logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Pokhara – malownicza miejscowośc u podnóża Himalajów

Pokhara – malownicza miejscowośc u podnóża Himalajów

 

Pokhara, to drugie co do wielkości miasto Nepalu. Miejscowość malowniczo usytuowała się pomiędzy masywami górskimi Annapurny, Manaslu oraz Dhaulagiri, trzema z dziesięciu najwyższych szczytów świata. Gdy dodamy do tego pionierskiego zestawienia urokliwe jezioro Phewa Tal, nad którym położone jest miasto, powstaje nam prawdziwie bajkowa kraina, do której napływają tysiące turystów z całego świata.

JEzioro phewa Pokhara nepal

W położonym u stóp Himalajów mieście nie sposób się nudzić! Pokhara, to przede wszystkim  baza wypadowa na górskie trekkingi. Setki funkcjonujących tu agencji turystycznych organizują wyprawy na najwyższe szczyty świata. Dla mniej zaawansowanych osób przygotowano ofertę przemierzania niższych partii gór i kanionów lub zwiedzania jaskiń. Za pośrednictwem powyższych biur można również wynająć tragarza lub przewodnika.

Lot paralotnią, zjazdy po linach, czy spływy po rwących rzekach na pewno zadowolą fanów adrenaliny. Organizowane w malowniczych punktach widokowych zajęcia jogi lub pilatesu dostarczą niezapomnianych wrażeń zwolennikom spokojniejszych form aktywności.

Warto poświęcić kilka godzin na relaks nad jeziorem Phewa lub spędzić leniwe popołudnie spacerując po urokliwych uliczkach i kosztując lokalne przysmaki. Dobra informacja dla łasuchów: miasto słynie z wyjątkowo smacznych wyrobów cukierniczych!

Przez ostatnie lata miejscowość przeistoczyła się również w niemałe centrum handlowe. Na licznych bazarach zakupić można pamiątki, przyprawy, ubrania, czy wszelkiego rodzaju sprzęt turystyczny.

CO ZOBACZYĆ W POKHARZE

JEzioro phewa

Drugie co do wielkości słodkowodne jezioro w Nepalu, wokół którego na przestrzeni lat rozwinęła się miejscowość Pokhara. Widok ośnieżonych szczytów odbijających się w tafli jeziora robi wrażenie

JEzioro phewa Pokhara nepal

DZIELNICA LAKESIDE

Położona najbliżej jeziora, turystyczna część Pokhary. Usiana wieloma restauracjami, sklepami i pensjonatami. To tutaj miasto najbardziej tętni życiem, co również ma zauważalny wpływ na ceny noclegów: w tym rejonie są one najdroższe.

jezioro, łódki i himalaje

Wzgórze sarangkot

Najwyższe wzniesienie w okolicy Pokhary, z którego rozpościera się wspaniały widok na szczyt Annapurny i sąsiadujące masywy górskie. Dotarcie na wzgórze pozwoli również na podziwianie niezwykłej panoramy miasta na tle urzekającego jeziora Phewa. Warto udać się tutaj o wschodzie słońca, by podziwiać nieziemski spektakl świetlny z majestatycznymi Himalajami w tle.

Na polanie wzgórza organizowane są również loty paralotnią.

Wzgórze sarangkot nepal

LOT PARALOTNIĄ Z WIDOKIEM NA HIMALAJE

Opadająca sześćset metrów w dół doliny i długa na prawie dwa kilometry lina do zjeżdżania to jedna z najbardziej znanych rozrywek w mieście.

Lot paralotnią z widokiem na Himalaje

Zip flyer

Opadająca sześćset metrów w dół doliny i długa na prawie dwa kilometry lina do zjeżdżania to jedna z najbardziej znanych rozrywek w mieście.

KIEDY JECHAĆ DO POKHARY

Pokhara położona jest na wysokości 800 m. n.p.m. w dolinie pomiędzy masywami górskimi. Dość intensywnie odczuwalna jest tutaj, trwająca od czerwca do połowy września, pora monsunowa, podczas której obficie pada deszcz, a temperatury osiągają ponad 30°C. Biorąc również pod uwagę warunki trekkingowe, najdogodniejszym terminem na przyjazd do Pokhary jest okres od połowy września do końca kwietnia.

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO NEPALU

POZOSTAŁE WPISY O NEPALU


sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google