logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Co zobaczyć w Azji? 15 niesamowitych miejsc

Rajskie plaże, egzotyczna przyroda, najwyższe góry świata, orientalna kultura, powalające cuda natury, atmosfera mistycyzmu, niecodzienni ludzi, imponujące świątynie, miejsca, w których czas się zatrzymał — Azja zachwyca! Najbardziej różnorodny kontynent świata pełen jest wyjątkowych miejsc wartych odwiedzenia. Jedne wystarczy zobaczyć raz w życiu, inne będą przyciągać Cię ponownie jak magnes. Na podstawie naszych doświadczeń i doświadczeń uczestników naszych przygodowych wyjazdów, stworzyliśmy ranking 15 azjatyckich miejsc, do których moglibyśmy wracać w nieskończoność. 

Co warto zobaczyć w Azji?​ 15 niesamowitych miejsc w Azji

1. Archipelag bacuit - palawan, filipiny 

Archipelag Bacuit  znajduje się na wyspie Palawan i jest jednym z największych skarbów Azji, jeśli nie świata. Piaszczyste białye plaże otoczonymi błękitnymi wodami, lasami kokosowymi, dziewiczei wyspy porośniętymi dżunglą, tętniąceżyciem rafy koralowe, urocze zatoczki, jaskinie i sekretne laguny - wszystko to oferuje Archipelag Bacuit. Bazą wypadową na archipelag jest El Nido, skąd codziennie, wypływają bangki (tradycyjne filipińskie łodzie) na tzw. island hopping, czyli pływanie od wyspy do wyspy. Standardowo mamy cztery trasy, nazwane A, B, C i D.

2.Zatoka Lan Ha - Wietnam 

Zatoka Lan Ha  składa się z ponad 300 wysepek skalnych i 139 plaż. Większość plaż znajduje się pomiędzy wysokimi wapiennymi górami, dzięki czemu ma się poczucie odosobnienia gdzieś na jednej z setek wysepek Morza Południowochińskiego. Zatoka jest  spokojniejszym miejscem niż zdecydowanie bardziej zatłoczona siostrzana zatoka Ha Long. Zatokę Lan Ha można odkrywać jedynie łodzią. Oprócz niesamowitych, naturalnych widoków znajdują się tam również pływające wioski rybackie.

Dowiedz się więcej o Zatoce: Zatoka Lan Ha - lepsza niż Ha Long?

3.Park Komodo - Indonezja  

Park Komodo składa się z 3 dużych wysp: Komodo, Rinica i Padar, oraz dziesiątek mniejszych wysepek.  Ten iście niebiański rejon, przypominający nieco Jurrasic Park,  poszczycić się może pięknymi, dziewiczymi plażami oraz jednymi z najlepszych na świecie warunków do nurkowania. Można tutaj bez problemu spotkać olbrzymie manty. Jest to również jedyne miejsce na ziemi, gdzie podziwiać można żyjące na wolności smoki z Komodo, czyli największe jaszczurki świata. Park można odkrywać jedynie łodzią.

Dowiedz się więcej o Parku Komodo: Park Komodo - dzika przyroda i spanie na morzu

4.REGion Annapurny - Nepal  

Najpopularniejszy region trekkingowy w Himalajach. Jest to 40-kilometrowy masyw górski, z 8 szczytami powyżej 7 000 m i jednym powyżej 8 000m - Annapurna I.  Wokół masywu odbywają się trekkingi. Widoki są tutaj spektakularne, a duża rozpiętość wysokości pozwala  doświadczyć zarówno tropikalnej dżungli (na niższych wysokościach), jak i surowych, wysokogórskich krajobrazów. Po drodze mija się lokalne, autentyczne wioski, wiszące mosty, rzeki, wodospady i tropikalne lasy. Jednym z najpopularniejszych trekkingów, jest trekking do Sankturaium Annapurny tzw. ABC (Annappurna Base Camp), który znajduje się na 4 130m. Trekking zajmuje ok. 10 dni. Osoby, które chciałby tylko rzucić okiem na Himaleje, mogą się wybrać w 3-5-dniowy trekking na Poon Hill (3230m).

Dowiedz się więcej o tym regionie: Trekking w Himalajach - region Annapurny

5.Yangshuo - chiny 

Krasowe wzgórza, rzeki, bujna roślinność, jaskinie oraz tradycyjna chińska architektura - tak wygląda Yangshuo. Przez setki lat Chińscy malarze i poecie, czerpali inspirację z otaczającego Yangshuo piękna. Yangshuo najlepiej odkrywać skuterem/rowerem, podczas spływów rzeką Li oraz wspinając się na krasowe ostańce.

Dowiedz się więcej o Yangshuo: Yangshuo - basniowa kraina

6.WYSPA CEBU - FILIPINy 

Jeszcze do niedawna, turyści na Cebu przylatywali jedynie po to, aby zanurkować z rekinem wielorybim w morzu.  Obecnie, ciężko powiedzieć co bardziej przyciąga turystów: rekiny czy bujna dżungla i góry, które skrywają wiele niesamowitych wodospadów oraz kanion w Badian, inaczej kanioning albo canyoneering. Jest to naturalna atrakcja, która polega na pokonaniu kanionu. Na drodze spotykasz liczne przeszkody, które pokonujesz w rozmaity sposób: skaczesz z wodospadów, skaczesz ze skał, pływasz, maszerujesz, moczysz się i brudzisz. 

Dowiedz się więcej o Cebu: Cebu - wyspa przygoda

6.YEN BAI - WIETNAM  

Yen Bai jest rolniczną prowincją w północnym Wietnamie z najpiękniejszymi tarasami ryżowymi w  całym Wietnamie. Prowincje zamieszkuje 30 grup etnicznych, które żyją w pełnej harmonii z naturą i stworzyły unikalną scenerię prowincji. Każdego roku, pomiędzy II połową sierpnia a październikiem, pola ryżowe fundują niesamowity spektakl kolorów. Dojrzały ryż zmienia swój kolor w żółto-złoty. Stąd pochodzi większość zdjęć tarasów ryżowych mylnie promujących Sapa.

Dowiedz się więcej o Yen Bai: Najpiękniejsze tarasy ryżowe w Wietnamie

8.WaranasI - indie 

Waranasi jedno z najstarszych miast świata, położone nad Gangesem, miejsce, w którym doświadcza się nieoczekiwanego. Waranasi jest najświętszym miejscem w Indiach. Każdy wyznawca hinduizmu pragnie, aby jego ciało zostało spalone właśnie tutaj, a prochy zostały wrzucone do świętej rzeki Ganges. To świat, w  którym powietrze ma swój niepowtarzalny  zapach, a ulice pełne są intensywnych barw, smaków, tłumów i gwaru.  Kierunek zdecydowanie nie dla każdego. Aby zrozumieć to miejsce, trzeba szeroko otworzyć oczy i umysł. 

Dowiedz się więcej o Waranasi: Waranasi - stan umysłu, nie miasto

9.KOH PHANGAN - TAJLANDIA  

Średniej wielkości wyspa porośnięta gajami kokosowymi. Swoją popularność zyskała dzięki Full Moon Party, czyli największej imprezie na plaży, na świecie, która odbywa się co miesiąc w czasie pełni księżyca. Jednak  na Koh Phangan życie nie kręci się tylko wokół imprez, wyspa ma do zaoferowania wiele – jest wystarczająco duża, aby każdy znalazł coś dla siebie! Koh Phangan to praktycznie plac zabaw dla dorosłych o powierzchni 125 km2. Lubisz przygody? Świetnie, wybierz się w głąb wyspy na trekking i odkrywaj dżungle, wodospady, punkty widokowe. Snorking? Okolice wysp Ko Tao to jedne z najlepszych miejsc do snorkowania w całej Tajlandii. Uwielbiasz jedzenie? Wybierz się na targ z żywnością i delektuj się przepysznym tajskim jedzeniem. Fascynuje Cię tajski boks? Ucz się od najlepszych. Plaże? Cóż 40 km linia brzegowa, kryje kilkanaście pięknych plaż, bardziej i mniej dostępnych (do niektórych dostaniemy się tylko trekkingiem bądź łodzią).

10.HONGKONG

Hongkong to „najbardziej pionowe miasto świata”. Zatłoczone ulice, drapacze chmur, liczne neony, ogromne bilbordy reklamowe, siedziby największych światowych banków, ekskluzywne hotele, niezliczone stoiska na ulicy z mozaiką smaków, barw i zapachów. Jeszcze do 1997 roku był brytyjską kolonią, od tego czasu jest Specjalną Strefą Administracyjną Chin. Ponad 150-letni wpływ Brytyjczyków jest tutaj widoczny na każdym kroku, nazwy ulic w języku angielskim, busy piętrowe czy tradycja pici herbaty. Hongkong to niesamowita mieszanka wschodu i zachodu.

11.Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru - Jawa, Indonezja  

Chropowate, jałowe wulkaniczne szczyty, żwirowe równiny i morze piasku to nieziemski krajobraz Parku Bromo-Tengger-Semeru, który jest jedną z największych turystycznych atrakcji Indonezji. Park  znajduje się w kalderze pradawnego wulkanu Tengger, o średnicy 10 km. Wewnątrz kaldery znajdują się trzy młodsze wulkany: Bromo, Batok i Kursi. Nad wszystkimi trzema wulkanami, króluje wulkan Semeru, który jest najwyższym szczytem Jawy. Na zboczu kaldery, znajduje się również niewielka wioska Cemoro Lawang, która jest miejscem wypadowym na wulkan Bromo, jak i trekkingi na wzgórze King Kong, z którego można podziwiać niesamowity wschód słońca. Okolice kaldery to przede wszystkim pola cebuli i kapusty, które na zboczach gór prezentują się niezwykle.

12.VANG VIENG - LAOS 

Vang Vieng to malowniczo położona miejscowość, z luźną atmosferą nad rzeką Nam Xong. Najbardziej charakterystyczną cechą tego obszaru są krasowe wzgórza, otaczające miasto. I to właśnie wyprawa skuterowa czy rowerowa w głąb ostańców wapiennych jest największą atrakcją Vang Vieng.  Wszystko, co najciekawsze znajduje się  w okolicach Vang Vieng. W okolicy miasteczka możemy się wspinać na wzgórza, odkrywać jaskinie i zażyć orzeźwiającej kąpieli w błękitnych lagunach. W samym miasteczku można się zrelaksować nad rzeką czy spłynąć po niej kajakiem bądź na oponie samochodowej.

Dowiedz się więcej o Vang Vieng: Vang Vieng - malownicza miejscowość w Laosie

13.ANGKOR WAT - KAMBODŻA 

Największy na świecie kompleks świątynny (400 km kwadratowych, ponad 1000 świątyń). Dawna stolica Imperium Khmerów. Jedna z najważniejszych i najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. W latach 802-1432 imperium to było największą aglomeracją świata, która została wyludniona. Na kilkaset lat miejsce to pozostało zapomniane, aż do roku 1860, gdy przypadkiem w środku dżungli, zostały odnalezione ruiny świątyń.  Obecnie obiekt ten znajduje się na liście „Cudów Świata”

14.Longji (longsheng) - chiny 

Jedne z najpiękniejszych tarasów ryżowych w Chinach znajdują się 2 h jazdy od Gulin, w Longsheng. Znajduje się tutaj kilka wiosek, zamieszkałych przez mniejszości  etniczne ZhuangYao. Najpiękniejsze tarasy znajdują się w okolicach wioski Pingan i Dazhai. Wszechobecna zieleń, drewniane tradycyjne domostwa i sielska atmosfera, sprawiają, że nie chce się opuszczać tego miejsca. Tarasy  o każdej porze roku wyglądają inaczej. Na wiosnę są wypełnione wodą. W lecie ryż rośnie i dojrzewa, czego rezultatem jest zielona okolica. We wrześniu, powoli kolor zielony przechodzi w żółto-złoty, aż osiągnie swoją pełną dojrzałość w październiku, kiedy są żniwa. Zimą, pola są pokryte śniegiem. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione we wrześniu. 

Dowiedz się więcej o Longsheng: Najpiękniejsze tarasy ryżowe w Chinach

15.Królestwo Paganu - Birma 

 Jest to pozostałość  po  Królestwie Pagan, które było  potęgą jakieś 9 000 lat temu. Ponad 2 000 stup i światyń rozrzuconych na powierzchni około 40 kilometrów kwadratowych, pomiędzy którymi  rosną krzewy i  pasą się krowy, robią niezwykłe wrażenie. Cały kompleks stanowi jedną z największych atrakcji archeologicznych Azji. Pomiędzy świątyniami można się swobodnie poruszać, do części z nich można wejść i podziwiać w nich posągi Buddy, a na jeszcze inne można się wspiąć i delektować widokiem  bezkresu stepów, z których wyrastają świątynie. Bagan najlepiej odkrywać skuterem bądź rowerem. 

Ocena 3.83 (6 Głosy)

OSTATNIE WPISY NA NASZYM BLOGU


maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google