logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

Gwarancja Ubezpieczeniowa:

Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki

NIP: 969 150 37 53

Napisz, zadzwoń

Masz pytania, wątpliwości? Porozmawiaj z kimś kto tam był:

+48 791 323 800 - Krystian Klottka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo amazing asia

Xi'an

Starożytna stolica Chin i Armia Terakoty

Xian jest najstarszą z czterech, starożytnych stolic Chin. Miasto nazywane kolebką cywilizacji Chińskiej, z historią sięgającą 3000 tysięcy lat, odegrało bardzo ważną rolę w historii Chin. Oprócz bycia stolicą Chin przez ponad 1,100lat, w Xian kończył się słynny Jedwabny Szlak.

CO WARTO ZOBACZYĆ W XIAN?

W Xian znajduje się wiele zabytków i kulturowych relikwii, w tym 72 cesarskie grobowce i ponad 700 historycznych zabytków, od świątyń po mury miejskie. Jednak najsłynniejszy to Terakotowa Armia, czyli ponad 7,5 tys. figur grobowych żołnierzy i koni, naturalnej wielkości, wykonanych z gliny (terakoty). Twarze żołnierzy przedstawiają różne emocje i rysy – każda z nich jest inna. Odkryte w 1974r. przez przypadek, dziś uważane za ósmy cud świata. Od 1987 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Naszym zdaniem Xian to przede wszystkim dobry punkt wypadowy na górę Huashan. Szybką koleją można się dostać w 40 min. Sama historia Armii Terakoty jest znacznie ciekawsza niż muzeum same w sobie, a miasto jest ładne ale gdybyśmy mieli przyjechać tutaj tylko dla Armii Terakoty to bylibyśmy rozczarowani.

KIEDY JECHAĆ DO XI’AN

Xi’an posiada klimat monsunowy kontynentalny z 4 porami roku. Praktycznie przez cały rok panują niezłe warunki atmosferyczne.

Wiosna, marzec-maj - temperatury wynoszą miedzy 14-25 stopni, dużo słońca
Lato, czerwiec-sierpień - panują upały, średnia temperatura wynosi 32 stopnie, a nierzadko przekracza 40 stopni Celsjusza. Połowa rocznych opadów deszczu, przypada na ten okres. W analogicznym okresie w Polsce, spada więcej deszczu niż w Xi’an.
Jesień, wrzesień-listopad - przyjemne temperatury, między 15-25 stopni Celsjusza. Listopad jest chłodniejszym miesiącem.
Zima, grudzień-luty - chłodno, temperatury wahają się między -4 a 6 stopniami Celsjusza. Mogą pojawić się niewielkie opady śniegu

Najlepszy okres na odwiedziny Xi’an to wiosna (marzec-maj) i jesień (wrzesień-październik).

Xian kiedy jecha

CHINY WIDZIANE NASZYMI OCZAMI

Chiny w naszym obiektywie

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google