak najbardziej jest możliwość wylotu z innego portu lotniczego i dołączenia do grupy.

Mapa i pogoda

map-svg

Mapa wyprawy

Gdzie śpimy

W odwiedzanych przez nas miejscach będą nam towarzyszyć szum fal, piasek, odgłosy dżungli, szelest palm oraz piękne widoki. Jednak trzeba być świadomym, że infrastruktura turystyczna na Sulawesi jest bardzo skromna, a standardy odbiegają od tajskich, a nawet jawajskich czy balijskich, nie wspominając o europejskich. Należy liczyć się z tym, że w niektórych miejscach prąd będziemy mieć tylko przez kilka godzin dziennie, nie wszędzie będzie podłączona ciepła woda, wyposażenie pokoi może być podstawowe, a czasami mogą się zdarzyć małżeńskie łóżka dla dwóch osób.

Uwaga

Jeśli podróżujesz solo, zostaniesz zakwaterowany z osobą tej samej płci.

Może się zdarzyć, że zameldujemy się w innym resorcie niż na zdjęciach, jednak zawsze będzie to podobny standard. Szczegółową agendę wraz z resortami, adresami, telefonami itp. wysyłamy na 10 dni przed wylotem.

Następne miejsce noclegu

Dzień 2: Kuala Lumpur

1 noc, pokoje dwuosobowe 

Cena

Koszt realizacji tego planu

 • 11 300 PLN + 900 USD + bilet lotniczy

  Cena wyprawy
  Organizacja + wszystkie rzeczy wchodzące w cenę wyjazdu. Ceny biletów lotniczych zaczynają się od 5 000 zł

 • od 5 000PLN

  Bilet lotniczy
  Warszawa - Kuala Lumpu, Manado - Warszawa. Oferujemy bezprowizyjną pomoc w zakupie biletów. Latamy samolotami rejsowymi, które mają różne ceny w pulach biletów. Kolejność zgłoszeń może mieć wpływ na cenę biletu. 

 • 400 USD

  KIESZONKOWE
  Podpowiadamy, że minimalne kieszonkowe, które przeznaczysz na wyżywienie nieujęte w planie, napoje oraz zwyczajowe napiwki to 400 USD.

Cena zawiera

 • Cena zawiera
  • Opiekę w postaci polskiego pilota od pierwszego lotu
  • Motoskuter Honda/Yamaha 110 cm - 125cm na 14 dni
  • Samochód wsparcia na całej trasie
  • Lokalnego przewodnika na całej trasie
  • Transfer powrotny motoskuterów
  • 14 noclegów w resortach
  • 1 nocleg na promie
  • Częściowe wyżywienie: 14 x śniadanie, 2 x obiad, 2 x kolacja 
  • Lot z Malezji do Indonezji:
   • Kuala Lumpur - Makasar
  • Całonocny prom
  • Transfery łodziami na Togeanach
  • Bilety wstępu i atrakcje z planu
  • Wejścia do Parków Narodowych
  • Trekking z przewodnikiem po Tongkoko
  • Wszystkie transfery wynikające z planu (łodzie, busy)
  • Opłaty środowiskowe
  • Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 150.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN) wraz z rozszerzeniem o choroby przewlekłe oraz sporty ekstremalne. Ubezpieczenie zostało także rozszerzone o koszty leczenia spowodowane przez koronawirusy Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami w tym zachorowania na COVID-19
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Cena nie zawiera
  • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kuala Lumpur, Manado-Warszawa
  • Wizy po przylocie do Indonezji 35$ 
  • Wydatków własnych

Terminy wpłat

 • I rata - 500 zł

  płatna przy podpisaniu umowy

 • BILET LOTNICZY - OD 5 000 ZŁ

  1-5 miesięcy przed wyjazdem (nie pobieramy prowizji, jeżeli bilet kupimy taniej, zwracamy różnicę, jeśli drożej, uczestnik dopłaca różnicę).

 • II RATA - 10 800 PLN

  płatna do 7 dni od otrzymania biletu lotniczego

 • III RATA - 900 USD

  płatna pilotowi na lotnisku, w dniu wylotu