logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

Gwarancja Ubezpieczeniowa:

Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki

NIP: 969 150 37 53

Napisz, zadzwoń

Masz pytania, wątpliwości? Porozmawiaj z kimś kto tam był:

+48 791 323 800 - Krystian Klottka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo amazing asia

Yen Bai

Yen Bai jest rolniczą prowincją z ogromnym potencjałem.

Odwiedzana głównie przez wietnamskich turystów, prowincja jest zamieszkała przez 30 grup etnicznych. Główną atrakcją prowincji są góry, tarasy ryżowe i różne grupy etniczne, które żyją w pełnej harmonii z okolicą.

Prowincja nie jest jeszcze tknięta przez białych turystów. W okolicy praktycznie nikt nie mówi po angielsku, w „restauracjach” nie ma angielskiego menu, a w hotelach porozumiewa się językiem migowym. Spotkanie turysty z zachodu, należy do rzadkości (zazwyczaj będą to jacyś poszukiwacze przygód, przemierzający w pojedynką Wietnam na motorze).

CO ROBIĆ W YEAN BAI

Najpiękniejsze okolice znajdują się wokół miejscowości Mu Cang Chai, a droga prowadząca z Mu Cang Chai do wioski La Pa Tan jest jedną z piękniejszych tras po jakiej jechaliśmy. Wiedzie wzdłuż rzeki, górskich pasm i pięknych dolin z tarasami ryżowymi i małymi, drewnianymi chatkami. Po drodze często mijamy ludzi z mniejszości etnicznych, na których technologia nie wpłynęła w żaden sposób. Ubrani w swoje tradycyjne, kolorowe stroje, często z wiklinowymi koszami na plecach, idą na pole albo przeprowadzają bydło przez drogę. Nie zaczepiają, nie oferują niczego, nie chcą nic sprzedać, żyją tak jak żyli 100 lat temu. Wszystko tutaj jest autentyczne i prawdziwe.

Jedne z najpiękniejszych tarasów, jeśli nie najpiękniejsze, znajdują się w okolicy La Pan Tan. To tutaj zostało wykonane, większość zdjęć pól ryżowych Wietnamu, które znajdziemy w internecie.
Każdego roku, pomiędzy wrześniem a październikiem, pola ryżowe fundują niesamowity spektakl kolorów. Dojrzały ryż zmienia swój kolor w żółto-złoty.

Krajobraz prowincji powstał głównie dzięki ludowi Hmong i jest dowodem na majstersztyk ludzkiej dłoni, które w zgodzie z naturą stworzyły unikalną i piękną scenerię prowincji Yen Bai. Pola ryżowe są oficjalne uznawane w Wietnamie, jako znak rozpoznawczy mniejszości etnicznej ludu Hamong.

KIEDY WARTO PRZYJECHAĆ DO YEN BAI

Najlepszy okres na odwiedzenie Yen Bai to miesiące od marca do I połowy maja oraz od września do końca listopada. W tym okresie pogoda jest stosunkowo stabilna, ze sporą ilością słońca, temperatura w dzień wynosi między 15 a 28 stopni Celsjusza, a nocą od 10 do 18 stopni Celsjusza. 

Okres od grudnia do lutego jest najchłodniejszym okresem. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 8 stopni Celsjusza, nocą temperatury spadają poniżej zera, a w ostatnich latach spada tam nawet śnieg.
Czerwiec, lipiec i sierpień są najcieplejszymi miesiącami ale jest to zarazem szczyt sezonu deszczowego.

Wszystkie prowincje w północno zachodnim Wietnamie, m.in. Yen Bai, Lao Cai (Sapa), Ha Giang mają zbliżony do siebie klimat.

FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO WIETNAMU

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google