logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Bali - znane i nieznane

Bali - znane i nieznane

Bali, słynna wyspa Bogów, z zróżnicowanym krajobrazem wzgórz i gór, bujnych tarasów ryżowych, wodospadów i tropikalnej przyrody, która jest tłem dla barwnej, głęboko duchowej i unikalnej kultury.

Dzięki bogatej i fascynującej kulturze, swojej różnorodności, dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej oraz ogromnej ilości miejsc noclegowych, każdy znajdzie na wyspie coś dla siebie, od super bogatych do budżetowych podróżników. Nie bez powodu jest jedną z najbardziej popularnych wysp na świecie, która co roku zbiera różnego rodzaju nagrody podróżnicze.

Co zobaczyć na Bali

WODOSPAD ALING ALING

Wodospad znajduje się w wiosce Sambangan. Okolica wioski jest niezwykła ponieważ daje możliwość zobaczenie 7 wodospadów w krótkim czasie - wszystkie są położone blisko siebie. Świeża, krystalicznie czysta woda z gór i zielona sceneria okolicy sprawią, że poczujesz się bliskość natury. To co sprawia, że wodospady są niezwykłe to po pierwsze, jeden z nich jest naturalną ślizgawką, a po drugie, można z nich skakać do wody (najwyższy ma 16m). Świetna przygoda i wyzwanie.

UBUD

Miejscowość położona w sercu Bali, uważana za kulturalne centrum wyspy. W mieście, jak i w pobliskich wioskach, znajdziemy sporo warsztatów i galerii artystycznych. Jeśli szukacie inspiracji, jesteście ciekawi kultury, lubicie naturę, to należy zacząć od tego miejsca. W Ubud mieści się „Monkey forest”. Małpi gaj jest obszarem chronionym, zamieszkałym przez 3 grupy małp Rezus . Las nie jest otoczony żadnym ogrodzeniem ani nie jest zamknięty dlatego zdarza się, że małpy można spotkać na pobliskich polach ryżowych czy na parkingu przed lasem.

TARASY RYŻOWE TEGALALANG

To miejsce z widokówki, które daje możliwość zrobienia zdjęć w przepięknej scenerii. Miejsce jest oblegane przez turystów ale wystarczy zapuścić się nieco dalej aby cieszyć się tarasami z dala od tłumów.


Światynia Tamblingan

Niewielkich rozmiarów ale za to bardzo klimatyczna świątynia położona przy jeziorze Tamblingan. Swoją klimatyczność zawdzięcza położeniu - daleko od większośći popularnych atrakcji oraz brakiem rozpoznawalności - mało osób o niej wie, w związku z czym, nie ma tutaj autokarów z turystami i można poczuć dycha Bali


Huśtawki na palmach

Wiele z nich znajduje się na tarasach ryżowych Tegalalang.

ŚWIĄTYNIA BESAKIH

Jest największą i najważniejszą świątynią na Bali. Hinduska świątynia znajduje się na zboczach wulkanu Gunung Agung. Świątynia składa się z około 200 budynków. Kompleks położony jest na wysokości 1000m.

ŚWIĄTYNIA Tirta empul

Zwana inaczej Świątynią Świętej Wody. Ta hinduska światynia została wybudowana w X wieku w miejscu źródła z wodą, które posiada ponoć uzdrawiającą moc. Do Tirta Empul przybywają zarówno pielgrzymi jak i turyści, aby doświadczyć oczyszczania duszy i ciała.

ŚWIĄTYNIA LEMPUYANG

Zwana także świątynią tysiąca schodów, znajduje się na szczycie góry Lempuyang. Świątynia jest jedną z najstarszych i najważniejszych świątyń na Bali.
Pura Luhur Lempuyang nie bez powodu jest nazywana „Świątynią Tysiąca schodów”. Osoby chcące zobaczyć świątynię położoną najwyżej, muszą pokonać 1700 schodów. Cały kompleks składa się z 7 świątyń, z których najwyższa jest na 1058m. Najpiękniejsza świątynia Pura Agung Lempuyang Tara Pena, znajduje się u podnóża wzgórza, około 10min od kas biletowych.

Aktualizacja lipiec 2019

Nie polecamy więcej wybierać się do tej świątyni. Powyższe zdjecia pochodzą z 2016 i 2017 roku kiedy zdjęcia instagramowe nie miały jeszcz takiej mocy. Obecnie, żeby zrobić sobie takie zdjęcia, trzeba stać kilka godzin w kolejce. "Brama niebiso" jak jest powszechnie nazywamne te miejsce, przyciaga tlumy turystów, którzy chcą sobie zrobić jedyne i niepowtarzalne zdjęcia w bramie, pod którą znajduje się tafla jeziora... przynajmniej miliony zdjęć w interencie na to by wskazywały. Jednak nie ma tam żadnej wody, ale za to jest sprytny fotograf, który podkłada lusterko pod obiektyw swojego aparatu i tworzy fajną iluzję. O rozczarowanych turystach pisze nawet angielski Independet

KIEDY PRZYJECHAĆ NA BALI

Pogoda

Najlepszy termin na odwiedzenie wyspy jest okres od kwietnia do listopada. Bali znajduje się w obszarze klimatu tropikalnego. Temperatury w dzień oscylują wokół 30-32 stopni Celsjusza przez cały rok, a nocą między 22-25 stopniami Celsjusza. Wilgotność utrzymuje się na poziomie około 80%. Opady deszczu są zazwyczaj krótkie i intensywne.

Szczyt sezonu turystycznego przypada na lipiec i sierpień. Sporo turystów można się także spodziewać w grudniu.

 FILM Z JEDNEGO, Z NASZYCH WYJAZDÓW DO INDONEZJI

POZOSTAŁE WPISY O INDONEZJIstyczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google