logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

WIETNAM PÓŁNOCNY - Yen Bai, Sapa, Lan Ha - 12 dni

Wietnam Północny

To przede wszystkim bogata tradycja i górzyste tereny zamieszkałe przez mniejszości etniczne. To autentyczność, cudowna natura i brak autokarów z turystami. I właśnie taki Wietnam kochamy. Zdecydowanie jest to podróż dla osób poszukujących kontaktu z naturą. Nie skupiamy się na zatłoczonych miastach i miejscach licznie odwiedzanych przez turystów.  W naszym planie skoncentrowaliśmy  się na 4 najciekawszych prowincjach na północy Wietnamu, o ile nie w całym Wietnamie.

DZIEŃ 1: Warszawa

Wylot z Warszawy. Lot z jedną przesiadką.

DZIEŃ 2: Hanoi (1 noc )

Z lotniska zostaniecie odebrani przez prywatnego kierowcę, który zawiezie Was do hotelu w centrum miasta na odpoczynek. 

Hanoi to stolica Wietnamu. Najwięcej dzieje się w starej dzielnicy miasta - Old Quarter, w której się zatrzymacie. Będzie to świetna okazja do skosztowania lokalnego streetfoodu, egzotycznych owoców czy obserwacji lokalnego chaosu na drogach, który mimo wszystko świetnie funkcjonuje. Polecamy wybrać się do jednej z kawiarenek na tzw. "train street". Jest to niewielka i ciasna uliczka, po której kilka razy dziennie przejeżdża pociąg.

DZIEŃ 3-5: yen bai (2 noce) + Sapa(1 noc)

Po śniadaniu, odbierze Was nasz kierowca, który będzie Wam towarzyszył przez kolejny 3 dni, aby dotrzeć do miejsc poza utartym szlakiem. W tym celu udacie się do rolniczej prowincji z najpiękniejszymi tarasami ryżowymi w Wietnamie – Yen Bai - to stąd pochodzi większość zdjęć tarasów ryżowych mylnie promujących Sapa. Prowincje zamieszkuje 30 grup etnicznych, które żyją w pełnej harmonii z naturą i stworzyły unikalną scenerię prowincji.  
W dniu 3, zatrzymacie się w resorcie na wzgórzu, w miejscowości Tu Le, skąd będziecie mogli  udać się  na krótki trekking do pobliskich wiosek mniejszości etnicznych aby podziwiać pola ryżowe, wioski i kulturę mniejszości etnicznej Thai.

W dniu 4, Wasz kierowca pojedzie z Wami jedną z najbardziej malowniczych tras w Wietnamie, która oferuje dużo możliwości zatrzymania się i zrobienia pięknych zdjęć. Będzie to również wspaniała okazja do odbycia trekkingów po najpiękniejszych tarasach ryżowych w Wietnamie. Noc spędzicie w klimatycznym resorcie, pośrodku pól ryżowych.

Dzień 5 rozpoczniecie w iście sielankowych okolicznościach natury. Po śniadaniu, razem z Waszym kierowcą, będziecie dalej odkrywać prowincję Yen Bai, jednocześnie kierując się w stronę Sapa. Cały pobyt w tej prowincji jest również świetną okazją do kosztowania lokalnej kuchni.

Pod koniec dnia zameldujecie się w Sapa, gdzie spędzicie jedną noc. Sapa to kurort górski, położony w górskiej scenerii, na wysokości 1 600m n.p.m. Znajduje się tutaj mnóstwo restauracji, straganów i hoteli. Z Sapa, kolejką górską możecie wjechać w 15 minut na dach Indochin - szczyt Fansipan 3 143 m n.p.m.

DZIEŃ 6-8: okolice Sapa (2 noce) + Hanoi (1 noc)

Wszystko co najciekawsze  w "Sapa", znajduje się poza Sapa, dlatego około południa, przyjedzie po Was kierowca, z którym pojedziecie doliną około 45 minut, aby zameldować się w niezwykłym resorcie na szczycie góry. W pokojach nie ma tv ani internetu dzięki czemu możecie odbyć cyfrowy detox i w 100% chłonąć otaczające Was piękno. Na terenie resortu znajduje się również basen z zapierającymi dech w piersiach widokami na góry i doliny  oraz spa specjalizujące się  w tradycyjnych ziołowych kąpielach mniejszości etnicznej Dao. Jeśli będziecie mieli ochotę eksplorować okolicę to jesteście w świetnym miejscu wypadowym. W pobliżu znajduje się wiele szlaków oraz wiosek mniejszości etnicznych. 

W dniu 8, prywatny kierowca odbierze Was z resortu i zabierze do Hanoi (+/-5h). W Hanoi odpoczniecie po podróży. 

DZIEŃ 9: Zatoka Lan Ha - prywatna wyspa ( 1 noc )

Po śniadaniu prywatny kierowca zawiezie Was na wyspę Cat Ba (+/-5h), skąd zostaniecie odebrani łodzią i po kolejnych 30 minutach zameldujecie się w resorcie na prywatnej wyspie. To będzie czas relaksu i odpoczynku na jednej z 139 plaż, znajdujących się pomiędzy wysokimi, wapiennymi górami. 

DZIEŃ 10-11: Rejs po zatoce Lan Ha (1 noc) + Hanoi (1 noc )

Około 12:00 rozpoczniecie Waszą 2 dniową przygodę. Będziecie pływali prywatną łodzią po Zatoce Lan Ha – na łodzi będziecie tylko Wy i załoga.  Podczas tej przygody, będziecie eksplorowali puste plaże, pływali kajakami po jaskiniach, odkrywali zaciszne laguny otoczone bujnymi zielonymi szczytami oraz podziwiali wioski rybackie pływające na wodzie w zatoce Lan Ha – zatoka sąsiadujące ze słynnym Ha Long, oferująca dokładnie to samo, ale z dużo mniejszą ilością turystów.
W czasie tej przygody, załoga będzie przygotowywała dla nas smaczne, wietnamskie posiłki, a Wy będziemy chłonąć otoczenie. Nocleg na łodzi.

W dniu 11 około południa zakończycie swój rejs. Prywatny kierowca zawiezie Was do dobrze już znanego hotelu w Hanoi. Ostatni noc w Wietnamie.

DZIEŃ 12: Powrót

Prywatny kierowca zawiezie Was na lotnisko, skąd wylecicie do Warszawy z jedną przesiadką. 


*Jest to orientacyjna cena, skalkulowana dla 1 osoby, przy założeniu, że w wyjeździe biorą udział 2 osoby zakwaterowane w tym samym pokoju. Sporą część ceny stanowi bilet lotniczy i to od niego będzie zależała ostateczna cena wyjazdu. 

Gotowy na swoją przygodę życia? Skontaktuj się z nami:

W skrócie:

Gdzie jedziemy

Wietnam

Na ile dni

12

Cena

Od 8900zł

Terminy wypraw:

lipiec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google