logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

Hongkong – najbardziej pionowe miasto świata!

Hongkong – najbardziej pionowe miasto świata!


Położony nad Morzem Południowochińskim Hongkong pełni funkcję jednego z największych światowych centrów biznesowych. Szeroko rozwinięty przemysł  oraz sieć rozbudowanych portów sprawiają, że metropolia stanowi najważniejszy węzeł transportu morskiego w Azji Południowo-Wschodniej.

Nie bez przyczyny Hongkong nazywany jest „najbardziej pionowym miastem świata”, albowiem horyzont poprzecinany jest tu setkami drapaczy chmur, w których żyją miliony mieszkańców barwnego miasta. Doliczając do tej liczby tysiące przyjeżdżających rocznie turystów, powstaje nam obraz jednej z najbardziej zatłoczonych i wielokulturowych metropolii.

Pomimo tak gęstego zaludnienia, jedynie 25% powierzchni Hongkongu jest zabudowana. Pozostałą część stanowią zielone parki i skwery, w których można się schować przed zgiełkiem miasta.

CO ROBIĆ W HONGKONGU

Futurystyczne miasto przyszłości ma naprawdę wiele do zaoferowania. Luksusowe hotele, czy nowoczesne siedziby największych na świecie firm, zrobią wrażenie na niejednym wielbicielu architektury. Miłośnicy lokalnych przysmaków będą zachwyceni bogatym zapleczem targów i restauracji, w których warto spróbować wszelkiego rodzaju pierożków i makaronów. Co odważniejsi mogą się skusić na… zupę z węża! Zapierająca dech w piersiach panorama Hongkongu sama w sobie jest jedną z najpiękniejszych atrakcji metropolii. Niewiele miejsc na świecie może się poszczycić tak wysoce  rozwiniętym transportem publicznym, z którego korzysta aż 90% mieszkańców! Warto przejechać się piętrowymi i wąskimi tramwajami, charakterystycznymi dla Hongkongu. Pełne neonów, tętniące życiem nocnym miasto zadowoli sympatyków dobrej zabawy. Dość osobliwą atrakcją są również często spotykane salony wróżbitów. Koniecznym punktem w programie zwiedzania metropolii powinien być również spacer po jednym z wielu dostępnych tutaj zielonych parków, lub mały trekking po okolicznych wzgórzach.  


CO ZOBACZYĆ W HONGKONGU

WZGÓRZE WIKTORII (VICTORIA PEAK)

Najwyżej położone wzniesienie miasta, z którego spojrzeć można na pocztówkową panoramę Hongkongu. Warto udać się tu zarówno w dzień, jak i w nocy.

ALEJA GWIAZD (TSIM SHA TSUI)

Na podobieństwo Hollywood, w Hongkongu również można pospacerować po promenadzie z odciśniętymi dłońmi słynnych aktorów. Warto udać się tu dla pięknej panoramy miasta, na której wieczorami wyświetlany jest pokaz świateł.

CHUNGKING MANSIONS

Wielki kompleks z niskobudżetowymi noclegami do wynajęcia, strefą mieszkalną oraz centrum handlowym. Jest to największe w mieście skupisko pokoi na wynajem w jednym budynku. Sypiają tu zarówno backpackersi, jak i stali mieszkańcy z różnych stron świata. Ciasne pokoje, plątanina kabli przewodzących prąd, możliwość zakupienia elektroniki każdej maści i niezwykła mieszanka narodowa, powodują, że miejsce to ma specyficzny klimat, który warto poczuć.

CUBICLE HOUSES

Ogromna gęstość zaludnienia sprawiła, że mieszkańcy Hongkongu żyją w niewyobrażalnie ciasnych pomieszczeniach, nazywanych „cubicle houses” (mieszkania kapsułowe), lub „coffin cubicles” (nawiązanie do rozmiarów trumny). Duszne, ciasne kapsuły z cienkimi ścianami są mniejsze, niż niejedna cela więzienna i niestety są smutną codziennością mieszkańców Hongkongu.


KIEDY JECHAĆ DO HONGKONGU

Hongkong leży w strefie klimatu zwrotnikowego. Okresowo występują tu deszcze monsunowe i tajfuny. W okresie od października do grudnia temperatura utrzymuje się na poziomie 21-28°C, a opady są niewielkie, co sprawia, że jest to najdogodniejszy termin na zwiedzanie Hongkongu. 

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google