logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Krabi– cudowny półwysep Railay

Krabi– cudowny półwysep Railay


Miasteczko Krabi, położone nad rzeką o tej samej nazwie, nieopodal wybrzeża Morza Andamańskiego, to średniej wielkości miejscowość, którą rocznie odwiedza tysiące turystów. Poza kilkoma godnymi uwagi świątyniami, ciekawą drogową sygnalizacją świetlną, czy targami z lokalnym jedzeniem, miasto nie ma za wiele do zaoferowania. Pomimo położenia przy morzu, w Krabi nie ma żadnej plaży, a miasto pełni funkcję osady rybackiej. Wspomniane tłumy turystów napływają tu dlatego, że miejscowość jest świetną bazą wypadową na pobliski Półwysep Railay, czy pobliskie wyspy.

CO MOŻNA ROBIĆ NA PÓŁWYSPIE

Półwysep podzielony jest na część wschodnią (Railay East) oraz zachodnią (Railay West, Phra Nang Beach, Tonsai Beach). Pomiędzy poszczególnymi miejscami wytyczone zostały piesze ścieżki. Wysokie, wapienne formacje skalne skutecznie odgrodziły ten kawałek raju od reszty Tajlandii. Jedyną możliwą opcją dostania się na półwysep jest droga morska. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że Railay może poszczycić się czymś więcej, niż lazurowymi widokami. Mając do wyboru cztery plaże, z których każda ma coś ciekawego do zaoferowania, na pewno nie można się tutaj nudzić. Najbardziej zadowoleni będą pasjonaci wspinaczki, ponieważ na okazałych, stromych klifach wyznaczono ponad 600 tras wspinaczkowych o różnym stopniu trudności! Wapienne skały stwarzają idealne warunki do uprawiania tego sportu w dostępnych na Railay szkółkach.

W przerwach pomiędzy wylegiwaniem się na plaży warto popływać kajakiem i zwiedzić pobliskie jaskinie lub wspiąć się na punkt widokowy, dający możliwość spojrzenia na półwysep z innej perspektywy. Jak w wielu tego typu miejscach, również tutaj otwarto dla turystów szkoły gotowania, lekcje jogi, czy salony masażu tajskiego, dzięki którym pobyt na Półwyspie Railay może być naprawdę niezapomniany!

CO ZOBACZYĆ NA KRABI

RAILAY EAST

Jedyna plaża, usytuowana na wschodniej części półwyspu. Baza restauracyjno-noclegowa jest tutaj najbardziej rozwinięta, jednak sama plaża mało urokliwa. To tutaj cumują łodzie, które przywożą turystów na Półwysep Railay. Jest więc tłoczno, ale za to ceny noclegów są niższe, niż na sąsiadującej Railay West.

RAILAY WEST

Długa i szeroka plaża, która w otoczeniu majestatycznych, wapiennych skał robi ogromne wrażenie! Warto wypożyczyć kajaki i spojrzeć na wybrzeże z drugiej perspektywy.

PHRA NANG BEACH

Dość wąska plaża, której nazwa wywodzi się od legendy o księżniczce Phra Nang, która niegdyś tu mieszkała. Z nadzieją na owocne połowy, otrzymywała od lokalnych rybaków drewniane figury... fallusów! Osobliwe eksponaty można obecnie oglądać w tutejszej jaskini Phra Nang Cave. Ze względu na przypływające łodzie wycieczkowe, które codziennie zatrzymują się w tym miejscu, plaża jest dość zatłoczona. Na Phra Nang Beach znajduje się zaledwie kilka restauracji, jednak na przycumowanych łódkach można zakupić świeże przekąski i zimne napoje.

TONSAI BEACH

Ta niewielka plaża stanowi mekkę dla miłośników wspinaczki i backpackerów. Ze względu na wystające z wody skały, nie jest to najlepsze miejsce do pływania, jednak panują tu wymarzone warunki do wspinaczki. Na Tonsai Beach znaleźć można wiele tanich hosteli i knajpek, w których spotykają się miłośnicy sportu i dobrej zabawy.

PUNKT WIDOKOWY

Przemieszczając się pomiędzy Railay East, a Phra Nang Beach warto udać się na pobliski punkt widokowy. Podejście nie należy do najłatwiejszych i z pewnością nie powinno się wybierać tam w klapkach. Jednak po dotarciu na miejsce zobaczyć można zapierającą dech w piersiach panoramę na Półwysep Railay.

KIEDY JECHAĆ NA KRABI

Na wybrzeżu Morza Andamańskiego wyróżnia się dwie pory roku: gorącą (styczeń-kwiecień) i deszczową (maj-grudzień). Obserwując roczne opady deszczu, najdogodniejszym terminem na wypoczynek na Półwyspie Railay jest grudzień-kwiecień.

Jeden z naszych wyjazdów do Tajlandii

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google