logo amazing asia

"Amazing Asia"

ul. Inwalidów Wojennych 9

44-100 Gliwice

+48 32 307 17 15      +48 500 535 333

logo amazing asia

8 najpiękniejszych wysp Azji

Nie jest tajemnicą, że w Azji Południowo-Wschodniej znajdują się jedne z najpiękniejszych wysp świata.  Bez wątpienia każda ma swój urok i klimat. Wszystkie są świetne, ale jedne są lepsze na relaks, inne na przygody, a jeszcze inne na imprezy. Przy tak ogromnej ilości wysp, ciężko zdecydować, gdzie pojechać. W pierwszej kolejności zapytaj się siebie, czego oczekujesz od wyjazdu/wyspy? Następnie dopasuj destynacje do swoich oczekiwań.

Aby pomóc Ci przy wyborze przedstawiamy subiektywny ranking 8 najpiękniejszych wysp Azji, który stworzyliśmy w o oparciu o własne odczucia jak i odczucia uczestników naszych wyjazdów. Jak zawsze kierujemy się zasadąbyliśmy, widzieliśmy, zrobiliśmy". Wraz z uczestnikami naszych wyjazdów, część z poniższych wysp odwiedziliśmy kilkadziesiąt razy, inne po kilka razy. Wszystkie zdjęcia 8 najpiękniejszych wysp Azji są naszego autorstwa. W rankingu braliśmy pod uwagę tylko wystarczające duże i ciekawe wyspy, tak aby można było spędzić na nich swój cały urlop i robić to co się lubi.  W ocenie skupialiśmy się na:

 • przygodzie - czyli wszystko to, co sprawia, że nasze serce bije szybciej oraz jest niecodzienne i niestandardowe
 • atrakcjach przyrodniczych - wszystkie cuda natury jak wodospady, wulkany, jaskinie, życie podwodne, lasy deszczowe czy dżungla
 • plażach
 • kulturze - zwyczaje, religia jak i ludzie oraz och nastawienie do turystów
 • rozrywce - jedzenie, restauracje, imprezy
 • udogodnieniach - baza noclegowa i transport

Bazując na powyższych aspektach, przygotowaliśmy poziom satysfakcji z każdej z wysp. Każdy z aspektów ocenialiśmy procentowo od 1-100%. Jednak my w odkrywaniu wysp najbardziej cenimy: 

 • atrakcje przyrodnicze
 • przygody 
 • plaże

Kultura, rozrywka i udogodnienia mają dla nas drugorzędne znaczenie, dlatego wynik ogólnego poziomu satysfakcji nie zawsze oznacza wyższe miejsce w naszym rankingu. Po prostu oznacza, że wszystkie istotne aspekty są na wysokim poziomie. Często najciekawsze atrakcje przyrodnicze czy prawdziwe przygody, z założenia wykluczają udogodnienia i rozrywkę. I na odwrót. Tam, gdzie będzie dużo udogodnień i rozrywek, najpewniej ciężko będzie poczuć zew prawdziwej przygody. 

8 najpiękniejszych wysp w Azji

1. WYSPA PALAWAN - FILIPINY

Nie bez powodu Travel+Leisure umieścił wyspę Palwan na liście najlepszych wysp świata dwa razy z rzędu. Turkusowe wody otaczające strzeliste góry pokryte dżunglą, setki kilometrów plaż i iście rajskie widoki. Najlepszą aktywnością na Palawanie jest tzw. Island Hopping, czyli pływanie łodzią od wyspy do wyspy i odkrywanie plaż, zatok, jaskiń oraz wszystkiego tego, co ma do zaoferowania świat podwodny. 
El Nido jest najbardziej popularną destynacją na Palawanie, ponieważ to z El Nido wypływają codziennie łódki na Island Hopping po archipelagu Bacuit, który to z kolei jest jednym z największych klejnotów świata. Inne ciekawe miejsca na Palawanie to Coron, Port Barton, San Vincente. 


Poziom satysfakcji

0
PRZYGODY 0%
ATRAKCJE PRZYRODNICZE 0%
PLAŻE 0%
KULTURA 0%
ROZRYWKA 0%
UDOGODNIENIA 0%

Przygody na Palawanie- Island Hopping (pływanie łódką od wyspy do wyspy), odkrywanie dzikich plaż, czy małych wiosek skuterem/motocyklem, nocleg na prywatnej wyspie, snorkeling, spanie w namiocie pod plamą, trekkingi po dżungli czy na punkty widokowe.

Atrakcje przyrodnicze Palawanu - zatoki, rafy koralowe, jaskinie, dżungla.

Plaże Palawanu - najlepsze w całej Azji.

Kultura - Filipiny to największy kraj katolicki w Azji - ponad 80mln filipińczyków to chrześcijanie dlatego różnic kulturowych nie ma aż tak dużo jak w pozostałych azjatyckich krajach, jednak  daliśmy aż  80 % za życzliwość, uśmiech i poczucie humoru - trzeba odwiedzić, żeby zrozumieć.

Rozrywka - głównie w El Nido, sporo dobrych restauracji i klimatycznych barów z muzyką na żywo. W pozostalych miejscowościach raczej pojedyńcze restauracje i filipińskie karaoke. Wraz ze wzrostem odwiedzających, będzie przybywało takich miejsc. 

Udogodnienia - jak na całych Filipinach, baza noclegowa słabo rozwinięta i droga. Najlepsze hotele i resorty znajdują się i powstają w El Nido oraz Puerto Princessa. Wraz ze wzrostem odwiedzających, będzie przybywalo nowych hoteli na całym Palawanie. Transport między większymi miejscowościami działa sprawnie, jednak nie ma co liczyć na zbytnie wygody ( do busów pakuja turystów jak sardynki).


2.WYSPA JAWA - INDONEZJA

Jawa jest wyspą wielkich miast, sercem narodu, zamieszkała przez 140mln ludzi (najbardziej zaludniona wyspa świata), hipnotyzuje naturalnym pięknem i głęboką tradycją w sztuce, muzyce i tańcu. Natura obdarowała wyspę wszystkimi możliwymi cudami tego świat: wulkany, wodospady, plaże, pola ryżowe, lasy deszczowe, rzeki i jaskinie co sprawia, że w naszej opinii, wyspa jest najbardziej przygodową wyspą w Azji ( Jawa - TOP 8 - zobacz co warto, a czego nie). 

Poziom satysfakcji

0
PRZYGODY 0%
ATRAKCJE PRZYRODNICZE 0%
PLAŻE 0%
KULTURA 0%
ROZRYWKA 0%
UDOGODNIENIA 0%

Przygody - trekkingi na wulkany, po lasach deszczowych, do wodospadów, kąpiele w wodospadach, offroad po wulkanicznym piasku, siła oceanu, przejażdżka na motocyklach z lokalnymi mieszkańcami pomiędzy lokalnymi wioskami i polami uprawnymi. 

Atrakcje przyrodnicze Jawy - 45 aktywnych wulkanów, wodospady, jaskinie, rzeki, pola i tarasy ryżowe oraz dżungla i lasy deszczowe.

Plaże Jawy - na tle innych indonezyjskich, wypadają po prostu słabo.

Kultura - ogromnie różnorodna i ciekawa. Spotkamy tu wyznawców wielu religii: od religii plemiennych i animistycznych, przez chrześcijan, hinduistów, buddystów i oczywiście muzłumanów, których jest ponad 100 mln.  

Rozrywka - najlepsza rozrywka na sobotni wieczór to wyjście do klubu karaoke. Ograniczony dostęp do alkoholu - piwo można dostać w niektórych restauracjach oraz w niewielu sklepach spozywczych. Mocniejszy alkohol to rarytas.  

Udogodnienia -  dobra baza noclegowa w popularnych miejscowościach, zarówno dla bogatych jak i budżetowych podróżników. W mniej popularnych mniejscowościach wygląda to już znacznie słabiej. Transpor między popularnymi punktami bardzo sprawnie działający, natomiast dojazd do mniej popularnych miejsc wymaga własnego kierowcy albo dużo kombinowania. 

3.PARK KOMODO - INDONEZJA

W skład Parku Narodowego Komodo wchodzą dziesiątki indonezyjskich wysepek, spośród których trzy największe to: Komodo, Rinca i Padar. Ten iście niebiański rejon poszczycić się może pięknymi, dziewiczymi plażami oraz jednymi z najlepszych na świecie warunków do nurkowania. Jest to również jedyne miejsce na ziemi, gdzie podziwiać można żyjące na wolności smoki z Komodo, czyli największe jaszczurki świata.

Poziom satysfakcji

0

PRZYGODY 0%
ATRAKCJE PRZYRODNICZE 0%
PLAŻE 0%
KULTURA 0%
ROZRYWKA 0%
UDOGODNIENIA 0%

Przygody - odkrywanie parku łodzią, spanie na łodzi, trekkingi na punkty widokowe, snorklowanie po rafie i z mantami, możliwość zobaczenia największych jaszczurek na świecie. 

Atrakcje przyrodnicze Komodo - rafy koralowa i cały świat podwodny, ponad 5000 waranów, manty, dziesiątki wysepek, punkty widokowe. 

Plaże Komodo - długie i puste, trochę surowe - do pełnego obrazka rajskości brakuje tylko palm. 

Kultura - większość czasu spędza się na łodzi, a wyspy są niezamieszkałe więc nie ma możliwości poobcowania z kulturą tak jak na lądzie.  Ląd daje zdecydowanie większe możliwości obsewracji miszkańców i loklanych zwyczajów.

Rozrywka - dla nas zawsze jest na 100% ponieważ pływamy na prywatnej łodzi, ze swoją ekipą. Jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że dołączając do standardowych rejsów, na których spotyka się różnych, obcych ludzi trudno uzyskać ten sam klimat.

Udogodnienia - na terenie parku nie ma żadnych hoteli. Park odkrywa się łodzią i na niej się śpi. Najbardziej popularnie łodzie mają proste kajuty wieloosobowe z wiatrakiem bądź klimatyzacją oraz wspólne toalety. 

4.ZATOKA LAN HA - WIETNAM

Zatoka Lan Ha położona jest na południowy wschód od miasta Cat Ba, i składa się z ponad 300 wysepek skalnych. Ze względu na odległość od głównego ośrodka turystycznego w regionie, miasta Halong - zatoka jest znacznie spokojniejszym miejscem niż zdecydowanie bardziej zatłoczona siostrzeńcza zatoka Ha Long. W zatoce znajduje się 139 plaż, więc nietrudno znaleźc idealne i spokojne miejsce tylko dla siebie. Wiekszość plaż znajduje sie pomiędzy wysokimi wapiennymi górami, dzieki czemu ma się poczucie odosobnienia gdzieś na jedne z setek wysepek morza Południowochińskiego. 

Poziom satysfakcji

0
PRZYGODY 0%
ATRAKCJE PRZYRODNICZE 0%
PLAŻE 0%
KULTURA 0%
ROZRYWKA 0%
UDOGODNIENIA 0%

Przygody - odkrywanie zatoki łodzią, spanie na łodzi, pływanie kajakami po zatoce i jaskiniach, odkrywanie plaż, wspinaczki po skałach. 

Atrakcje przyrodnicze Lan Ha- zatoki, wyspy, świat podwodny, jaskinie, punkty widokowe.  

Plaże Lan Ha - nie znajdziemy tutaj długich, białych plaż, z gajem kokosowym ale za to znajdziemy niewielkie, klimatyczne plaże, za których wyrastają ogromne wapienne góry, który odcinają nas od całego świata. 

Kultura - wydawałoby się, że spędzając sporo czasu na łodzi, możliwość poobcowania z kulturą jest znikoma. Jednak zatoka Lan Ha skrywa wioski rybackie, a łódź daje możliwość zaobserwowania życia ich mieszkańców.

Rozrywka - dla nas zawsze jest na 100% ponieważ pływamy na prywatnej łodzi, ze swoją ekipą. Jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że dołączając do standardowych rejsów, na których spotyka się różnych, obcych ludzi trudno uzyskać ten sam klimat.

Udogodnienia - łodzie i kajuty o wysokim standardzie. Właściwie kajuty bardziej przypominają pokoje, w większości z toaletą w pokoju. W  zatoce jest również kilka klimatycznych resortów.

5.Wyspa Cebu - FILIPINY

Cebu to oszałamiająca wyspa, która oferuje przede wszystkim wiele przygód i atrakcji przyrodniczych. Miłośnicy plaż wybiorą się na północy wyspy aby odwiedzić Banntayan czy Malapascue, z kolei miłośnicy przygód i dzikiej natury wybiora sie na południe wyspy  w okolice Badian, Moalboal i Oslob, gdzie czeka na nich dżungla, wodospady, kaniony i góry. 

Poziom satysfakcji

0
PRZYGODY 0%
ATRAKCJE PRZYRODNICZE 0%
PLAŻE 0%
KULTURA 0%
ROZRYWKA 0%
UDOGODNIENIA 0%

Przygody na Cebu - kanioning w Badian, skoki z wodospadów, trekkingi po dżungli, trekkingi do wodospadów i na punkty widokowe 

Atrakcje przyrodnicze Cebu -  dżungla, wodospady, kaniony, rekiny wielorybie, miliony sardynek

Plaże Cebu - przede wszystkim na północy wyspy.

Kultura - Filipiny to największy kraj katolicki w Azji - ponad 80mln filipińczyków to chrześcijanie dlatego różnic kulturowych nie ma aż tak dużo jak w pozostałych azjatyckich krajach, jednak  daliśmy aż  80 % za życzliwość, uśmiech i poczucie humoru - trzeba odwiedzić, żeby zrozumieć.

Rozrywka - króuluje Cebu City, w pozostałych miejscowościach znajdą się pojedyńcze, klimatyczne bary i dobre restauracje. 

Udogodnienia - jak na całych Filipinach, baza noclegowa słabo rozwinięta i droga. Najlepsze hotele i resorty znajdują się w Cebu City. Transport lokalny między Cebu City a północa i południem jest męczący i czasochłonny. 

6.KOH PHANGAN - TAJLANDIA

Koh Phangan ​ to tajska wyspa o powierzchni 125 km2 z mega klimatem. Zasłyneła dzięki Full Moon Party ale wyspa jest na tyle duża i ciekawa, że każdy znajdzie coś dla siebie. Lubisz przygody? Świetnie, wybierz się w głąb wyspy na trekking i odkrywaj dżungle, wodospady, punkty widokowe. Snorkeling? Okolice wysp Ko Tao to jedne z najlepszych miejsc do snorkowania w całej Tajlandii. Uwielbiasz jedzenie? Wybierz się na targ z żywnością i delektuj się przepysznym tajskim jedzeniem. Fascynuje Cie tajski boks? Ucz się od najlepszych. Plaże? Cóż 40km linia brzegowa, kryje kilkanaście pięknych plaż, bardziej i mniej dostępnych (do niektórych dostaniemy się tylko trekkingiem bądź łodzią).

Poziom satysfakcji

0
PRZYGODY 0%
ATRAKCJE PRZYRODNICZE 0%
PLAŻE 0%
KULTURA 0%
ROZRYWKA 0%
UDOGODNIENIA 0%

Przygody na Koh Phangan - odkrywanie wyspy skuterem/motocyklem, trekkingi po dżungli, snorkeling

Atrakcje przyrodnicze na Koh Phangan  - dżungla, wodospady, świat podwodny, punkty widokowe.

Plaże Koh Phangan -  kilkanaście bardziej i mniej dostępnych plaż, prawie 40km linia brzegowa robi robotę. 

Kultura - ponad 95% mieszkańców wyspy to buddyści ale na wyspie znajdziemy też meczety i kościoły.

Rozrywka - tematyczne imprezy na plaży czy w dżungli, mnóstwo klimatycznych barów i targów ze świezym, tajskim jedzeniem.

Udogodnienia - bardzo bogata baza noclegowa. Świetne hotele i resorty zarówno dla super bogatych jak i budżetowych podróżników. 

7.KOH RONG  - KAMBODŻA

Dwie sąsiadujące ze sobą wyspy Koh Rong i Koh Rong Samloem są najpopularniejszymi wyspami w Kambodży i dają nam pełen wachlarz atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie ( no może z wyjątkiem osób poszukujących pięcio gwiazdkowych hoteli). Wyspy pozbawione są dróg, nie ma na nich bankomatów, wifi jest wolne albo nie ma go w ogóle. Idealne miejsce na odpoczynek, detox cyfrowy i relaks.  

Poziom satysfakcji

0
PRZYGODY 0%
ATRAKCJE PRZYRODNICZE 0%
PLAŻE 0%
KULTURA 0%
ROZRYWKA 0%
UDOGODNIENIA 0%

Przygody - pływanie łodzią i odkrywanie plaż, pływanie z planktonem, snorkeling, trekkingi przez dżunglę.

Atrakcje przyrodnicze Koh Rong -  świat podwodny, świecący plankton,  dżungla. 

Plaże na Koh Rong- nie ma tu tak pustych i rajskich plaż jak na Filipinach ale też mają swój urok. 

Kultura - zdecydowanie więcej nauczymy i dowiemy się o Kambodży na lądzie niż na wyspach obleganych przez turystów.

Rozrywka - sporo barów, restauracji i imprez w dżungli 

Udogodnienia - spory wybór miejsc noclegowych, raczej nie dla wybrednych podróżników. Przemieszczanie na pieszo bądź wodną taksówką. 

8.BALI - INDONEZJA

Bali, słynna wyspa Bogów, z zróżnicowanym krajobrazem wzgórz i gór, bujnych tarasów ryżowych, wodospadów i tropikalnej przyrody, która jest tłem dla barwnej, głęboko duchowej i unikalnej kultury.

Dzięki bogatej i fascynującej kulturze, swojej różnorodności, dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej oraz ogromnej ilości miejsc noclegowych, każdy znajdzie na wyspie coś dla siebie, od super bogatych do budżetowych podróżników. Nie bez powodu jest jedną z najbardziej popularnych wysp na świecie, która co roku zbiera różnego rodzaju nagrody podróżnicze.

Poziom satysfakcji

0
PRZYGODY 0%
ATRAKCJE PRZYRODNICZE 0%
PLAŻE 0%
KULTURA 0%
ROZRYWKA 0%
UDOGODNIENIA 0%

Przygody na Bali - odkrywanie wyspy skuterem, skoki z wodospadów, huśtawki na palmach, trekkingi, punkty widokowe.

Atrakcje przyrodnicze Bali - wodospady, wulkan, tarasy ryżowe, tropikalne lasy. 

Plaże Bali - brzydkie. 

Kultura - jedyna hinduistyczna wyspa w Indonezji. Religia przejawia się tutaj  praktyczniew każdym aspekcie życia

Rozrywka - mnóstwo restauracji i barów z dobrym jedzeniem w każdym zakątku wyspy. Centrum imprezowe to Kuta, która nigdy nie śpi. 

Udogodnienia - bardzo bogata baza noclegowa. Świetne hotele i resorty zarówno dla super bogatych jak i budżetowych podróżników.  Sprawnie działający transport lokalny. 


Ocena 5 (4 Głosy)


OSTATNIE WPISY NA NASZYM BLOGUkwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Przygoda życia. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, nie wahajcie się! Ja mogę wam opowiadać, pokazywać zdjęcia, nagrane video, ale to wszystko nie oddaje charakteru tych miejsc, ludzi, całej wyprawy...
  Alina
  facebook
 • Niesamowita przygoda!!! Polecam absolutnie kazdemu. Przepiekne widoki, niezapomniane wrazenia. Nigdy dotat zadna zorganizowana wycieczka nie dostarczyla mi tak wielu pozytywnych doznan.
  Monika
  facebook
 • Przepiękne miejsce❤❤❤ Wciąż żyę wspomnieniami, podejrzewam, że to jeszcze potrwa aż do następnego wyjazdu ❤❤❤ Na moim profilowym foto z Tarasów właśnie 😁😁😁❤
  sylwiafabia
  instagram
 • ❤️ Wyjątkowa podróż. Czekam na kolejny plan po Filipinach :) Wrócę tam :)
  ivkto
  instagram
 • Rewelacyjna przygoda, super widoki, niesamowite przeżycia, doskonała organizacja i cudowne wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia!! Serdecznie polecam
  MIchał
  google
 • Witam wszystkich, którzy lubią podróże, adrenalinę i super zabawę. Jestem uczestnikiem ostatniej wyprawy na Filipiny, miała być to wyprawa życia, więc szukałam czegoś, co w 100% spełni moje oczekiwania.
  Anita
  Google