logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Siem Reap - imperium Angkor Wat i jezioro Tonle Sap

Siem Reap - imperium Angkor Wat i jezioro Tonle

Najpopularniejsze miasto Kambodży za sprawą Angkor Wat, wizytówki Kambodży, finalisty z listy „7 Cudów Świata”. Koniecznie „must see” będąc w Kambodży.

Miasto położone nad największym jeziorem Kambodży Tonle Sap. Znane głównie ze względu na odwiedzane przez miliony turystów każdego roku, dawne Imperium - Angkor Wat. Dodatkowo łodziami dopłyniemy do najbardziej prawdziwych, wodnych miast, całkowicie odmiennych od turystycznego zgiełku. A jeśli o zgiełku mowa to na pewno wszystkiego czego szukacie, odnajdziecie na jednej z najbardziej ruchliwych ulic Azji – Street Pub i pobliskim nocnym markecie.

Co zobaczyć w Siem Reap

Angkor

Kompleks świątyń, które są symbolem dawnego Imperium Khmerskiego. W skład kompleksu należy m.in. Angkor Wat (najpopularniejsza świątynia), prezentująca się pięknie podczas wschodu słońca.

Angkor Thom

gdzie znajduje się ponad 200 kamiennych twarzy w świątyni Bayon.

Ta Prohm

– niesamowite pozostałości świątyń obrośnięte ogromnymi korzeniami drzew. Budowle i drzewa tworzą tam niepowtarzalny klimat, będący miejscem kręcenia popularnego filmu „Tomb Rider”.
Warto odwiedzić również Terrace of the Elephants, Pre Rup, i Banteay Samre inne atrakcje kompleksu Angkor.

Jezioro Tonle Sap

Jest niesłychanie ciekawym punktem na mapie Kambodży. To tu żyje kilkadziesiąt tysięcy ludzi w „miastach na wodzie”. Ludzie podporządkowali swoje życie naturze i od dziesiątek lat tak funkcjonują. Drewniane chatki wznoszone są na ogromnych palach aby woda przypadkiem nie zalała całego dobytku mieszkających tam rodzin. Naturalnymi mieszkańcami tych regionów są również węże i krokodyle, także nikogo już nie dziwi widok dziecka z wężem na dłoniach zamiast kota.

Zderzenie z rzeczywistością, które na zawsze odmieni wasze spojrzenie na świat i pozostanie nie tylko w pamięciach waszych aparatów.
Kto wcześniej mógłby sobie wyobrazić dzieci płynących do szkoły łódką, czy kobiety sprzedającą na rzece produkty pierwszej potrzeby typu, ryż, woda, owoce.

Street Pub/Nocny market

Idealne miejsce do odpoczynku po atrakcjach związanych ze zwiedzaniem świątyń. Znajdziemy tu przepyszne azjatyckie jedzenie w przystępnej cenie takie jak zupa słynna zupa Amok, jak również azjatyckie dziwactwa typu : robaczki, skorpiony, pająki, mięso krokodyla i inne.

Jeżeli chcielibyście zakupić pamiątki i macie umiejętności negocjacyjne to miejsce, w którym bez wątpienia można się wykazać. Późną nocą jest to miejsce gdzie można godzinami przesiadywać w pubach i klubach popijając piwo, oczywiście Angkor.

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO KAMBODŻY

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google