logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Zhangjiajie - kraina z Avatara

Zhangjiajie - kraina z Avatara

Park Narodowy Zhangjiajie wchodzi w skład malowniczego obszaru Wulingyuan i jest to pierwszy park narodowy Chin. To co charakterystyczne dla parku to niesamowite, pionowe filary piaskowca, sięgające do 200m, których na terenie parku jest ponad 300.  Główne atrakcje w Zhangjiajie  to Park Narodowy Zhangjiajiegóra Tianmen oraz najdłuższy i najwyżej położony most ze szkła na świecie (nie polecamy, zdjecydowanie lepiej wygląda na zdjęciach niż w rzeczywistości)

Zhangjiajie  było pierwowzorem krajobrazów do miejsca akcji w filmie Avatar. "Dźiangdźiadźie" mniej więcej tak brzmi wymowa nazwy parku. 

kraina z Avatara chiny Zhangjiajie

Co warto zobaczyć w Zhangjiajie

Park Narodowy Zhangjiajie jest ogromny. Wejść na teren Parku można  z kilku stron, a darmowe autobusy wewnątrz parku doworzą ludzi we wszystkie popularne miejsca. 

Swoją przygodę z parkiem warto połączyć z noclegiem (noclegami) w niezwykle malowniczej miejscowości Wulingyuan. Oprócz walorów estetycznych, w Wulingyuan znajduje się również wejście do Parku Zhangjiajie. Popularną baza wypadową do parku jest również miasto Zhangjiajie, skąd kursują busy do Parku, jednak nie jest one już tak urokliwe jak niewielkie Wulingyuan

 

Klimatyczna chinska drewniana architektura

Wulingyuan

WInda do nieba  - Bailong


Jest to najwyższa zewnętrzna winda na świecie. Atrakcja jest dodatkowo platna. 

Wszędzie zaleca się zarezerwować 4 dni na zwiedzanie parku (nawet bilety jest ważny przez 4 dni), natomiast 2 dni w zupełności wystarczą aby zobaczyć to co najciekawsze.

Około 40km od Parku Narodowego Zhangjiajie  znajduje się góra Tianmen, która zaraz po parku  jest  najczęściej odwiedzaną atrakcją w okolicy.

Góra Tianmen

Jest najwyższym szczytem parku. Nazwa góry pochodzi od wielkiej dziury na szczycie góry, która wygląda jakby brama do nieba (Tianmen oznacza „bramę niebios”). Tianmen to nie tylko piękna sceneria, to także raj dla fotografów i ludzi lubiących przygody.

Największe atrakcje góry Tianmen to:

Najdłuższa kolejka linowa na świecie

Droga 99 zakrętów Chiny

Jej długość to 7km a czas wjazdu zajmuje 30min. Kolejka jest czynna codziennie od 8:00. Warto przyjść wcześniej aby uniknąć albo zminimalizować długość stania w kolejce (czasami nawet do 2h).

Wiszący chodnik wzdłuż krawędzi góry

The Cliff-Hanging Walkway jest umiejscowiony na pionowych urwiskach. Długość chodnika to około 1,6 km, na wysokości 1400m. Przejście całego chodnika, zajmuje około 1,5h. Na końcu znajduje się most, łączący dwa szczyty.

wiszący chodnik na zboczu góry

Szklany szlak

Chodnik, który zamiast kostki ma szybę.  Spacer daje emocjonujące uczucie chodzenia jakby po niebie. Ludzie z lękiem wysokości, często mają problem z wejściem na chodnik, a jak już wejdą to trzymają się jak najbliżej ściany klifu. Na szycie góry, znajdują się dwa takie szlaki, o długości 60m i 100m. Na osobach bez lęku wysokośći, szlak nie zrobi większego wrażenia. 

Droga 99 zakrętów

Droga do góry Tianmen, składa się z 99 ostrych zakrętów i pionowych urwisk. Droga jest użytkowania wyłącznie przez autobusy i służy do transportu ludzi z podnóża góry na szczyt i z powrotem. Czas przejazdu to około 20min. Najlepszym miejscem do zobaczenia drogi w całej okazałości (a naprawdę robi wrażenie)  i zrobienia zdjęć, jest widok z kolejki górskiej.

wiszący chodnik na zboczu góry

Jaskinia Tianmen

Jaskinia znajduje się na szczycie góry i jest szeroka na 30 metrów, Prowadzi do niej 999 stromych schodów.  Jest to najbardziej oblegane miejsce przez chińskich turystów na całej górze Tianmen.  To tutaj odbyły się pierwsze i drugie mistrzostwa świata w Wingsuits (skoki w specjalnych kombinezonach)  i właśnie przez jaskinie Tianmen przelatywali śmiałkowie!

ogromna jaskinia w skale

KIEDY WARTO PRZYJECHAĆ DO ZHANGJIAJIE?

Praktycznie przez cały rok panują niezłe warunki atmosferyczne  na terenie parku.

Wiosna, marzec-maj. Pogoda jest przyjemna, kwitną kwiaty a góry porasta bujna zieleń. Temperatury w marcu wynoszą 5-15 stopni., w kwietniu 14-20, a w maju 16-26 stopni Celsjusza.

Lato, czerwiec-sierpień. Najcieplejsze miesiące w roku, temperatury wynoszą 20-36 stopni Celsjusza. Czerwiec i lipiec są miesiącami z największymi opadami, co dla wielu jest plusem ponieważ po opadach, chmury i mgła wijące się między górami, tworzą niesamowity spektakl. W miesiącach letnich park jest bardziej oblegany przez chińczyków niż w pozostałych miesiącach.

Jesień, wrzesień – I połowa listopada, najlepszy okres do odwiedzenia parku. Jest słonecznie, deszcz pada sporadycznie, a temperatury są przyjemne 15-28 stopni Celsjusza.

Zima, II połowa listopada – luty. W tym okresie zdarzają się dni, kiedy park jest cały pokryty śniegiem. Temperatury wahają się od -1 do 13 stopni.

Trzeba pamiętać, że  święta państwowe (1-3 maj, 1-7 październik), są najgorszym okresem do podróży ponieważ jest wszędzie bardzo tłoczno.

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO CHIN

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google