logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Yangshuo - baśniowa kraina

Yangshuo - baśniowa kraina

Jest takie powiedzenie: „Krajobraz Gulin jest najpiękniejszy na świecie ale krajobraz Yangshuo jest najpiękniejszy w Guilin”.

Yangshuo to przede wszystkim zapierające dech w piersiach piękno. Krasowe wzgórza, rzeki, bujna roślinność, jaskinie oraz tradycyjna chińska architektura i zwyczaje sprawiają, że miasteczko jest iście idylliczną destynacją. Przez setki lat Chińscy malarze i poecie, czerpali inspirację z otaczającego Yangshuo piękna. Dziś miasteczko oferuje szeroką gamę sklepów, barów, kawiarni i restauracji dla turystów azjatyckich i z zachodu. Jeśli mielibyśmy odwiedzić tylko jedno miejsce w Chinach, to byłoby to Yangshuo.

Wzgórza krasowe w yangshuo chiny

Co zobaczyć w YANGSHUO?

Rzeka Li Jiang

W skrócie rzeka Li. Jedna z 10 najlepszych, wodnych atrakcji świata. Marzenie fotografów, rzeka Li wije się między krasowymi szczytami, które przybierają różne, dziwaczne kształty. Odcinek rzeki Li, między Guilin a Yangshuo, jest najbardziej atrakcyjny na całej długości rzeki.

Xingping

Szukając w internecie informacji odnośnie rzeki Li bądź Gulin, wyskakują fantastyczne zdjęcia, większość z nich została zrobiona w okolicach Xingping, około 1h jazdy z Yangshuo. Bajkowa panorama, wijąca się korytami rzeka Li, pola ryżowe i niesamowity zachód słońca – to wszystko można zobaczyć ze wzgórza Xingping. Wejście na górę zajmuje około 40min.

Wzgórze Xingping chiny

Xianggong

Aby sfotografować całe miasteczko Xingping, należy wspiąć się na wzgórze Xianggong(około 20min). Jedno z częściej odwiedzanych miejsc przez fotografów. Dobry punkt do uchwycenia wschodu słońca.


Moon Hill

Czyli wzgórze z otworem w kształcie księżyca. Otwór jest długi i szeroki na 50m. Na szczyt prowadzi 1000 schodów, a wejście zajmuje około 20min. Moon Hill jest ikoną Yangshuo.

Wycieczka rowerowa po okolicy

Jazda rowerem jest jedną z najprzyjemniejszych aktywności w Yangshuo. Okolica otoczona jest szczytami wapiennymi i polami ryżowymi, klimatycznymi wioskami oraz przepływają przez nią dwie czyste rzeki: Yulong i Li. Wszystko to sprawia, że ludzie kochający obcować z naturą, będą się czuli tu jak w raju. W okolicy jest mnóstwo tras rowerowych, od wymagających po bardzo relaksujące i odprężające.

Kiedy przyjechać do Yangshuo?

Pogoda w yangshuo

Yangshuo leży w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego, z czterema porami roku.

Wiosna, trwa od marca do połowy kwietnia i w tym czasie występują częste przejaśnienia. W czasie gdy północne Chiny są jeszcze pokryte śniegiem, w Yangshuo kwitną kwiaty, a zieleń nabiera żywych kolorów. Mżawki są normą.

Lato, zaczyna się z początkiem maja i trwa do połowy sierpnia. Jest to pora deszczowa, z największą ilością opadów w maju i czerwcu. Dzięki częstym ulewom i dużej wilgotności powietrza, występują mgły, które osadzają się w dolinach i tworzą unikalny klimat. Temperatury są w tym czasie nieprzyjemnie wysokie.

Jesień, zaczyna się od II połowy sierpnia i kończy w październiku. W tym czasie temperatury oscylują między 20-30 stopni Celsjusza, niebo jest niebieskie, a opady są niewielkie. Rzeka Li jest spokojna i jest to najlepszy okres do odwiedzenia tego miejsca jak i do sfotografowania szklanego odbicia gór na rzece Li.

Zima, zaczyna się w listopadzie i trwa do końca lutego. O ile listopad i początek grudnia jest wciąż ciepły, z dużą ilością słońca i błękitnego nieba, to styczeń i luty są najgorszymi miesiącami na odwiedziny tego miejsca, jest zimno (zdarzają się przymrozki), szaro, ponuro i deszczowo.

Trzeba pamiętać, że święta i festiwale ( 1-3 maj, 1-7 październik), są najgorszym okresem do podróży ponieważ jest wszędzie bardzo tłoczno.

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW NA FILIPINY

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google