logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Laos, Kambodża i Tajlandia - wyjazdy w 2023

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym z akcentem luksusu. Często się przemieszczamy, dzięki temu bardzo dużo odkrywamy.

Aktualne Zasady wjazdu

Tajlandia i Kambodża nie wymaga certyfikatów ani testów. Laos wymaga szybkiego testu antygenowego(do zrobienia w Bangkoku) od osób, które nie posiadają certyfikatów Covid.

Trzy kraje, które odwiedzimy podczas naszego wyjazdu to mieszanina azjatyckich smaków.

Laos - oaza spokoju, gdzie życie toczy się według zasad buddyjskich mnichów.

Kambodża - kraj pięknych śnieżnobiałych plaż i zabytków sprzed tysiąca lat.

Tajlandia i jej stolica Bangkok, miejsca tętniące życiem.

Intensywny plan i intensywne doznania, niezliczona ilość fotografii i wspomnień. Dedykowane dla wytrwałych podróżników, kochającym poznawanie świata w ten sposób, w grupie ludzi o podobnych zamiłowaniach.

  Wybraliśmy najciekawsze miejsca, z miejsc które odwiedziliśmy w Kambodży i w Laosie, po to, abyś mógł przeżyć swoją przygodę życia.

Nasz film z Kambodży

Nasz film z Laosu:

Wszystkie nasze filmy znajdziesz na YOUTUBE

Zero ściemy, wszystkie zdjęcia i filmy są naszego autorstwa, to co zobaczyłeś na naszej www, przeżyjesz podczas wyjazdu!

 Dokładna informacja, który z naszych pilotów poprowadzi wyjazd, będzie podana przed zakupem biletów lotniczych.

2023 Termin 1 MARZEC: 04.03.2023 – 19.03.2023
Zajęte miejsca 0%
2023 Termin 2 LISTOPAD: 11.11.2023 – 26.11.2023
Zajęte miejsca 0%
6 400 PLN
+
900 USD
CENA WYPRAWY
Organizacja + wszystkie rzeczy wchodzące w cenę
od 3 000 PLN
ŚREDNI KOSZT BILETU
 
 
Warszawa - Bangkok- Warszawa
400 USD
KIESZONKOWE

400 $ to minimalna kwota jaką należy zabrać jako kieszonkowe na atrakcje z planu, jedzenie, napoje. Jest to kwota, która pozwoli zrealizować nasz plan w 100%.

Krok
I RATA - 500 zł - płatna przy podpisaniu umowy
Krok
BILET LOTNICZY - od 3 000 PLN

1-5 miesięcy przed wyjazdem (nie pobieramy prowizji, jeżeli bilet kupimy taniej, zwracamy różnicę, jeśli drożej, uczestnik dopłaca różnicę).

Krok
II RATA - 5 900 PLN - płatna do 7 dni od otrzymania biletu lotniczego
Krok
III RATA - 900 USD - płatna pilotowi na lotnisku, w dniu wylotu

DZIEŃ 1 - WARSZAWA

Wylot z Warszawy (lot z jedną przesiadką)

DZIEŃ 2 - BANGKOK

Przylot do Bangkoku. Transfer z lotniska do miejsca zakwaterowania i pierwszy kontakt z kulturą azjatycką. Wieczorem uroczyste rozpoczęcie naszej wyprawy na wysokim poziomie, Sky Bar z panoramą Bangkoku.

DZIEŃ 3 - BANGKOK - VIENTIANE (LAOS)

Transfer na lotnisko i godzinny lot do stolicy Laosu – Vientiane. Mówi się, że Vientiane jest najspokojniejszą ze stolic Azji Południowo-Wschodniej, świetnie oddając charakter  i atmosferę Laosu. Miasto to  odkryjemy tuk tukiem, którym wybierzemy się m.in. do  niezwykłego Parku Buddy. Miejsce te wypełnione jest  monumentalnymi rzeźbami przedstawiającymi postaci Buddy, jak  również bóstw i demonów z mitologii hinduistycznej.   Następnie zobaczymy najważniejszy narodowy zabytek, symbol suwerenności i jedności religii Laosu - Pha tha Luang.

DZIEŃ 4 - VIENTIANE - VANG VIENG

Po śniadaniu opuścimy stolicę Laosu i  prywatnym busem  udamy się do Vang Vieng (4-5h jazdy). Vang Vieng to niewielka miejscowości  otoczona polami ryżowymi położona nad rzeką Nam Song wśród pięknych, skalistych szczytów górskich.  Tego dnia postawimy na relaks, który idealnie wpisuje się w azjatycko-sielski  klimat całej okolicy Vang Vieng.  Karmienie zmysłów niezwykłymi  widokami uzupełnimy  o kultową, regionalną zabawę – Tubing. Czeka nas spływ rzeką. Dokonamy tego za pomocą opony… Te małe miasteczko  swego czasu zasłynęło  właśnie dzięki spływom tego typu.  Pejzaż otulającej rzekę natury dopełnia widok laotańskich, bawiących się lub łowiących ryby dzieci, nieustanie domagających się odpowiedzi na wysyłane pozorowania. Knajpki przy wodzie, rozłożone hamaki, muzyka reggeae i błogi spokój to właśnie klimat tego miejsca. Zachody słońca należą do jednych z najpiękniejszych,  które uchwycicie za pomocą aparatu. Wiszące mosty, góry i latające po niebie balony sprawią, że ten moment będzie magiczny.

DZIEŃ 5 - VANG VIENG

Po śniadaniu  czeka nas odrobina adrenaliny i poczucia wolności. Wyposażeni  w skutery (dla chętnych) udamy się w  kierunku  pobliskich wiosek (jeden skuter będzie przeznaczony dla dwóch osób, jeżeli mimo to, ktoś nie zdecyduje się prowadzić skutera i nie znajdzie się osoba, której mógłby potowarzyszyć, otrzyma alternatywny środek transportu). Po opuszczeniu turystycznej części miasta czeka nas spotkanie zwyczajnego życia Laotańczyków. Przekonamy się, jak  wygląda praca na polach uprawnych, spotkamy rodziny odbierające swoje pociechy z lokalnych szkół czy zagramy w piłkę na jednym z boisk.  Wszystkie te rzeczy będą jednak urozmaiceniem naszej drogi, której głównym celem są  ukryte laguny (skalne niecki z krystalicznie czystą wodą) znajdujące się kilkadziesiąt minut jazdy od miasteczka. Na miejscu poza zachwytem czystością wody czeka nas  możliwość poskakania do wody z lin i bambusowych platform. Tego dnia, planujemy również wejść na jedną z pobliskich gór, aby zobaczyć okolicę z innej perspektywy.

DZIEŃ 6 - VANG VIENG - LUANG PRABANG

Po śniadaniu przetransferujemy się  prywatnym busem do Luang Prabang – dawnej stolicy Laosu (5-6h). Jest to jedno z najpiękniejszych miast w tym państwie.  Unikalne połączenie kolonialnej, francuskiej architektury z buddyjskim klimatem i drewnianymi, laotańskimi domami robi niemałe wrażenie. Pierwszego dnia pobytu w tym mieście odwiedzimy „nocny market”.  Niesamowicie oświetlone, kolorowe namioty  rozłożone na głównej ulicy miasta, mają swój niepowtarzalny urok. Można zakupić tam lokalne produkty, spróbować egzotycznych potraw i poczuć klimat miejsca.

DZIEŃ 7 - LUANG PRABANG

Dzień 7 zapowiada się intensywnie. Przy blasku wschodzącego słońca udamy się na pochód mnichów. Laos to kraj bardzo religijny, a mnisi cieszą się ogromnym szacunkiem wśród miejscowej ludności. Każdego ranka witani są przez mieszkańców, którzy  obdarowują  ich drobnymi upominkami i jedzeniem. Towarzyszący  temu   zapach kadzideł, rozbrzmiewająca  w tle melodia  i aromat laotańskiej kawy unoszący się z pobliskich upraw – będzie początkiem naszego pełnego emocji dnia. Po tym mistycznym spotkaniu udamy się na jeden z najpiękniejszych wodospadów świata – Kuang Si. Będzie to spotkanie z naturalnym aquaparkiem,  do którego dostaniemy się, pokonując malowniczą drogę przez dżunglę. Na jej końcu czeka na nas kilkudziesięciometrowy wodospad, oczka wodne, mniejsze kaskady i laguny, w których możemy popływać albo poskakać ze skał i drzew. Orzeźwiająca kąpiel w turkusowej wodzie obowiązkowa!  Dzień pełen wrażeń zakończymy przy wybrzeżu Mekongu w jednej z lokalnych restauracji.

DZIEŃ 8 - LUANG PRABANG - SIEM REAP (KAMBODŻA)

Tego dnia czeka nas spotkanie z kolejnym krajem. Przed nami Kambodża, do której samolotem udamy się w godzinach popołudniowych.  Zameldujemy  się w pobliżu starożytnego Imperium Khmerów – Siem Reap, gdzie doświadczymy pierwszego spotkania z khmerską  kulturą i kuchnią, ale na tym nie zamierzamy poprzestać... W poszukiwaniu najbardziej autentycznych dań udamy się na nocny targ.  Tam z pewnością nie zabraknie  khmerskiej zupy z curry i innych lokalnych przysmaków.

DZIEŃ 9 - SIEM REAP - ANGKOR

Wczesnym rankiem wyruszamy tuk-tukiem (lokalnym środkiem transportu)  na spotkanie wschodzącego słońca, budzącego  jedną z największych atrakcji Azji – Angor – Imperium Khmerów.  W latach 802-1432 imperium to było największą aglomeracją świata, która została wyludniona. Na kilkaset lat miejsce to pozostało zapomniane, aż do roku 1860, gdy przypadkiem w środku dżungli, zostały odnalezione ruiny świątyń.  Obecnie obiekt ten znajduje się na liście „Cudów Świata”.  W  kompleksie Angkor czeka nas: odkrywanie kamiennych korytarzy,   wizyta w miejscu kręcenia filmu Tomb Rider – świątynia Ta Prohm gdzie czas sprawił, iż kamienne mury zostały otoczone korzeniami drzew wysokimi na kilkadziesiąt metrów, podziwianie setek kamiennych twarzy w świątyni Bayon i oczywiście Angkor Wat zwana „Świętym Miastem” -  najpopularniejsza i największa ze świątyń w całym imperium. Na wizytę w kompleksie przeznaczony mamy cały dzień. Wspólnie zdecydujemy, ile czasu faktycznie tam spędzimy.

DZIEŃ 10 - SIEM REAP - TONLE SAP - SIHOUKVILLE

Tego dnia przekonanym się, że  Kambodża poza swoim pięknem na co dzień boryka się z wieloma problemami.  Ludność tego państwa należy do najuboższych na świecie, co będziemy mogli doświadczyć   m.in.  w trakcie wizyty nad największym  i najważniejszym jeziorze w Kambodży - Tonle Sap. To miejscektóre spełnia wiele ról. Jest istotnym miejscem transportowym i gospodarczy. W ostatnim czasie odgrywa również istotną rolę w turystyce. Tradycyjnemu życiu  miejscowej ludności mieszkającej w domkach na drewnianych palach, dopływającym do szkół na wodzie dzieciom i sposobom na codzienne radzenie sobie z biedą, przygląda się coraz więcej ludzi, którzy jednocześnie przyczyniają się do powolnego podwyższania jakości życia miejscowych mieszkańców. Wyprawa na Tonle Sap potrwa kilka godzin, ale towarzyszące jej emocje sprawią, że  pozostanie z nami na długie lata. Nocą wyruszamy nocnym busem z łóżkami do spania w kierunku wybrzeża Kambodży – Sihanoukville.  Na miejscu zameldujemy się w godzinach porannych.

DZIEŃ 11 -  WYSPA KOH RONG

Dzień, w którym  czeka  nas zasłużony odpoczynek. Trudy dnia poprzedniego zrekompensują nam: biały jak mąka piasek, krystalicznie czysta woda i szklanka idealnie schłodzonego napoju. Dotarliśmy do bajecznych kambodżańskich wysp i nie zamierzamy się stąd szybko wynosić.

DZIEŃ 12 -WYSPA KOH RONG

Po leniwym i niepośpiesznym poranku kontynuujemy nasz relaks. Każdy z nas robi to, na co ma ochotę. Do dyspozycji mamy rajską wyspę, azjatycki klimat i białe plaże gdzie bez wątpienia naczelną atrakcję jest wylegiwanie się  na miękkim piasku. Te chwile umili nam pocztówkowy obraz   bezkresu turkusowej wody.

DZIEŃ 13 - WYSPA KOH RONG

Całodniowa wyprawa prywatną łodzią, podczas której będziemy mogli, nacieszyć się nieskazitelną azjatycką naturą, poskakać do wody i sfotografować bajecznie piękną plażę, na której przy zachodzie słońca rozpalimy ognisko i zjemy złowione wcześniej ryby. To wszystko w akompaniamencie szelestu rozchodzącego się z pobliskiej dżungli.

DZIEŃ 14 - WYSPA KOH RONG

Dzisiaj również skorzystamy z prywatnej łodzi i wybierzemy się na sąsiednią Koh Rong Samloem, gdzie będziemy mieli okazję do leniuchowania na hamakach rozstawionych w wodzie czy też pohuśtania  się na wodnych huśtawkach.
Nocą przy blasku księżyca czeka nas  kąpiel wśród świecącego planktonu. Możliwość uczestnictwa w tym niezwykłym zjawisku zawdzięczamy naszej lokalizacji, oddalonej  od zabudowań i zanieczyszczeń.

DZIEŃ 15 - KOH RONG - PHNOM PENH - BANGKOK

To nasz ostatni dzień w Kambodży. Rankiem łodzią opuszczamy wyspę, a następnie busem kierujemy się w stronę stolicy i lotniska. Późnym wieczorem dotrzemy do miejsca, z którego rozpoczęliśmy naszą azjatycką przygodę – Bangkoku.  Tam czeka nas ostatnia azjatycka noc.

DZIEŃ 16 WARSZAWA

Ranem ostatniego dnia wylatujemy do Warszawy. Przylot planowany na godziny wieczorne czasu polskiego.

Panel informacyjny:

Uwzględniając powyższe wyliczenia, podpowiadamy, że realna całkowita suma, jaką potrzebujesz na tę podróż to około 15 250 zł. Jest to kwota orientacyjna, dokładna kwota będzie zależała od kursu dolara (kurs dolara przyjmowany do obliczeń to uśredniony kurs z kilku wcześniejszych miesięcy w dniu publikowania oferty. Kurs nie jest aktualizowany. W celu obliczenia dokładnej sumy wydatków należy sprawdzić obecnie obowiązujący kurs), ceny biletu na lot międzykontynentalny (od 3 000 zł) oraz wydatków własnych. Kwota ta jednak nie będzie znacząco odbiegała (ani w jedną, ani w drugą stronę) od powyższych obliczeń.

Działamy transparentnie!

Zdajemy sobie sprawę, że podsumowanie realnych kosztów wraz z wydatkami na miejscu, marketingowo nie wygląda korzystnie. Jednak uczestnicy naszych wyjazdów to osoby świadome, które po przyjeździe w dane miejsce, nie wydają drugie tyle, co za wyjazd. Kwoty przez nas przedstawione, pozwalają zrealizować plan w 100%, korzystając ze wszystkich atrakcji z planu, nie oszczędzając na jedzeniu i piciu.

Ta wyprawy nie jest dla każdego...

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego trzeba zrozumieć, że nie jest to standardowa wycieczka, a odwiedzenie tak dużej ilości miejsc, wymaga sporego zaangażowania od każdego uczestnika. Częste pakowanie się i przemieszczanie, aktywne odkrywanie okolicy, czasami spontaniczne decyzje. Mimo tego, że jeździmy w najlepszych z możliwych terminów, pogoda, może być kapryśna… A ze względu na przygodowy charakter wyjazdu, nie możemy zagwarantować, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nawet czy uda się zrealizować plan w 100%...

Zależy nam tak samo na odpowiednich uczestnikach, jak uczestnikom na satysfakcji z wyjazdu dlatego, jeśli masz jakieś wątpliwości, nie wiesz, czy ten wyjazd jest dla Ciebie, dzwoń śmiało.  

*Wszystkie planowane noclegi  w klimatycznych resortach o dobrym albo bardzo dobrym standardzie jak na azjatyckie warunki i okolicę, w której nocujemy.

Jednak jesteśmy zdania, że resorty to tylko mały dodatek do tego, co doświadczamy w czasie wyjazdu i służą nam jedynie do chwili komfortowego odpoczynku po dniach naładowanych przygodami. Osoby, dla których ważniejsze jest to, gdzie śpią, a nie to, czego doświadczają – nie odnajdą się na naszym wyjeździe. Jeździmy z osobami, które chcą przede wszystkim doświadczać i z takimi osobami chętnie spędzamy wieczory w naszych klimatycznych resortach.

Śpimy zazwyczaj w małych resortach/hotelach, w części z nich jest ograniczona możliwości konfiguracji łóżek. Pokoje są dwuosobowe. Może się zdarzyć, że w pokoju będzie jedno duże, podwójne łóżko. Osoby podróżujące w pojedynkę, które statystycznie stanowią zdecydowaną większość naszych grup, kwaterujemy według płci. Nie ma możliwości dopłaty do pokoju jednoosobowego. 

*Szczegółową agendę wraz z resortami, adresami, telefonami itp. wysyłamy na 10 dni przed wylotem. Może się zdarzyć, że zameldujemy się w innym resorcie niż na zdjęciach, jednak zawsze będzie to podobny standard.

Przed wypełnieniem formularza, zapoznaj się z tym co lubimy i jak podróżujemy, w zakładce O PROJEKCIE

Teraz wiesz już o nas wystarczająco dużo, czytałeś i widziałeś jak podróżujemy, co robimy i co lubimy. Dbamy o to aby na nasze wyjazdy jeździły osoby, które czują podobny klimat, a bądźmy szczerzy, nie każdy go czuje. Dlatego przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, daj nam trochę poznać siebie i napisz kilka słów o sobie wraz z informacja dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę?

Wybierz wyprawę
Indonezja
2023 - Termin 1 - Kwiecień: 28.04.2023 - 14.05.2023
2023 - Termin 2 - Maj: 19.05.2023 - 04.06.2023
2023 - Termin 3 - Czerwiec: 30.06.2023 - 16.07.2023
2023 - Termin 4 - Lipiec: 14.07.2023 - 30.07.2023
2023 - Termin 5 - Sierpień: 11.08.2023 - 27.08.2023
2023 - Termin 6 - Wrzesień: 01.09.2023 - 17.09.2023
2023 - Termin 7 - Wrzesień: 15.09.2023 - 01.10.2023
2023 - Termin 8 - Wrzesień: 29.09.2023 - 15.10.2023
Filipiny
2023 Termin 1 - styczeń: 14.01.2023 - 29.01.2023
2023 Termin 2 - styczeń: 28.01.2023 - 12.02.2023
2023 Termin 3 - luty: 11.02.2023 - 26.02.2023
2023 Termin 4 - luty: 25.02.2023 - 12.03.2023
2023 Termin 5 - marzec: 11.03.2023 - 26.03.2023
2023 Termin 6 - kwiecień: 01.04.2023 - 16.04.2023
2023 Termin 7 - kwiecień: 29.04.2023 - 14.05.2023
Wietnam Północny - 7 dni motoskuterem + relaks
2023 - Termin 1 Kwiecień 14.04.2023 - 29.04.2023
2023 - Termin 2 Wrzesień: 22.09.2023 - 07.10.2023
2023 - Termin 3 Wrzesień: 13.10.2023 - 28.10.2023
Laos, Kambodża + Bangkok
2023 - Termin 1 Marzec: 04.03.2023 – 19.03.2023
2023 - Termin 2 Listopad: 11.11.2023 – 26.11.2023
Chiny z adrenaliną
2023 - Termin 1 Wrzesień: 09.09.2023 – 23.09.2023
Nepal - trekking do Sanktuarium Annapurny
2023 - Termin 1 Kwiecień: 14.10.2023 - 30.10.2023
2023 - Termin 2 Październik: 01.04.2023 – 17.04.2023
2023 - Termin 3 Listopad: 04.11.2023 - 20.11.2023
Wietnam motocyklem 2000km
2023 - Termin 1 Kwiecień: 13.04.2023 - 29.04.2023
2023 - Termin 2 Październik: 19.10.2023 - 04.11.2023
Birma - wyjazd przygodowy
Nowe terminy wkrótce
Birma motocyklem 1800km
2023 - Termin 1 Marzec: 11.03.2023 - 27.03.2023
Filipiny sylwester na Boracay 2022/2023
Termin: 29.12.2022 - 14.01.2023
Wietnam Północny - trekkingi + relaks
Nowe terminy wkrótce
Malezja i Borneo
Termin 1 Czerwiec: 03.06.2023 - 17.06.2023
Termin 2 Lipiec: 29.07.2023 - 12.08.2023
Termin 3 Wrzesień: 09.09.2023 - 23.09.2023
Indie Północne i Goa
2023 Termin 1 Luty: 11.02.2023 - 27.02.2023
2023 Termin 2 Listopad: 11.11.2023 - 27.11.2023
Imię*
Nazwisko:*
Adres email*
Numer telefonu:
Wiadomość:*Napisz o sobie kilka słów wraz z informacją dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę oraz daj znać, który punkt programu podoba Ci się najbardziej?
Zapoznałem się z planem wyjazdu*

Akceptuję politykę prywatności, zapoznałem/am się z klauzulą RODO oraz ze stroną "O projekcie".

Wyślij

W skrócie:

Gdzie jedziemy

KambodżaLaosTajlandia

Termin

4 marzec 2023

Termin

11 listopad 2023

Na ile dni

16

Ilość osób

16

Terminy wypraw:

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google