logo amazing asia

"Amazing Asia"

Dworcowa 62/5

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

INDONEZJA - Jawa, Bali - 15 dni!

Indonezja - Jawa i Bali

Indonezja jest największym wyspiarskim krajem na świecie, składającym się z ponad 17 tys. wysp oraz 250 grup etnicznych, a jej motto "Jedność w różnorodności" doskonale podkreśla jej ogromną różnorodność kulturową i geograficzną. Indonezja skrywa wszystkie cuda natury: wulkany, wodospady, lasy deszczowe, jaskinie, pola ryżowe, bezludne wysepki i puste plaże, a do tego niezwykłą rozmaitość kulturową.

DZIEŃ 1: Warszawa

Wylot z Warszawy. Lot z jedną przesiadką.

DZIEŃ 2-4: Yogyakarta - 3 noclegi

W Dżakarcie przesiądziecie się na pierwszy lot wewnątrz Indonezji, aby po około godzinie lotu, wylądować w Yogyakarcie. Z lotniska zostaniecie odebrani przez prywatnego kierowcę, który zawiezie Was do hotelu w centrum miasta na odpoczynek. 

Yogyakarta to stolica kulturowa Indonezji. Warto przejechać się becakiem (riksza rowerowa) po zatłoczonych ulicach Yogyakarty, skosztować lokalnego jedzenia i poobserwować życie mieszkańców kolebki kulturowej Jawy.

Jednak wszystko co najciekawsze, znajduje się poza miastem, dlatego dnia 4 będziecie mieli do dyspozycji prywatnego kierowcę, z którym udacie się najpierw do Jaskini Jomblang, aby zobaczyć światełko z nieba, a następnie poczujecie potęgę Oceanu Indyjskiego, chodząc po drewnianym mostku.

DZIEŃ 5: Borobudur i okolice Bromo - 2 noclegi

Około 3:00 czeka Was wymeldowanie z hotelu i prywatny transfer do kompleksu Borobudur, z którego zobaczycie niesamowity wschód słońca. 

Następnie Wasz prywatny kierowca, odwiezie Was na lotnisko, skąd polecicie do miejscowości Surabaja albo Malang. Z lotniska również odbierze Was   prywatny kierowca i zawiezie do resortu. 

DZIEŃ 6-7: Okolice Bromo

Po śniadaniu, prywatny kierowca, zawiezie Was w okolice wodospadu Madakaripura.  Dojście do samego wodospadu wiedzie przez las deszczowy i trwa około 30 min, a sam wodospad znajduje się w wąskim wąwozie i składa się z kilu kaskad.

Po powrocie, Wasz prywatny kierowca, zawiezie Was w okolice aktywnego wulkanu Bromo, skąd jeepem udacie się pod jego krater. Przejdziecie się po kraterze wulkanu, z którego cały czas wydobywa się biały dym oraz posłuchacie odgłosu wnętrza ziemi, a to wszystko w promieniach zachodzącego słońca. 

DZIEŃ 7-9: Banyuwangi - 2 noclegi

Przed Wami Pobudka w środku nocy (około 2:00), aby następnie odbyć około 1,5h trekking w towarzystwie milionów gwiazd na wysokość około 2 500m n.p.m. i podziwiać wulkan Bromo w promieniach wschodzącego słońca. Po wschodzie, zejście do wioski Cemoro Lawang, gdzie w umówionym punkcie będzie czekał Wasz kierowca.

Następnie Wasz prywatny kierowca, zawiezie Was do oddalonej o 200km miejscowości Banyuwangi, gdzie czeka Was odpoczynek w bardzo klimatycznym miejscu. Po zameldowaniu oddacie się błogiemu relaksowi, który będziecie kontynuować dnia 8, aby w dniu 9 mieć siły na zdobycie kolejnego wulkanu!

DZIEŃ 9-12: Bali północ - Munduk - 3 noclegi

O 3 w nocy z resortu odbierze Was jeep i zawiezie pod szlak prowadzący do krateru Wulkanu Ijen, gdzie o wschodzie słońca zobaczycie największe, kwaśne jezioro świata - szerokie na 1 kilometr i głębokie na około 200 metrów o błękitnej barwie, które znajduje się w kraterze wulkanu. Zobaczycie niesamowicie niewdzięczną pracy górników wydobywających siarkę. 

Wrócicie na śniadanie i przetransportujecie się promem na Bali. Z portu na Bali, odbierze Was prywatny kierowca i zawiezie do magicznego miejsca na północy Bali. Spędzicie 3 noce w bungalowach pośrodku pól ryżowych, otoczeni bujną roślinnością i górami. 

W niedalekiej okolicy znajdują się plantacje kawy, wodospady, świątynie, jeziora i lokalne wioski. Jeśli będziecie mieli ochotę, możecie odkrywać okolicę rowerem, odbyć krótkie trekkingi albo wybrać się z lokalnym przewodnikiem i eksplorować niesamowitą okolicę.

DZIEŃ 12-15: Bali - ubud - 3 noclegi

Dzisiaj, prywatny kierowca zabierze Was do kulturowej stolicy Bali - Ubud. Zameldujecie się w resorcie pośrodku pól ryżowych, oddalonym o 15 minut jazdy od centrum, dzięki czemu będziecie mogli wypoczywać w ciszy i spokoju. 

W dniu 14, przyjedzie po Was prywatny kierowca, z  którym będziecie odkrywać środkowe Bali. Pojedziecie odbyć oczyszczającą kąpiel w świątyni Tirta Empul, oraz na malownicze tarasy ryżowe Tegalalang, gdzie będziecie mogli się pohuśtać na palmowych huśtawkach.

DZIEŃ 15: Powrót

Prywatny kierowca zawiezie Was na lotnisko, skąd wylecicie do Warszawy. Lot z jedną przesiadką. 


*Jest to orientacyjna cena, skalkulowana dla 1 osoby, przy założeniu, że w wyjeździe biorą udział 2 osoby zakwaterowane w tym samym pokoju. Sporą część ceny stanowi bilet lotniczy i to od niego będzie zależała ostateczna cena wyjazdu. 

Gotowy na swoją przygodę życia? Skontaktuj się z nami:

W skrócie:

Gdzie jedziemy

Indonezja

Na ile dni

15

Cena

Od 8800zł

Terminy wypraw:

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google