fbpx
logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Grupa rajskich wysepek, odwiedzanych przez miliony turystów rocznie.

Planując wakacje w Tajlandii, nie sposób nie wziąć pod uwagę słynnych wysp Ko Phi Phi. Turkusowe laguny otoczone majestatycznymi, wapiennymi skałami, nadają temu miejscu wyjątkowego, rajskiego klimatu! Zwolennicy leniuchowania na plaży czy entuzjaści sportowego trybu życia – na Ko Phi Phi każdy znajdzie coś dla siebie!

CO MOŻNA ROBIĆ NA KO PHI PHI?

Ko Phi Phi to tak naprawdę archipelag sześciu wysp, spośród których dwie największe to: Ko Phi Phi Don oraz niezamieszkała Ko Phi Phi Lee.

Ten rajski kawałek ziemi ma naprawdę wiele do zaoferowania. Biały piasek i piękne wybrzeże zadowolą wielbicieli plażowania. Dla wszystkich sympatyków adrenaliny przygotowano wiele atrakcji, takich jak wspinaczkę po wapiennych skałach lub snorkeling. W przerwie między wylegiwaniem się na plaży można nauczyć się przygotowywania lokalnych potraw w tajskiej szkole gotowania. Na wyspie znajduje się również wiele ośrodków sportów wodnych, w których możliwe jest wypożyczenie sprzętu i popływanie na paddle boarding lub zapisanie się na kurs nurkowania.

Nocą wyspa tętni życiem, więc miłośnicy dobrej zabawy na pewno nie będą się tutaj nudzić! Po udanej imprezie dobrym pomysłem mogą być prowadzone na plaży, poranne zajęcia jogi!

MIEJSCA WARTE UWAGI

MAYA BAY

Pamiętacie słynny film „Niebiańska Plaża” z Leonardo DiCaprio w roli głównej? To właśnie tutaj kręcone były sceny do tej hollywoodzkiej produkcji! Bajecznie biały piasek i nieskazitelnie czysta woda stwarzają świetną okazję do snorkelingu! Aby uniknąć największych tłumów turystów, warto przypłynąć tu z samego rana lub późnym popołudniem.

MONKEY BEACH

Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni! Monkey Beach to plaża na której można pobawić się z żyjącymi tu małpami. Są one przyzwyczajone do turystów i bardzo śmiałe w kontaktach z człowiekiem. Należy pilnować swojego dobytku, ponieważ urocze małpy lubią zaglądać do plecaków przyjezdnych w poszukiwaniu przekąsek.

PUNKT WIDOKOWY

Będąc na Ko Phi Phi Don warto wybrać się na 30-minutowy trekking na punkt widokowy. W pełnym słońcu podejście może być trochę męczące, a spotykane po drodze małpy na pewno nie ułatwią wędrówki. Jednak niesamowity widok z góry szybko wynagradza trud wspinaczki! Dla bardziej aktywnych wyspa ma do zaoferowania jeszcze kilka innych punktów widokowych.

LAGUNA PILEH

To kolejne przepiękne miejsce, do którego docierają łodzie wycieczkowe. Nie bez powodu, ponieważ turkusowe, krystalicznie czyste wody laguny, otoczone ogromnymi skałami, to niewątpliwie imponujący wybryk matki natury!

VIKING CAVE

Jaskinię Wikingów zwiedzać można jedynie z zewnątrz, z pokładu łodzi. To tutaj spróbować można słynnej (i nietaniej) zupy wytwarzanej z ptasich gniazd, którą szczególnie upodobali sobie Chińczycy.

KIEDY WARTO PRZYJECHAĆ NA KO PHI PHI?

Ze względu na zróżnicowany klimat, panujący w tropikalnej Tajlandii oraz obecność monsunowych deszczy, warto wiedzieć kiedy w danym rejonie panuje najdogodniejsza pogoda.

Najlepszy czas na przyjazd na Ko Phi Phi to okres od listopada do kwietnia. Na wyspie panuje wówczas pora sucha. Pozostała część roku, to sezon deszczowy, który również ma swoje uroki (na przykład mniej turystów). Może się jednak zdarzyć, że poza sezonem warunki pogodowe uniemożliwią dostanie się na wyspę lub korzystanie z dostępnych atrakcji.

FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO TAJLANDII

Tajlandia w naszym obiektywie

Chiny - wyjazdy w 2020

(Oferta wyjazdów)

Nasza podróż do Chin to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym z akcentem luksusu. Często się przemieszczamy dzięki temu bard...

Laos, Kambodża i Tajlandia - wyjazdy w 2020

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym z akcentem luksusu. Często się przemieszczamy, dzięki temu bardzo dużo odkrywa...

Wietnam - wyjazdy w 2020

(Oferta wyjazdów)

Jest to nasza najbardziej przygodowa wyprawa podczas której, 6 dni spędzimy na motocyklach, przemierzając wietnamskie góry i pola ...

Indonezja - wyjazdy w 2020

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym z akcentem luksusu. Często się przemieszczamy i mało sypiamy dzięki temu bardz...

Sylwester 2019/2020 na prywatnej wyspie - Filipiny

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym. Często się przemieszczamy, dużo odkrywamy, czasami odpoczywamy, ale przede ws...

Filipiny i Hongkong - wyjazdy w 2020

(Oferta wyjazdów)

Jest to wyprawa o charakterze przygodowo-poznawczym. Często się przemieszczamy, dużo odkrywamy, czasami odpoczywamy, ale przede ws...

cofnij
dalej
Slider