logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Malezja i Borneo

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym z akcentem luksusu. Często się przemieszczamy i mało sypiamy, dzięki temu bardzo dużo odkrywamy.

COVID - BEZPIECZNA REZERWACJA

Zapisy na terminy wskazane w ofercie są cały czas aktywne. Przypominamy, że jeżeli z jakiegokolwiek powodu wyjazd nie doszedłby do skutku, gwarantujemy 100% zwrotu wpłaconej zaliczki.

KIEDY OTWARCIE GRANIC W AZJI? GDZIE MOŻNA WYJECHAĆ?

Zobacz tutaj najnowsze informacje

Malezja i Borneo - wyprawa 15 dni

„Największa bioróżnorodność na Ziemi”

Malezja to kwintesencja azjatyckiej egzotyki i naturalnych bogactw. To tutaj zobaczysz orangutany i nosacze na wolności, zagłębisz się w wiecznie zielone lasy, a na swej drodze spotkasz super życzliwych Malajów

Ciężko w czasie jednego standardowego urlopu doświadczyć tej różnorodności, ale dzięki intensywnemu planowi, lotom wewnętrznym, prywatnym busom i łodziom oraz starannie wyselekcjonowanym miejscom, doświadczamy niesamowicie dużo w przeciągu 15 dni. 

Borneo to jedne z największych zielonych płuc naszej Ziemi. Miejsce odznaczające się największą bioróżnorodnością i bogactwem niespotykanej nigdzie indziej flory i fauny. Na naszej malezyjskiej wyprawie poobcujesz z dzikimi zwierzętami podczas odwiedzin w rozmaitych parkach narodowych i rezerwatach. Dopełnieniem tego doświadczenia będzie lokalna kultura i kuchnia, a także błogi relaks na rajskiej wyspie TIoman.

Doświadczysz tego co najlepsze, a to wszystko w wyśmienitym towarzystwie ekipy AA!

MIESZANKA NOWOCZESNOŚCI I DZICZY

Przed Tobą jeden wyjazd, ale skrajnie różne doświadczenia! Przekonasz się jak żyję się w ultranowoczesnej metropolii - Kuala Lumpur to w końcu miasto przyszłości, które nigdy nie śpi. Jednak zdecydowanie więcej czasu spędzisz maksymalnie blisko dzikiej natury - dżungla, rzeka Kinabatangan, egzotyczne parki narodowe, malezyjskie wzgórza i rajskie wysypy - to prawdziwe spełnienie marzeń dla miłośników przyrody.

KRÓLESTWO EGZOTYCZNYCH ZWIERZĄT

Borneo to jedyne miejsce na Ziemi, w którym będziesz miał szansę spotkać nosorożce, orangutany i słonie żyjące razem! A to nie wszystko! Odwiedzisz ziemię zasiedloną przez nosacze, niedźwiedzie malajskie, pantery mgliste, latające lisy i całą masę egzotycznych stworzeń, które do tej pory oglądałeś w programach przyrodniczych.

TYGIEL KULTUROWY

Malezja to miejsce, w którym doświadczysz różnych światów, a to wszystko za sprawą społeczeństwa Borneo, które jest podzielone na kilka grup etnicznych. Spotkasz się tu między innymi z kulturą Chińczyków czy Hindusów. Ten wyjątkowy mix na pewno zachwyci Cię różnorodną architekturą i zapewni ucztę obfitą w lokalną kuchnię, która uchodzi za jedną z najsmaczniejszych na świecie.

Najlepszą porą na zwiedzanie Borneo jest okres od kwietnia do października, kiedy na wyspie jest gorąco, wilgotno i najbardziej sucho. To sprawia, że jest to jedno z niewielu letnich miejsc w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to również najlepszy czas, aby zobaczyć orangutany na wolności. Trzeba też mieć na uwadze, że nawet w porze suchej, krótkotrwałe i rzęsiste deszcze są spotykane. Takie są uroki tropikalnej dżungli położonej na równiku.

Na Borneo wybieramy się w najlepszych miesiącach, tak aby wycisnąć  okrągłe 100% satysfakcji!

Dokładna informacja, który z naszych pilotów poprowadzi wyjazd, będzie podana przed zakupem biletów lotniczych.

2023 - Termin 1 CZERWIEC: 03.06.2023 - 17.06.2023
Zajęte miejsca 0%
2023 - Termin 2 LIPIEC: 29.07.2023 - 12.08.2023
Zajęte miejsca 0%
2023 - Termin 3 WRZESIEŃ: 09.09.2023 - 23.09.2023
Zajęte miejsca 0%
7 300 PLN
+
800 USD
CENA WYPRAWY
Organizacja + wszystkie rzeczy wchodzące w cenę
od 3 500 PLN
ŚREDNI KOSZT BILETU
Warszawa - Kuala Lumpur - Warszawa
400 USD
KIESZONKOWE

400 $ to minimalna kwota jaką należy zabrać jako kieszonkowe na jedzenie, napoje i atrakcje wymienione w planie. Jest to kwota, która pozwoli zrealizować nasz plan w 100%.

Krok
I RATA - 500 zł - płatna przy podpisaniu umowy
Krok
BILET LOTNICZY - od 3 500 PLN

1-5 miesięcy przed wyjazdem (Nie pobieramy prowizji. Jeżeli bilet kupimy taniej, zwracamy różnicę, jeśli drożej, uczestnik dopłaca różnicę).

Krok
II RATA - 7 300 PLN - płatna do 7 dni od otrzymania biletu lotniczego
Krok
III RATA - 800 USD - płatna pilotowi na lotnisku, w dniu wylotu

DZIEŃ 1 - WARSZAWA - KUALA LUMPUR

Spotkanie na lotnisku i lot z Warszawy do Kuala Lumpur z krótką przesiadką,

DZIEŃ 2 - KUALA LUMPUR - 1 noc

Przylot do Kuala Lumpur po południu – transfer do hotelu – zakwaterowanie – odpoczynek po przylocie i pierwszy spacer po nowoczesnym centrum stolicy Malezji. Metrem przemieścimy się w nowoczesne centrum, gdzie przyjrzymy się bliżej spektakularnym Petronas Towers, a także wybierzemy się do sławnej dzielnicy Bukit Bintang wypełnionej po brzegi świetnymi restauracjami i pubami. Pierwszą malezyjską integrację czas zacząć!

DZIEŃ 3 - KUALA LUMPUR - KUCHING

Po śniadaniu udamy się na dalsze zwiedzanie multikulturowego Kuala Lumpur. Zobaczymy dzielnicę Chinatown, która kipi życiem! Tutejszy Central Market to miejsce, w którym kupimy dosłownie wszystko, a i spróbujemy malezyjskiego jedzenia w formule Street Food. Po porannym zawrocie głowy w Chinatown udamy się do Batu Caves - największego kompleksu świątyń hinduistycznych w Malezji. Po drodze zobaczymy również Plac Wolności (Merdeka Square), który jest architektonicznym symbolem czasów kolonialnych na półwyspie malajskim.

Po intensywnym zwiedzaniu udamy się na obiad do jednej z lokalnych knajpek w okolicach Chinatown. Po obiedzie zabierzemy bagaże z hotelu i udamy się na lotnisko. Czeka nas krótki lot na jedną z najciekawszych wysp świata - Borneo. Transfer i zakwaterowanie w hotelu w centrum Kuching.

DZIEŃ 4 - KUCHING - 2 noce

Witamy na Borneo! 

Dzisiejszy dzień będzie obfitował w spotkania z naturą, bogatą florą i fauną Malezji. Zbierzemy się z łóżek skoro świt i prywatnym busem pojedziemy do położonego nieopodal Parku Narodowego Bako. Park ten jest najlepszym miejscem do obserwacji dzikich Nosaczy Sundajskich, występujących tylko na wyspie Borneo. Będzie to niepowtarzalna okazja aby poobcować z tymi zwierzętami na łonie natury.

Park zwiedzać będziemy łodzią motorową z racji, że położony jest on na niedostępnym półwyspie. W trakcie rejsu wybierzemy się na krótkie trekkingi w poszukiwaniu zwierząt

Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Wieczorem przyjdzie czas na wieczorną eksplorację klimatycznego miasta Kuching, położonego nad rzeką.

DZIEŃ 5 - KUCHING

Dzisiaj czeka nas objazdówka prywatnym busem po okolicy Kuching, która obfituje w różne ciekawe miejsca. Zaraz po śniadaniu udamy się do rezerwatu Semenggoh, który od 1975 roku jest ośrodkiem dla Orangutanów, które zostały osierocone, uratowane z pożaru lasów lub odebrane kłusownikom. Będziemy mogli zobaczyć pół-dzikie zwierzęta, które, jeśli mają ochotę, przychodzą do ośrodka o wyznaczonych porach na karmienie.

Po wizycie w rezerwacie udamy się do jednej z tradycyjnych wiosek rdzennej ludności Iban i zobaczymy jak do dziś mieszkają w domach typu Longhouse, o długości nawet 75 metrów!

Następnie udamy się do jednych z najbardziej imponujących jaskiń na Borneo - Fairy Cave i Wind Cave, gdzie będziemy podziwiać piękne formacje skalne. Po dniu pełnym wrażeń, transfer do hotelu i odpoczynek, lub wieczorne wyjście na miasto.

DZIEŃ 6 - KOTA KINABALU - 1 noc

Po bardzo wczesnym transferze na lotnisko, wsiądziemy w samolot, aby udać się do Kota Kinabalu, położonego w północnym stanie Sabah. Nie tracąc czasu, udamy się do hotelu w celu pozostawienia bagaży, przed całodzienną przygodą. Przed nami odkrywanie malezyjskiej prowincji na quadach!

Poprzez kręte drogi i pola ryżowe, szmaragdowe wzgórza i krystaliczne rzeki doliny Kiulu, przemierzymy jedne z najpiękniejszych krajobrazów jakie Borneo ma do zaoferowania. Spotkasz również lokalnych mieszkańców Sabah i weźmiesz udział w ich codziennych aktywnościach.

Będzie to z pewnością zabawna i pouczająca przygoda z dużą dawką adrenaliny. Pod koniec rajdu, dla chętnych kąpiel w górskiej rzece!

Transfer do hotelu w Kota Kinabalu i wieczorne spacery po mieście w celu zaspokojenia kubków smakowych.

DZIEŃ 7 - SANDAKAN - 1 NOC

Po śniadaniu, wykwaterujemy się z hotelu i polecimy do Sandakan, gdzie od razu udamy się do portu. Czeka nas godzinny rejs motorówką na malutką wyspę Selingan, która uchodzi za sanktuarium żółwia zielonego i szylkretowego. Jest to jedyna wyspa w Malezji, która pozwala odwiedzającym obserwować proces konserwacji tego zagrożonego gatunku. Popołudnie spędzimy na plaży, opalając się lub uprawiając snorkeling na pobliskiej rafie koralowej. Czas na złapanie oddechu przed kolejnymi przygodami. 

Po kolacji udamy się do tutejszego rezerwatu ochrony żółwi, przypatrzymy się całemu procesowi i uwolnimy małe żółwiki do morza. Będzie to niecodzienne, bogate doświadczenie i kontakt z naturą.

DZIEŃ 8 - KINABATANGAN - 2 NOCE 

Po śniadaniu pożegnamy się z wyspą żółwi i motorówką udamy się z powrotem do Sandakan, skąd prywatnym transportem udamy się do Kinabatangan.

Czas na odwiedziny w Parku Narodowym Kinabatangan, w którym spędzimy najbliższe 3 dni! Najdłuższa rzeka Sabah jest domem dla imponującej ilości dzikiej przyrody.

Będziemy poruszać się po niej motorówką, ponieważ na próżno szukać tutaj dróg. Gęsty zielony las deszczowy jest domem dla makaków, waranów, słoni, nosaczy czy orangutanów. Późne popołudnie to świetny czas na obserwowanie małp, które przeskakują z jednej strony brzegu na drugą. Rzeka jest również rajem dla obserwatorów ptaków z ogromną różnorodnością gatunków, w tym dzioborożcami, orłami czubatymi i zimorodkami niebieskimi.

Zakwaterujemy się w drewnianej lodży na brzegu rzeki, otoczeni przez gęsty las tropikalny. To idealne miejsce do poczucia bioróżnorodności Borneo na własnej skórze.

DZIEŃ 9 - KINABATANGAN

Wraz ze wstającym słońcem w okolicach godz. 6:00 udamy się na pierwszy rejs po rzece Kinabatangan w poszukiwaniu większej ilości dzikich zwierząt. Zwierzęta są bardzo aktywne w tym czasie, więc jest duża szansa na zobaczenia szerokiego wachlarza borneańskiej fauny. Powrót na śniadanie do lodży.

Po śniadaniu udamy się na trekking po lesie wzdłuż rozlewiska, aby bliżej przyjrzeć się lokalnemu życiu w tej części świata, zapoznać się z prowadzonymi projektami, które mają na celu rewitalizację środowiska. Oczywiście będziemy wypatrywać zwierząt i ptaków, jako, że te mogą się pojawić w każdej chwili. W ich zdemaskowaniu będzie pomagał nam lokalny przewodnik-naturalista. Powrót na lunch do lodży.

Po obiedzie odbędziemy kolejny rejs łodzią, aby wypatrzyć kolejne dzikie okazy mieszkające w dżungli. Słońce zachodzące nad rzeką Kinabatangan to spektakl jedyny w swoim rodzaju, poczujemy ten magiczny moment na własnej skórze. Kolacja w lodży.

Na zakończenie dnia czeka nas nocny trekking z przewodnikiem. Podczas tej nocnej wędrówki będziemy mieli okazję zobaczyć gnieżdżące się ptaki, płazy, owady i tarsiery jeśli dopisze nam szczęście.

DZIEŃ 10 - JASKINIE GOMANTONG

Obudzimy się przy akompaniamencie nawoływania gibonów i dzioborożców, a następnie udamy się w poranny rejs o wschodzie słońca, aby otrzymać ostatnią szansę na zobaczenie słoni karłowatych, orangutanów, nosaczy, dzioborożców i wszelkiego rodzaju innych ptaków i małp. Wrócimy do lodży na śniadanie.

Po wymeldowaniu, przemieścimy się do pobliskich jaskiń Gomantong, które są jednymi z najciekawszych takich miejsc w północnej Malezji. Przy odrobinie szczęścia natkniemy się na mieszkańców zbierających ptasie gniazda w celu przygotowania popisowego dania kuchni chińskiej.

Czeka nas 3-godzinny transfer busem do miejscowości Tawau, skąd polecimy na kontynent, a następnie busem do miejscowości Mersing, która jest wrotami do tropikalnej wyspy Tioman, na której spędzimy następne 3 dni.

DZIEŃ 11-13 - TIOMAN - 3 NOCe

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i przejedziemy do portu, z którego weźmiemy lokalny prom na wyspę Tioman. Zakwaterowanie w resorcie przy plaży na 3 noce. Tioman to tropikalna wyspa u wybrzeży Malezji kontynentalnej, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych wysp Azji Południowo-Wschodniej z racji na jej kameralny charakter i brak transportu drogowego. Cały ruch odbywa się pieszo, rowerem, lub boat-taxi!

Przez kolejne dni będziemy aktywnie odpoczywać i zwiedzać wyspę i jej okolice w poszukiwaniu przygód! Wyspa Tioman to miejsce, które uchodzi za jedne z najlepszych do nurkowania, to idealny czas aby spróbować po raz pierwszy zanurzenia się z butlą.

Odbędziemy island-hopping po mniejszych wyspach w okolicy i zejdziemy pod wodę na snorkeling. Jeśli jednak odpoczywanie nie jest dla ciebie, to istnieje możliwość trekingu po wyspie, wejścia na największą górę, bądź kąpiel w lokalnym wodospadzie ukrytym w dżungli. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

DNI 14 - TIOMAN - KUALA LUMPUR - 1 noc 

Po luźnym poranku i śniadaniu spakujemy bagaże i udamy się na prom, który zabierze nas do miejscowości Mersing., Czeka nas ok. 6-godzinny transfer do stolicy - Kuala Lumpur. Ostatnia wspólna kolacja pożegnalna w dzielnicy Bukit Bintang. Ok. północy pojedziemy na lotnisko i wsiądziemy w samolot do Polski.

DZIEŃ 15 - warszawa

Przylot do Polski.

Panel informacyjny:

Działamy transparentnie!

Zdajemy sobie sprawę, że podsumowanie realnych kosztów wraz z wydatkami na miejscu, marketingowo nie wygląda korzystnie. Jednak uczestnicy naszych wyjazdów to osoby świadome, które po przyjeździe w dane miejsce, nie wydają drugie tyle, co za wyjazd. Kwoty przez nas przedstawione, pozwalają zrealizować plan w 100%, korzystając ze wszystkich atrakcji z planu, nie oszczędzając na jedzeniu i piciu.

Ta wyprawa nie jest dla każdego...

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego trzeba zrozumieć, że nie jest to standardowa wycieczka i odwiedzenie tak ogromnej ilości różnorodnych miejsc w 15 dni, wymaga sporego zaangażowania od każdego uczestnika. Wczesne pobudki w celu obserwacji budzącej się do życia dżungli, trekingi po lesie, czasem po kostki w błocie, całodniowa jazda quadem integracja z lokalnymi mieszkańcami, przebywanie w dżungli przez długie godziny, czasami spontaniczne decyzje… Ze względu na przygodowy charakter wyjazdu, nie możemy zagwarantować, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nawet czy uda się zrealizować plan w 100%...

My kochamy ten dreszczyk adrenaliny i sposób na odkrywanie Indonezji, ale rozumiemy, że nie każdy tak sobie wyobraża swój wymarzony urlop…czy Tobie się podoba? 

Zależy nam tak samo na odpowiednich uczestnikach, jak uczestnikom na satysfakcji z wyjazdu dlatego jeśli masz jakieś wątpliwości, nie wiesz, czy ten wyjazd jest dla Ciebie, dzwoń śmiało.  

Cenimy sobie autentyczność i uciekamy od dużych betonowych molochów. Stawiamy na kameralne resorty w lokalnym stylu. Preferujemy hotele wkomponowane w naturę, a w miastach, stawiamy na niewielkie resorty oddające charakter miejsca w którym przebywamy. Śpimy w pokojach dwuosobowych. Jeśli podróżujesz solo, zostaniesz zakwaterowany z osobą tej samej płci. 

 

Może się zdarzyć, że zameldujemy się w innym resorcie niż na zdjęciach, jednak zawsze, będzie to podobny standard.
Szczegółową agendę wraz z resortami, adresami, telefonami itp. wysyłamy na 10 dni przed wylotem.

 

Przed wypełnieniem formularza, zapoznaj się z tym co lubimy i jak podróżujemy, w zakładce O PROJEKCIE

Teraz wiesz już o nas wystarczająco dużo, czytałeś i widziałeś jak podróżujemy, co robimy i co lubimy. Dbamy o to aby na nasze wyjazdy jeździły osoby, które czują podobny klimat, a bądźmy szczerzy, nie każdy go czuje. Dlatego przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, daj nam trochę poznać siebie i napisz kilka słów o sobie wraz z informacja dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę?

Wybierz wyprawę
Indonezja
2023 - Termin 1 - Kwiecień: 28.04.2023 - 14.05.2023
2023 - Termin 2 - Maj: 19.05.2023 - 04.06.2023
2023 - Termin 3 - Czerwiec: 30.06.2023 - 16.07.2023
2023 - Termin 4 - Lipiec: 14.07.2023 - 30.07.2023
2023 - Termin 5 - Sierpień: 11.08.2023 - 27.08.2023
2023 - Termin 6 - Wrzesień: 01.09.2023 - 17.09.2023
2023 - Termin 7 - Wrzesień: 15.09.2023 - 01.10.2023
2023 - Termin 8 - Wrzesień: 29.09.2023 - 15.10.2023
Filipiny
2023 Termin 1 - styczeń: 14.01.2023 - 29.01.2023
2023 Termin 2 - styczeń: 28.01.2023 - 12.02.2023
2023 Termin 3 - luty: 11.02.2023 - 26.02.2023
2023 Termin 4 - luty: 25.02.2023 - 12.03.2023
2023 Termin 5 - marzec: 11.03.2023 - 26.03.2023
2023 Termin 6 - kwiecień: 01.04.2023 - 16.04.2023
2023 Termin 7 - kwiecień: 29.04.2023 - 14.05.2023
Wietnam Północny - 7 dni motoskuterem + relaks
2023 - Termin 1 Kwiecień 14.04.2023 - 29.04.2023
2023 - Termin 2 Wrzesień: 22.09.2023 - 07.10.2023
2023 - Termin 3 Wrzesień: 13.10.2023 - 28.10.2023
Laos, Kambodża + Bangkok
2023 - Termin 1 Marzec: 04.03.2023 – 19.03.2023
2023 - Termin 2 Listopad: 11.11.2023 – 26.11.2023
Chiny z adrenaliną
2023 - Termin 1 Wrzesień: 09.09.2023 – 23.09.2023
Nepal - trekking do Sanktuarium Annapurny
2023 - Termin 1 Kwiecień: 14.10.2023 - 30.10.2023
2023 - Termin 2 Październik: 01.04.2023 – 17.04.2023
2023 - Termin 3 Listopad: 04.11.2023 - 20.11.2023
Wietnam motocyklem 2000km
2023 - Termin 1 Kwiecień: 13.04.2023 - 29.04.2023
2023 - Termin 2 Październik: 19.10.2023 - 04.11.2023
Birma - wyjazd przygodowy
Nowe terminy wkrótce
Birma motocyklem 1800km
2023 - Termin 1 Marzec: 11.03.2023 - 27.03.2023
Filipiny sylwester na Boracay 2022/2023
Termin: 29.12.2022 - 14.01.2023
Wietnam Północny - trekkingi + relaks
Nowe terminy wkrótce
Malezja i Borneo
Termin 1 Czerwiec: 03.06.2023 - 17.06.2023
Termin 2 Lipiec: 29.07.2023 - 12.08.2023
Termin 3 Wrzesień: 09.09.2023 - 23.09.2023
Indie Północne i Goa
2023 Termin 1 Luty: 11.02.2023 - 27.02.2023
2023 Termin 2 Listopad: 11.11.2023 - 27.11.2023
Imię*
Nazwisko:*
Adres email*
Numer telefonu:
Wiadomość:*Napisz o sobie kilka słów wraz z informacją dlaczego chcesz się wybrać akurat na tę wyprawę oraz daj znać, który punkt programu podoba Ci się najbardziej?
Zapoznałem się z planem wyjazdu*

Akceptuję politykę prywatności, zapoznałem/am się z klauzulą RODO oraz ze stroną "O projekcie".

Wyślij

W skrócie:

Termin

3 czerwiec 2023

Termin

29 lipiec 2023

Termin

9 wrzesień 2023

Na ile dni

15

Ilość osób

16

Terminy wypraw:

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google